Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Samsung Galaxy Note 3


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά χωράει σε τσέπες. Έχω ενα χρόνο και το note 2 και δε μου έχει τύχει ποτέ να μη χωράει. Εκτός αν φοράς κολλητά παντελόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μηλο ρε παιδια μη τρελενεστε μια ακομη παντόφλα της κακομοίρας της σαμμυ είναι τα είχα όλα και το s3 και το s4 και τα άλλαξα για iPhone σιγά τα βατραχοπελιδα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή παρουσίαση, παρά τις πολλές λειτουργίες μου κάνει εντύπωση πόσο γρήγορο δείχνει, lag και android φαίνεται να αποτελούν παρελθόν. Όπως λέει και ο Hal9000 με δεκάδες εκατομμύρια πωλήσεις, είναι το δεύτερο δημοφιλέστερο μοντέλο της Samsung γαιτί είναι μάλλον το καλύτερο all around smart αυτή τη στιγμή. Θέλεις για επαγγελματική χρήση, ταινίες, παιχνίδια, παπούδες που χρειάζονται μεγάλη οθόνη και γραμματοσειρά (το έχω δει), καθημερινή συσκευή, εργαλείο αυτοάμυνας.. τα κάνει όντως όλα και συμφέρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω την ενδιάμεση τεχνολογία (phablet) . Ένα τεράστιο κινητό (όπως δείχνει και η φωτο του Thanos75x) το οποίο εκτός από αντιαισθητικό είναι και περιττό δηλ ή θα έχω ένα smartphone ή ένα tablet .Δεν ξέρω αν έχετε πετύχει κάποιους με tablet στο δρόμο που προσπαθούν να φωτογραφίσουν ....

 Υποτίθεται ότι έχω το PC μου ή το laptop που έχει μεγάλες δυνατότητες επικοινωνίας , εργασίας και διασκέδασης και επίσης έχω και το smartphone για άμεση επικοινωνία και ενημέρωση . Μπορώ να καταλάβω επίσης την χρησιμότητα ενός tablet , ως ενδιάμεση λύση ανάμεσα σε laptop και κινητό . Δεν μπορώ να καταλάβω τη μπορεί να χρησιμεύει ένα phablet .

 

Έχει δίκιο ο αρθρογράφος σχετικά με το ότι πολλές εταιρίες πειραματίζονται με την παρουσίαση περίεργων συσκευών .

 

Αλλά περί ορέξεως … κολοκυθόπιτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως πουλησα ιφον4 ιπαντ2,και ειμαι μια χαρα με δαυτο,υπεραταχυτατο,ανετο στα παντα,το πενακι που μερικοι λετε,στην δουλεια το χρειαζομαι αρκετα,για σημειωσεις και αλλα.

επισης ειναι αρκετα ομορφο γκατζετ,η οθονη καλυπτει ολη την επιφανεια της συσκευης και δειχνει πολυ ομορφο.

για τις ιντζες και την αναλυση που προσφερει δεν με κουραζει καθολου σαν μεγεθος,και βαρος.

τελος να πω,δεν μιλαω ιδιαιτερα στο κινητο οποτε με βολευει,ιδιαιτερα στην δουλεια,ειναι πολυ βολικο οπου και να εισαι σερφαρεις ανετα,και κανεις τα παντα.

ενω παραλληλα το ιπαντ με κουραζε ηταν μεγαλο,και στο ιφον απλα δεν μπορουσα ηταν πολυ μικρο.

 

τελος η καμερα του ειναι αρκετα καλη,σε γλυτωνει απο το να κουβαλας εξτρα ψηφιακη,εκτος αν εχεις ιδαιτερες απαιτησεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Δεν μπορώ να καταλάβω τη μπορεί να χρησιμεύει ένα phablet .

 

Θα σου πω πως χρησιμοποιω εγω τα phablets (απο το Note 1 ως το 3). Ειμαι σε μια δουλεια οπου δεν μπορω να εχω εκ των πραγματων laptop. Το δε tablet ειναι προκλητικο και αβολο στο βαλε βγαλε. Οποτε απο τη στιγμη που το Note 3 ειναι το "τηλεφωνο μου" μπορω να πλοηγουμαι στο internet σε μια μεγαλη οθονη, την ωρα που στελνω mail ή/και απαντω σε μηνυματα.

Επειδη περαν τουτου ειμαι συνεχεια on the go, μου ειναι πολυ χρησιμο να εχω ολες τις συσκευες μου σε μια. Gps για πλοηγηση, μεγαλη οθονη για net κ.ο.κ.

 

Βλεπεις λοιπον πως ενα phablet μου ειναι πολυ πιο χρησιμο (αν οχι απαραιτητο) απο μια μικροτερη συσκευη. Παντως το εχω αναφερει ξανα, τα phablets δεν ειναι για ολους. Εγω ας πουμε δε θα συμβιβαζομουν με μικροτερη οθονη. Αλλοι δε θα συμβιβαζονταν με το μεγεθος ενος phablet για κυρια συσκευη. Κατανοητο κι εμενα αν με εξυπηρετουσε ενα tablet πιθανοτατα να ειχα μια συσκευη της πλακας για μηνυματα και κλησεις και το tabletακι.

 

ΕΝΤΙΤ: Αν και αναφερθηκε ξανα, το s pen δε θυμιζει σε τιποτα τα πενακια που ειχαμε στα windows mobile π.χ. 

Πραγματικα αν απλα πεταξεις το πενακι θα εχεις μια σουπερ συσκευη που κανει τα παντα και τα κανει καλα χειριζομενη μοναχα με το δαχτυλο σου. ΑΛΛΑ αν θελεις να εχεις καποια EXTRA features παραγωγικοτητας, το S Pen ειναι πραγματικα φοβερο. Και μονο που μπορεις να κρατας μια χειρογραφη σημειωση (και αυτο ειναι το λιγοτερο που μπορει να κανει) ειναι σιγουρα καλοδεχουμενο feature. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι θέλει να πει ο ποιητής ?  

 

ij9v.jpg

μεγάλο κινητό, μεγαλύτερα χέρια/δάχτυλα, μεγαλύτερο penis which is mightier than the finger...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...