Προς το περιεχόμενο

Η OCZ καταθέτει αίτηση πτώχευσης, με τη Toshiba να εκδηλώνει ενδιαφέρον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τετοιες τιμες λογικο...στο καλο κ να μας γραφει

αν ειχες το χρημα και ηθελες κατι ποιοτικο ψωνιζες διαφορετικα συμβιβαζοσουν στα υπολοιπα....

Οτι πληρωνεις παιρνεις παντως να το ξερεις.....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειλικρινής απορία:

 

 

Το άλλο θέμα με την ίδια είδηση που αναρτήθηκε νωρίτερα γιατί κλειδώθηκε (μπορεί να ήταν ελλιπές, αλλά εκεί το διορθώνεις);

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι σαν χθες πριν από δύο χρόνια που ήθελα να πάρω τον πρώτο μου SSD και όντως οι SSD της OCZ είχαν αρκετά καλές τιμές αλλά κι αρκετά προβληματα. Όμως στράφηκα σε Samsung και από τοτέ έχουν περάσει από τα χέρια μου 3 φοβεροί SSD: 830, 840pro, 840evo. Με αποδόσεις και αξιοπιστία καλύτερες κι από Intel και τιμές σαν OCZ (αν όχι καλύτερες), πραγματικά εταιρίες σαν την OCZ δεν έχουν πλεον νόημα ύπαρξης.

 

Ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος κι αυτό ειναι καλό για μας, αλλά αν συνεχίσει έτσι ο κορεάτης (samsung) θα τους φάει όλους (όχι μονο σε SSD) και μετα πιθανών να θα φάει κι εμάς αν αλλάξει την πολιτική στις τιμές του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι λετε φοβερα τα προιοντα της, εναν vertex 3 ειχα παρει και ηταν dead σε λιγοτερο απο ενα χρονο.. Μπορει να επεσα στην περιπτωση βεβαια αλλα το εχω ακουσει και απο αλλου οτι δεν ειναι και οι πιο ποιοτικοί SSD..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι δυνατόν...και νόμιζα πως οι vertex είναι από τις πιο επιτυχημένες σειρές ssd

μπα,η samsung εφαγε τρελλο κομματι της αγορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα καλύτερα μπορώ να πω για την εταιρία μόνο, εδώ απλό φλασάκι που χρησιμοποιώ συνέχεια το έχω 6 χρόνια απ την συγκεκριμένη  και πετάει...
R.I.P OcZ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πέρασαν απο την κατοχη 2 ssd το 2009 ένας 60αρης ο πρώτος μου και αρχές 12 πηρα έναν 120 vertex 3 και οι 2 ήταν ΆΨΟΓΟΙ αλλά πλέον δεν ασχολούμαι με desktop για προσωπική χρήση και έτσι μου είναι αδιάφορη αυτη η κατηγορία προϊόντων

Ελπίζω να συνεχίσει υπο την Toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους SSD μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις και σε laptop...<br>

Αφού θα την εξαγοράσει η Toshiba δεν βλέπω κάπου αρνητική είδηση. Οπως είπε και ένας φίλος παραπάνω, τεχνική η πτώχευση.<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη αναμενω ενα τροφοδοτικο της που ειχα παραγκειλει πριν κατι μερες . Στην αρχη παγωσα οταν ειδα τον τιτλο αλλα οι εγγυησεις διαβασα οτι θα ισχυουν κανονικα αρα ολα ΟΚ . Πραγματικα κριμα παντως που μια τετοια εταιρεια καταρεει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα, μπορεί κάποια προιόντα της να βγήκαν ελατωματικά, εμένα προσωπικά 2 ssd vertex2&3 και ένα τροφοδοτικό της ίδιας εταιρίας μου βγήκαν gg. και παλι κρίμα ομως, τωρα μας βολέυει να λέμε καλά να πάθει με τέτοιες τιμές αλλα οταν μεινουν λιγες και "καλές" θα πληρώνουμε χρυσάφι οτι παίρνουμε, ελπίζω με την toshiba απο πίσω της( χωρίς να γίνομαι πρόστυχος :P ) η ocz να αρχίσει να τραβάει μπροστά ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμένες μνήμες, τροφοδοτικά της κακιάς ώρας και σκληροί ssd αποτυχία..

 

Αναμενόμενο ότι θα πήγαινε για φούντο με τέτοια ποιότητα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...