Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μη μαλώνεις... :whistle: Έγινε. Μιας και είμαστε στις κάρτες γραφικών να μου πρότεινες κάποια άλλη εκτός τις παραπάνω ή να τα που με στο άλλο θέμα?

 

Να ανοίξεις άλλο θέμα αν έχεις την καλοσύνη και κατά προτίμηση με σαφέστατο θέμα για τι πράγμα ακριβώς ψάχνεις βοήθεια. Θα παρακαλούσα στο μέλλον σε ενότητες που είναι για κεφτέδες να μην ρωτάτε αν θέλει το ψάρι μαγιονέζα αγγουράκι τουρσί ή όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just a heads up για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Πήγα σήμερα VisionStudio να πάρω την 270 επιτόπου, μου λένε σε δύο εβδομάδες περίπου θα έχουν κομμάτια.

Ρωτάω για την 270Χ, μια απο τα ίδια, μόνο 280Χ έχουνε στην αποθήκη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσες υπαρχουν σε στοκ αναφερονται ξεκαθαρα μετην ενδειξη "in stock" με πρασινα γραμματα .

Οι υπολοιπες ειναι προπαραγγελια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unofficial word from EA sources say that the bug fixes for BF4 is taking more time than expected, and that is a higher priority than the Mantle patch

 

Αυτο που ειχα καταλαβει εγω σε σχεση με αυτο που ειπε ο Ailuros ειναι οτι στο mantle εμφανιστηκαν bugs το οποιο διαφερει απο αυτο που αναφερεται  πιο πανω .Προκειται δηλαδη για μια εντελως διαφορετικη ιστορια ,γιατι αν ισχυει το παραπανω mantle δεν θα δουμε ποτε εκτος αν ειναι τρολια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που το ανακοινώσανε τόσο ΝΩΡΙΣ. Πάλι καλά που δεν περιμένανε να το ανακοινώσουν στις 23:59 στις 31,12,2013.


Unofficial word from EA sources say that the bug fixes for BF4 is taking more time than expected, and that is a higher priority than the Mantle patch

 

Αυτο που ειχα καταλαβει εγω σε σχεση με αυτο που ειπε ο Ailuros ειναι οτι στο mantle εμφανιστηκαν bugs το οποιο διαφερει απο αυτο που αναφερεται  πιο πανω .Προκειται δηλαδη για μια εντελως διαφορετικη ιστορια ,γιατι αν ισχυει το παραπανω mantle δεν θα δουμε ποτε εκτος αν ειναι τρολια .

 

Το ίδιο ισχυρίζεται και το Anandtech: http://www.anandtech.com/show/7610/battlefield-4-mantle-update-delayed-until-january

 

 

 

With that said, while Electronic Arts’ statement is unfortunately (but not unexpectedly) light on details, given the compartmentalized development of modern engines and the bugs facing Battlefield 4 we have good reason to believe that Mantle development itself has only been minimally impeded (if affected at all) since the bulk of BF4’s issues are not in the rendering engine. Instead it’s far more likely that DICE and EA’s QA teams are tied up finding bugs and testing fixes, which would require delaying the Mantle update due to a lack of resources to validate it. The silver lining on all of this being that if our assumption is right, it would at least mean the Frostbite rendering team would have more time to spend on the project while waiting for QA resources to be freed up.

 

Γεγονός είναι ωστόσο ότι αν κυκλοφορούσαν την Mantle εκδοχή και υπήρχαν όσα bugs λένε στο παιχνίδι θα έδειχνε κακή εικόνα πιθανά για το Mantle. Το ουσιαστικό δικό μου ερώτημα ωστόσο είναι γιατί ο ISV δεν είχε χρόνο να ανακαλύψει τα αμέτρητα bugs νωρίτερα κατά προτίμηση πριν την κυκλοφορία. Μας λείπουνε πόροι και θα μας τα βρούνε οι χρήστες αλλά για επιπλέον τσουρέκια όπως το Mantle έχουμε όσους πόρους θέλετε. Να με συγχωρείτε που δεν είμαι τόσο αφελής. Για άλλη μια αφορά αφήστε τις PR-τσατσαριές και κυκλοφορήστε όποτε και όταν είστε έτοιμοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αστο εδω φταιει και η amd που μου ηθελε το bf4 της dice να ειναι η αρχικη πλατφορμα εφαρμογης και προωθησης του mantle .Δεν τα ηξερε ?Ας περιμενει τωρα την dice να φτιαξει τα bugs τα οποια ας αποδεχτω εγω οτι δεν εχουν να κανουν με την rendering engine ταχα μου οπως λεει το αρθρο ..Μεχρι να βγει τουλαχιστον το mantle να δουμε τι σκατα κανει ας ειμαι καλοπροαιρετος μιας και ειναι something new..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το βγάλει Q1 2014 το BF4 να 'ναι έτοιμο και με mantle κατευθείαν..Αλλά ήταν πολλά τα λεφτά και έπρεπε να το βγάλει, έφαγε τις αγωγές της τώρα να έρθει στα ίσια της μπας και βάλει μυαλό και βγει το BF5 χωρίς αυτά τα προβλήματα όχι ότι θα ξαναδώσω λεφτά για BF αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...