Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

an

 

Κοιτάχτε οι γνωστοί γκρινιάρηδες μη σας βρει ο νέος χρόνος μες τη μίρλα... :)

 

Δεν θα στον συστήσω τον Κύριο, θα σου πω μόνο ότι είναι ένας από τους πιο πεπειραμένους δημιουργούς παιχνιδιών που κυκλοφορεί:

 

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/showpost.php?p=10057602&postcount=1698

 

Εμένα και τους άλλους πες μας γκρινιάριδες, αλλά σαν άπιστος Θωμάς που είμαι για δείξε αλήθεια που στον κόρακα είναι έστω και ένα δείγμα δουλειάς του Mantle ως τώρα. Καλό θα είναι να προσπαθείτε να είστε όλοι λίγο πιο αντικειμενικοί και να δέχεστε την καχυποψία και την κριτική των άλλων. Αν μη τι άλλο αν το Mantle ήταν υπόθεση NVIDIA θα έβρεχε βατράχια κριτικής από όλες τις γωνίες. ΄Ερχονται στο παρά πέντε λοιπόν πριν τελειώσει η χρονιά να μας πουν ότι αχ ναι καλέ ξέρετε δεν θα βγει τον Δεκέμβριο όπως είχαμε πει (λες και δεν το είχαμε καταλάβει...), αν και ο κόπανος ο Andersson είχε μιλήσει στο παρελθόν και για Νοέμβριο και θα βγεί κάποια στιγμή τον Γενάρη.... (λέμε τώρα).

 

Κοντός ψαλμός αλληλούια αλλά από όπου και να το πιάσεις κάτι δεν πάει καλά και μακάρι όντως να με γελάει το ένστινκτό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρε τη μύγα πίσω Αίλουρε μου αφού τσιμπάς στη πλάκα.Δε ξέρω για ποιά καχυποψία μιλάς.Δε διαφώνησε κανείς μαζί σου πιο πάνω.Η Nvidia έχει και άλλα οικονομικά και σχέσεις στον χώρο και έχει άλλες απαιτήσεις κανείς από αυτήν.

 

Θα δούμε αν δεν πηγαίνει κάτι καλά αλλά από του χρόνου τώρα,Γενάρη-Φλεβάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρε τη μύγα πίσω Αίλουρε μου αφού τσιμπάς στη πλάκα.Δε ξέρω για ποιά καχυποψία μιλάς.Δε διαφώνησε κανείς μαζί σου πιο πάνω.Η Nvidia έχει και άλλα οικονομικά και σχέσεις στον χώρο και έχει άλλες απαιτήσεις κανείς από αυτήν.

 

Θα δούμε αν δεν πηγαίνει κάτι καλά αλλά από του χρόνου τώρα,Γενάρη-Φλεβάρη.

 

Η οποιαδήποτε κριτική δεν πήγε ούτε πάει στην AMD αλλά στον εν λόγω ISV και πιο συγκεκριμένα στα βλαμμένα στο τμήμα marketing τους.

 

΄Ιδιες απαιτήσεις έχω προσωπικά από όλες τις εταιρείες και δεν χρειαζόταν να μου επιβεβαιώσεις ότι θα είχε "άλλη" μεταχείριση η NV σε μια άλλη περίπτωση με δική της έμμεση ανάμειξη.

 

Τέλος όπου ακούω πάρα πολλά ΧΩΡΙΣ να βλέπω το παραμικρό πάντα κρατάω μικρό καλάθι, έτσι απλά για να εξασφαλίζω πάντα μόνο ευχάριστες εκπλήξεις και καθόλου απογοητεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψες εκτός απο αυτό...δε μιλούσα για τις δικές σου απαιτήσεις,αλλά για το "αν ήταν υπόθεση nvidia θα έβρεχε βατράχια κριτικής από όλες τις γωνίες" νόμιζα πως μιλάς για τα τεχνολογικά site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποιαδήποτε κριτική δεν πήγε ούτε πάει στην AMD αλλά στον εν λόγω ISV και πιο συγκεκριμένα στα βλαμμένα στο τμήμα marketing τους.

