Προς το περιεχόμενο

Point of View GT210 HDMI 17€


john_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε σιγουρα φαντασου ποσα ατομα θα ειναι που δεν καν μελη και μπαινουν εδω για να εκμεταλλευτουνε προσφορες.

 

Κι εγω δεν προλαβα ηθελα να δω εναν παλιο υπολογιστη που εχω τι καρτα γραφικων εχει και μετα τελειωσαν.

Σε περιπτωση που ξαναβγει(λεμε τωρα) αξιζει να την παρω προς αντικατασταση αυτης ati radeon x1300/1500 (υποψιν δεν εχω ιδεα)?

Τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Ναι, χαλαρά αξίζει. Η 1300 δεν πρέπει να έχει hardware acceleration πουθενά, ούτε στο video (άντε στο mpeg2), ούτε σε flash. Οπότε ακόμα και αν δεν μιλάμε για games, αλλά απλό browsing, youtube και ταινίες, διαφορές λογικά θα δεις. Επιπλέον έχεις ποιο φρέσκια υποστήριξη σε drivers μιας και η 210 συμπεριλαμβάνεται στην λίστα των υποστηριζόμενων από την Nvidia ακόμα. Γενικά θα κερδίσει πόντους το παλιό συστηματάκι.

 

Όσον αφορά το SLI, όπως και το Crossfire είναι μια τεχνολογία όπου συνδυάζεις περισσότερες από μία κάρτες για να έχεις καλύτερες επιδόσεις στα 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, χαλαρά αξίζει. Η 1300 δεν πρέπει να έχει hardware acceleration πουθενά, ούτε στο video (άντε στο mpeg2), ούτε σε flash. Οπότε ακόμα και αν δεν μιλάμε για games, αλλά απλό browsing, youtube και ταινίες, διαφορές λογικά θα δεις. Επιπλέον έχεις ποιο φρέσκια υποστήριξη σε drivers μιας και η 210 συμπεριλαμβάνεται στην λίστα των υποστηριζόμενων από την Nvidia ακόμα. Γενικά θα κερδίσει πόντους το παλιό συστηματάκι.

 

Όσον αφορά το SLI, όπως και το Crossfire είναι μια τεχνολογία όπου συνδυάζεις περισσότερες από μία κάρτες για να έχεις καλύτερες επιδόσεις στα 3D.

Thanks.

Δυστυχως δεν προλαβα μακαρι να τις ξαναβγαλει.

 

Την αλλη(Gigabyte GV-N620D3-1GL) παντως την ειχε και αλλες φορες σε χαμηλη τιμη.

 

 

edit:Εκανα refresh την εβγαλε διαθεσιμη κι εκανα παραγγελια. :D :D :D :D :D

 

 

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΑΛΙ ΤΡΕΧΑΤΕΕΕΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλλη(Gigabyte GV-N620D3-1GL) παντως την ειχε και αλλες φορες σε χαμηλη τιμη.

Tι παιχτηκε με την 620? Βλεπω τιμη 24 ευρω, στη σελιδα δειχνει 'προσωρινα εξαντλημενο' αλλά στο καλαθι μπαινει με τιμη... 49 ευρω!

ΑΝ υπηρχε παντως στα 24 ευρω δεν υπηρχε λογος να συζηταμε την 210....

 

edit: ακυρο, τωρα ειδα και το αλλο θεμα (περι της 620).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με δαύτη;;;;;

 

hkb.png

 

Εξαρτάται τι θέλεις. Αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια χωρίς να χαλάσεις λεφτά πήγαινε σε καμιά 9600GT/9800GT μεταχειρισμένη στα 30.

Αν θέλεις καλύτερα 2D, flash, youtube, video playback και υποστήριξη σε οδηγούς λογικά αξίζει.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ, αξίζει να αλλάξω μια Ati radeon hd540 με αυτή? η τζάμπα ο κόπος?

 

Όχι, παρόμοιες είναι οι 5450 και 210.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σιγουρα αξιζει μ'αυτην ati radeon x1300/1500 ε?

 

Το pc δεν ειναι για games και αλλα σκληρα διαολια......παντως η x1300/1500 δεν την παλευει.

Θα δω καθολου διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα και εγώ αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Σε σχέση με την 2400 pro θα δω διαφορές, εκτός από games φυσικά?

Σε full hd οθόνη ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θέλεις. Αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια χωρίς να χαλάσεις λεφτά πήγαινε σε καμιά 9600GT/9800GT μεταχειρισμένη στα 30.

Αν θέλεις καλύτερα 2D, flash, youtube, video playback και υποστήριξη σε οδηγούς λογικά αξίζει.

 

 

 

Όχι, παρόμοιες είναι οι 5450 και 210.

Ε!! ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΕΙΕΣ.....για 1080i24p  κάνει η 210, αλλά αν θες παραπάνω όπως  BitStream HD-Audio πας σε 5450 hd 

και αν θες σε 3d πας σε GT430 GT630.......

Από 5450 hd σε gt210 είναι υποβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...