Προς το περιεχόμενο

Έχω βγάλει 3 φορές επιχείλιο έρπη σε 1 μήνα


BLuE_PaNtHeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπική εμπειρια με Zovirax αν βάλεις στο σημείο εκείνο πριν εμφανιστεί ο ερπης.. ( συνήθως το αισθάνεσαι) τοτε κατα ένα μεγάλο ποσοστό το προλαβαίνεις και δεν πετάγεται αρκετα.. Μερικές φορες και καθόλου.

Ειναι ένα πολυ άσχημο θεμα ο επιχυλιος ερπης .. Εμένα βγαίνει πολυ εξασθενισμένος πλέον 2 με 3 φορες τον χρόνο. Συνήθως τον προλαβαίνω μιας και έχω πάντα πανω μου αλοιφη...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτός και αν η αλοιφή έχει λήξει προ δύο μηνών και δεν έχεις τι να βάλεις, παθούσα...
Σας αφήνει και σας μια ανεπαίσθητη κοκκινίλα; έβγαλα την προηγούμενη Δευτέρα και τώρα παρατηρώ την κοκκινίλα.
δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που είχα βγάλει τι συνέβη, πάνε και 2-3χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η κοκκινίλα πολλές φορές μένει .. και μάλιστα αργεί να φύγει..

Πάντως μόλις υποχωρήσει ο έρπης δεν σταματάμε να βάζουμε την αλοιφή για 1 με 2 μέρες ακόμη,

 

αν δεν έχεις αλοιφή και η ληγμένη κάνει δουλειά . δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει πρόβλημα.. απλά δεν είναι τόσο ισχυρή μιας και χάνει κάποιες ιδιότητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η κοκκινίλα πολλές φορές μένει .. και μάλιστα αργεί να φύγει..

Πάντως μόλις υποχωρήσει ο έρπης δεν σταματάμε να βάζουμε την αλοιφή για 1 με 2 μέρες ακόμη,

 

αν δεν έχεις αλοιφή και η ληγμένη κάνει δουλειά . δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει πρόβλημα.. απλά δεν είναι τόσο ισχυρή μιας και χάνει κάποιες ιδιότητες. 

Απλά δεν σταματάει την ανάπτυξη του ιου, για μένα τουλάχιστον δεν λειτούργησε. Εσύ στην κοκκινίλα βάζεις κρέμα;εγώ πάντως όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να χεις πολυ άγχος

Nαι Stavi, ακριβώς αυτό .... Με το στρες παράγεται μια ορμόνη, η κορτιζόλη που όταν παραμένει σε υψηλά επίπεδα προκαλεί την ανοσοκαταστολή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζω ναι γιατι μου έχει τύχει να έχει εξαφανιστεί και στην κοκκινίλα πάνω να ξαναβγεί.. τραγικό.! η zovirax είναι το νο1 προιόν στο τσαντάκι μου μαζί με το κραγιόν και τα καλλυντικά μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την ήξερα .. να σου πώς στον καεί επιτόπου ή είναι σαν την zovirax που επιταχύνει τον κύκλο του έρπη έως ότου να εξαφανιστεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζω ναι γιατι μου έχει τύχει να έχει εξαφανιστεί και στην κοκκινίλα πάνω να ξαναβγεί.. τραγικό.! η zovirax είναι το νο1 προιόν στο τσαντάκι μου μαζί με το κραγιόν και τα καλλυντικά μου ..

Γιατί είχα την εντύπωση ότι είσαι άντρας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν την ήξερα .. να σου πώς στον καεί επιτόπου ή είναι σαν την zovirax που επιταχύνει τον κύκλο του έρπη έως ότου να εξαφανιστεί; 

όχι δεν είναι καυστική απλά θεραπευτηκή. Ίσως έχει καλύτερες δραστικές ουσίες.

Βοηθά στην επούλωση και τη μη μετάδοση του ιου.

Βασικό συστατικό της είναι η penciclovir

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είχα την εντύπωση ότι είσαι άντρας;

είμαι.. τι σε κάνει να πιστεύεις οτι δεν είμαι;

 

θα την δοκιμάσω να δώ πως συμπεριφέρεται πάνω μου εναντι της zovirax ..ευχαριστώ για το tip.!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι.. τι σε κάνει να πιστεύεις οτι δεν είμαι;

 

θα την δοκιμάσω να δώ πως συμπεριφέρεται πάνω μου εναντι της zovirax ..ευχαριστώ για το tip.!

Χαχα, το κραγιόν και τα καλλυντικά στο τσαντάκι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι.. τι σε κάνει να πιστεύεις οτι δεν είμαι;

 

θα την δοκιμάσω να δώ πως συμπεριφέρεται πάνω μου εναντι της zovirax ..ευχαριστώ για το tip.!

Άσχετο, μπορείς να μου πεις την τιμή της αλοιφής που χρησιμοποιείς; πόσο αγοράζεις την zovirax?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...