Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τι ειναι αυτά?? Δώσε 1100/1400 (5600) +50%power να δεις πως θα παει! Αντρικά πραγματα,δωστης πόνο μην ανησυχεις :D

 

1200/1700 or no balls..

Ετσι μου πε καποτε ενας Θιβετιανος..

Beastly manhood που λεν και στο χωριο μου..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν βγαλει καποιος το πλαστικο περιβλημα απο τις reference το αποτελεσμα στην θερμοκρασια ποιο ειναι ?

 

 

Mια μειωσουλα στην θερμοκρασια ενδεχεται να δεις αλλα δεν ενδεικνυται

Δεν θα το ελεγα οτι θα δεις μειωση στις θερμοκρασιες.απεναντιας αυξηση θα δεις.ο αερας μετα απο το ανεμιστηρακι θα πηγαινει που ναναι περα απο τα fins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δημοφιλέστερο νήμα θα το πω που αλλού...

 

**********ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΒΡΕ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ INSOMNIACS!!! ************

***********************************************************

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγιε μου Βασιλη φερε μας επιτελους παιχνιδια που να αξιοποιουν πληρως τις δυνατοτητες των καρτων μας, και οχι να ειναι απλα ενα ματσο νουμερα..

 

 

Καλα Χριστουγεννα Insomniacs!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγιε μου Βασιλη φερε μας επιτελους παιχνιδια που να αξιοποιουν πληρως τις δυνατοτητες των καρτων μας, και οχι να ειναι απλα ενα ματσο νουμερα..

 

 

Καλα Χριστουγεννα Insomniacs!

 

μην αγχόνεσαι. άμα έχεις πολύ καλή κάρτα πάρε ένα 120hz μόνιτορ να αξιοποιείς τα 120frames.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηθελα να τα αξιοποιησω βαζοντας αλλα τοσα για ακομα καλυτερο monitor απο αυτο που εχω θα το κανα εξ αρχης..

Δεν θελω περισσοτερα frames ή καλυτερη αναλυση.. Next gen graphs ζηταμε εν ετη 2013..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εν τω μεταξύ το γεγονός ότι δεν κρατάει σταθερό το core κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (έχει σκαμπανεβάσματα), υποθέτω έχει να κάνει με αυτές τις boost τεχνολογίες....

 

 

Αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι αυτο ακριβως ειναι το throttling , δηλαδη οτι η καρτα δεν μπορει να κρατησει την θερμοκρασια της στα επιτρεπομενα απο τον κατασκευαστη ορια  και αρχιζει να κατεβαζει ταχυτητα για να μειωσει θερμοκρασια.

Επεξ/σία από telegamesvg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα το κάνει μόνο όταν πάει να πιάσει τη max temp των 94 βαθμών νομίζω...Η κάρτα αλλάζει συνεχώς το core frequency ανάλογα με τις απαιτήσεις που υπάρχουν κάθε στιγμή, τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω, αφού είχα max temp 71 βαθμούς στο crysis.

 

Εν τω μεταξύ η κατανάλωση που δείχνει το gpu-z (το vddc) είναι σωστή? διότι με +25% στο power limit ( 1050 / 1300 ρολόγια core / memory) δείχνει max 198 watt, ενώ στα reviews φτάνει τα 250 και βάλε!!

 

Καλές γιορτές μάγκες and happy gaming :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα το κάνει μόνο όταν πάει να πιάσει τη max temp των 94 βαθμών νομίζω...Η κάρτα αλλάζει συνεχώς το core frequency ανάλογα με τις απαιτήσεις που υπάρχουν κάθε στιγμή, τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω, αφού είχα max temp 71 βαθμούς στο crysis.

 

Εν τω μεταξύ η κατανάλωση που δείχνει το gpu-z (το vddc) είναι σωστή? διότι με +25% στο power limit ( 1050 / 1300 ρολόγια core / memory) δείχνει max 198 watt, ενώ στα reviews φτάνει τα 250 και βάλε!!

 

Καλές γιορτές μάγκες and happy gaming :)

Δεν νομιζω να πηγαινει έτσι. Πέρασε χθες απο τα χέρια μου μια 290 gigabyte,και με fan auto επαιξα crysis,tomb,metro και Max temp είχα 86C,αλλά παντα μα παντα είχα μια ίσια γραμμή στο core/memory clock που κοιταγα στο MSI.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να πηγαινει έτσι. Πέρασε χθες απο τα χέρια μου μια 290 gigabyte,και με fan auto επαιξα crysis,tomb,metro και Max temp είχα 86C,αλλά παντα μα παντα είχα μια ίσια γραμμή στο core/memory clock που κοιταγα στο MSI.

 

Σε ποια συχνοτητα ?  Δεν εκανε ουτε το παραμικρο "σκαμπανεβασμα"? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγιε μου Βασιλη φερε μας επιτελους παιχνιδια που να αξιοποιουν πληρως τις δυνατοτητες των καρτων μας, και οχι να ειναι απλα ενα ματσο νουμερα..

 

 

Καλα Χριστουγεννα Insomniacs!

Καλα χριστουγεννα και απο μενα,αλλα το παραπανω εχει και την καλη του πλευρα.Δεν χρειαζεται να αλλαζεις και συχνα καρτες γραφικων οσο τα παιχνιδια συνεχιζουν να ειναι κακογραμμενα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...