 

΄Ιδιες απαιτήσεις έχω προσωπικά από όλες τις εταιρείες και δεν χρειαζόταν να μου επιβεβαιώσεις ότι θα είχε "άλλη" μεταχείριση η NV σε μια άλλη περίπτωση με δική της έμμεση ανάμειξη.

 

Τέλος όπου ακούω πάρα πολλά ΧΩΡΙΣ να βλέπω το παραμικρό πάντα κρατάω μικρό καλάθι, έτσι απλά για να εξασφαλίζω πάντα μόνο ευχάριστες εκπλήξεις και καθόλου απογοητεύσεις.

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω όσων αφορά το Mantle μέχρι στιγμής είναι: πούντο ?

Και δεν αναφέρομαι σε παιχνίδια που να το χρησιμοποιούν ήδη.

Αναφέρομαι στο SDK. Ψάχνοντας στο site της AMD δεν βρήκα πουθενά το SDK.

Συνήθως όταν μια εταιρία φτιάχνει ένα εργαλείο το οποίο προορίζεται για να μπορεί κάποιος να εργαστεί με αυτό,το διαθέτει,δεν το κρύβει.

Αν θες να φτιάξεις ένα πρόγραμμα για Windows,πας στο site της Microsoft και κατεβάζεις το Visual Studio.

Αν θες να φτιάξεις εφαρμογή που να χρησιμοποιεί DirectX,κατεβάζεις και το SDK αυτού,επίσης από το site της Microsoft.

Αν θες να φτιάξεις ένα παιχνίδι με την Unreal Engine,πας στο site της Epic και κατεβάζεις το Unreal SDK.

Και πάει λέγοντας...

Στο site της AMD όσο και αν έψαξα δεν βρήκα link για κατέβασμα του Mantle SDK.

Που το έχουν ? Γιατί το κρύβουν ? Αν θέλουν πράγματι να αυξηθεί ο αριθμός των χρηστών του,γιατί δεν το κάνουν διαθέσιμο ?

:huh:

 

Και εκτός αυτού,πέρα από link για το ίδιο το download,δεν θα έπρεπε να υπήρχε στο site τους και το κατάλληλο documentation ?

Οι πληροφορίες που αναφέρονται στο site τους είναι ελάχιστες,και στοχεύουν end users και όχι developers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απαντήσεις και περισσότερες λεπτομέρειες φοβάμαι ότι θα πρέπει να περιμένετε ένα χρόνο.

 

΄Αντε βρε με καλό να μας βγει *αου-αου-αου-μανούλα-μου-αουτς* και με καλό να μας μπει. Είθε ο Θεός που δεν έχει η ΤΡΟΙΚΑ να μας λυπηθεί και να μας ξεπατώσει λίιιιιγο λιγότερο στις κρατήσεις και στην εφορία γιατί φτάνει φτάνει φτάνει δεν αντέχει το χαιβάνι....το φόρτωσες πολύ στο δρόμο κλάνει..........

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ A TUTTI!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα και θα ήταν μια απο τις φθηνές λύσεις !!! Το κόβω οι 290/290χ στην Ελλάδα να έρχονται τέλος του μήνα ή αρχές του αλλού .... Λέτε η έλευσή τους να έχουν ως αποτέλεσμα την πτώση των 280χ ; Η nvidia θα εχει κάποια αντίδραση ή θα παραμεινει αδιάφορη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα και θα ήταν μια απο τις φθηνές λύσεις !!! Το κόβω οι 290/290χ στην Ελλάδα να έρχονται τέλος του μήνα ή αρχές του αλλού .... Λέτε η έλευσή τους να έχουν ως αποτέλεσμα την πτώση των 280χ ; Η nvidia θα εχει κάποια αντίδραση ή θα παραμεινει αδιάφορη ;

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/64694-asus-r9-290x-directcu-ii-oc-review.html

 

EVGA 780ti ACX (1150MHz) ειναι 15% ταχυτερη απο ASUS 290x direct cuII 

Gigabyte 780ti GHZ (1200MHz) ειναι 20% ταχυτερη απο ASUS 290x direct cuII 

ASUS 290x direct cuII (1050Mhz και 5400Mhz μνημες)

 

Τι αλλο θελεις να βγαλει η πρασινη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...