Προς το περιεχόμενο

Η OCZ καταθέτει αίτηση πτώχευσης, με τη Toshiba να εκδηλώνει ενδιαφέρον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον δεν θα τους δουλεύεις σωστά  :P

 

Και σε μενα τα ιδια κανουν... αλλα τους βαζω συνεχεια να κανουν ζορικα πραματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω 2 Agility 3 για χρήση λειτουργικού και δουλεύουν άψογα και γρήγορα!

 

Είναι αλήθεια οτι οι πρώτες γενειές τους παρουσίασαν προβήματα λόγω controller (όπως και άλλων εταιρειών) αλλά στη συνέχεια διορθώθηκαν. Η γνώση απο τα test και τα forum ήταν εκεί για όσους ήθελαν να το ψάξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 Agility 3 για χρήση λειτουργικού και δουλεύουν άψογα και γρήγορα!

 

Είναι αλήθεια οτι οι πρώτες γενειές τους παρουσίασαν προβήματα λόγω controller (όπως και άλλων εταιρειών) αλλά στη συνέχεια διορθώθηκαν. Η γνώση απο τα test και τα forum ήταν εκεί για όσους ήθελαν να το ψάξουν..

 

εγω λεω εισουν τυχερος. ή εμεις ήμασταν ατυχοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο την Toshiba φαίνεται οτι ενδιαφέρεται και η Seagate.

Σίγουρα θα δούμε την τεχνολογία της OCZ κάπου. Και όποιος την αγοράσει (ειδικά αν είναι η toshiba που φτιάχνει και flash) θα είναι σε θέση να ανταγωνιστεί άμεσα τη samsung. Οτι καλύτερο για τον καταναλωτή δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωστόσο μια σειρά αποτυχιών σε αρκετά από τα προϊόντα της OCZ και κυρίως της σειράς Vertex, είχαν ως αποτέλεσμα να "χαλάσει" το όνομα της εταιρείας, με τη Samsung και τη Crucial να κυριαρχούν πλέον στο χώρο.

 

Για μισο ρε παιδια, οι vertex δεν ειναι οι κορυφαιοι σε επιδοσεις; Τι σημαίνει "μια σειρά αποτυχιών"; Αυτό θέλει διευκρίνηση αλλιώς μοιάζει με δήλωση του fan club της samsung για παράδειγμα.

 

FYI, έχω έναν vertex 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ήταν κάποτε κορυφαίοι σε επιδόσεις, αλλά μέχρι και την σειρά 3 (πριν βγει ένα firmware) δεν ήταν τέρατα αξιοπιστίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την OCZ την έμαθα από τις RAM που πουλούσε πριν αποφασίσει να ασχολείται αποκλειστικά με SSDs.

Οι Ram τις πάντα είχαν τα μικρότερα timings για τη συχνότητα που έτρεχαν.

Δυστυχώς επειδή ήταν η πρώτη εταιρία που άρχισε να παράγει SSDs μαζικά,χάρηκε από τις πωλήσεις που έκανε όσο ήταν μονοπώλιο, και νόμιζε ότι από τούδε και στο εξής θα μπορούσε να συντηρηθεί μόνο πουλώντας SSDs.

Περιόρισε τον εαυτό της η ίδια και τώρα το πλήρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό modular μοσχοαγορασμένο και μοσχοαναθρεμμένο τίναξε τα πέταλα λίγους μήνες μετά το πέρας της εγγυήσεως. Μου έμειναν τα καλώδια να τα βλέπω και να θαυμάζω την ομορφάδα τους.

Από την άλλη, ο πρώτος μου ssd ήταν ο solid (ο πρώτος, αρχαία σειρά) και δουλεύει ακόμη και τώρα που τον έχω κάνει φλασάκι!

 

Όσο εξαγοράζονται εταιρίες, τόσο μειώνονται τα (όποια) οφέλη του ελεύθερου ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό modular μοσχοαγορασμένο και μοσχοαναθρεμμένο τίναξε τα πέταλα λίγους μήνες μετά το πέρας της εγγυήσεως. Μου έμειναν τα καλώδια να τα βλέπω και να θαυμάζω την ομορφάδα τους.

Για ποιό μιλάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την OCZ την έμαθα από τις RAM που πουλούσε πριν αποφασίσει να ασχολείται αποκλειστικά με SSDs.

Οι Ram τις πάντα είχαν τα μικρότερα timings για τη συχνότητα που έτρεχαν.

Δυστυχώς επειδή ήταν η πρώτη εταιρία που άρχισε να παράγει SSDs μαζικά,χάρηκε από τις πωλήσεις που έκανε όσο ήταν μονοπώλιο, και νόμιζε ότι από τούδε και στο εξής θα μπορούσε να συντηρηθεί μόνο πουλώντας SSDs.

Περιόρισε τον εαυτό της η ίδια και τώρα το πλήρωσε.

 

Ναι και καλές μνήμες έβγαζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή επιτυχία στους δίσκους της.

Δύο vertex 450 μέσα σε δύο μήνες είδαν τα θυμαράκια ανάποδα.Είμαι στη φάση rma του δεύτερου αντικατεστημένου δίσκου και καθυστερούν υπερβολικά πολύ.

ποιο τροφοδοτικο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα... Ελπίζω να συνεχίσει να δίνει εγγυήσεις, αν και ο Vertex 4 πετάει ακόμα μετά από 1,5 χρόνο καθημερινής χρήσης. Έχει άλλα 3,5 χρόνια εγγύηση, και ελπίζω να μην τη χάσω (και να μην χρειαστεί :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...