Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα επερνα intenso. 

Μου εχει κανει μαλακιες απο την εποχη των cd ...

Προτιμα κατι σε wd-seagate-toshiba-samsung.

 

νομίζω πάντως ότι το τμήμα κατασκευής σκληρών δίσκων της Intenso (αν όχι όλη η εταιρία) εξαγοράστηκε από την WD... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το γερμανικό Amazon είχε βάλει το Σάββατο Gaggia Classic. Δεν θυμάμαι σε τι τιμή πήγε...

 

Σε τρεις ώρες περίπου θα βάλει αυτή την Delonghi.

 

Περναει κατα πολυ το Budget μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85 ευρω τελικα το Huawei Ascend Y300 χωρις να υπολογιζουμε τα μεταφορικα.

Ψιλοαπογοητευση :cry: . Καλη προσφορα μεν σε σχεση με τις τιμες ελλαδα, αλλα το περιμενα να το πανε κανενα 70αρι...

Λεω να περιμενω μπας και βγει τιποτα αλλο τις επομενες ημερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85 ευρω τελικα το Huawei Ascend Y300 χωρις να υπολογιζουμε τα μεταφορικα.

Ψιλοαπογοητευση :cry: . Καλη προσφορα μεν σε σχεση με τις τιμες ελλαδα, αλλα το περιμενα να το πανε κανενα 70αρι...

Λεω να περιμενω μπας και βγει τιποτα αλλο τις επομενες ημερες...

 

Και εγω περιμενω κανα κινητό με 1gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το αγγλικό έχει πολύ καλύτερες εκπτώσεις.

Σαφώς μπορεί να έχει και το γερμανικό κάτι καλό

Όμως

αυτό που έχω παρατηρήσει είναι :

Το γερμανικό κάνει τις εκπτώσεις πάνω στην αρχική τιμή (άσχετα αν έχει κάποια έκπτωση ήδη)

Το αγγλικό κάνει την έκπτωση πάνω στην τιμή που το είχε (άσχετα αν υπάρχει και άλλη έκπτωση).

το αγγλικο λεει στη τιμη RRP και τις τελευταιες ωρες υπαρχει πανικος σε site που λενε οτι αυτο δεν επιτρεπεται.

http://www.lawdonut.co.uk/law/sales-and-marketing/consumer-protection/unfair-trading-trade-descriptions-and-pricing-20-faqs#18

- you must not claim a discount against the recommended retail price (RRP), if the RRP is significantly higher than the price generally charged for the product

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα καλη τιμη Nikon d5200 με τον 18-105 VR που ειναι καλος φακος στο amazon.de... 559+μεταφορικα...αλλα ειναι 99% claimed


Γενικα το Γερμανικο πηρε μπροστα οσον αφορα τεχνολογικα προϊοντα που μαλλον μας ενδιαφερουν περισσοτερο...σε μιση ωρα ερχονται PS-Vita και Wii U...

 

Για το Vita να υπολογιζετε +24ε για μεταφορικα και ελληνικο ΦΠΑ απο την τιμη που θα του βαλουν, και για το Wii U +32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω γερμανικο ΦΠΑ πληρωνεις ΜΟΝΟ ειναι εντος ευρωπης

το amazon αποδιδει ΦΠΑ στο ελληνικο κρατος, συνεπως η τιμη που βλεπεις αρχικα και εμπεριεχει 19% Γερμανικο ΦΠΑ, αυξανεται λιγακι οταν υπολογιστει με 23% ελληνικο ΦΠΑ... δεν ειναι οτι πληρωνεις 2 φορες ΦΠΑ, απλα υπαρχει μια αθξηση της τιμης που βλεπεις λογω αυτης της αναπροσαρμογης...

 

Σε τι τιμη πρεπει να ριξουν το VITA παιδια για να αξιζει πιστευετε?

Ειναι το wifi και ευτυχως το παλιο (=oled) μαζι με ενα παιχνιδι Tearway...

Προσφατα επαιζε Ελλαδα το 3G και με καλυτερο παιχνιδι και μικρη καρτα μνημης στα 169...

αλλα επειδη ειναι το παλιο και το απλο wifi και τωρα δε του εχει καθολου εκπτωση υπαρχει περιπτωση να ριξει κανα 30-40% πιστευω αν θελει να τα ξεστοκαρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι πολυ δυσκολα θα κανουν καλυτερη προσφορα στο vita απο αυτη που ανεφερες, ακομα και 129 ευρω να μπει 'οριακα' ειναι...

Επισης δεν υπαρχει κανενα "αλλο ΦΠΑ" σε αυτα τα συγκεκριμενα deals, πληρωνεις ακριβως την τιμη που βλεπεις (+μεταφορικα, τα οποια περσι που πηρα το vita απο τετοιο deal ακριβως ιδια εποχη ηταν 12 ευρω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...