Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το  fallout με το σύστημα της υπογραφής μου και υπάρχουν στιγμές που τα "παίζει" και έχεις την απαίτηση από έναν AMD fx κα την 370 να είναι πάνω από 30fps σε high settings ?

 

Απλά ξεχνα το......μιλαμε πάντα για 1080p έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι intel είναι καλύτεροι για gaming τα τελευταία χρόνια, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα..Τα πιάνεις τα 60fps με έναν AMD FX σε 1080p στο the witcher 3 και σε πολλά άλλα παιχνίδια αρκεί να έχεις την κατάλληλη gpu και να μην είναι πολύ cpu demanding.

 

Τον FX της υπογραφής έχω... Έστω.

Και πάλι το fallout 4 δεν δικαιολογείται. Το Witcher 3 είναι αρκετά καλύτερο οπτικά, και στο ίδιο hardware τρέχει με πολύ καλύτερο frame rate.

 

Το witcher 3 στηρίζεται κατα βάση στην κάρτα γραφικών. Γι αυτό και πιάνεις καλύτερα fps σε αυτό και όχι στο fallout. Kαλοί είναι οι fx αλλά σε κάποιες περιπτώσεις για να το τερματίσεις-ξεζουμίσεις το μηχάνημα χρειάζεται ένας intel, αν και ακόμα και αυτό μόνο σε λίγες περιπτώσεις, ώστε να γίνει πραγματικά αισθητή η διαφορά στην απόδοση και να αξίζει και την χρηματική διαφορά κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Tom's χρησιμοποιεί Intel Core i7-5930K at 4.2GHz + Alphacool water cooler και το guru3d Intel Core i7-5960X is running 4.40 GHz on all cores.

 

Έχεις τέτοιο επεξεργαστή επάνω; Γιατί αν έχεις κανέναν AMD FX ξέχνα το. Στα 4Κ μπορείς να δεις ίδιες επιδόσεις, μιας και εκεί η GPU είναι το όριο, αλλά στα 1080p η CPU είναι το όριο.

Αν είχα 5930Κ δεν θα τον συνδύαζα με την 370 αλλά με κάμια Fury nano!

 

To έχεις αυθεντικό, με τα τελευταία μπαλώματα, έτσι?

Αποδείχθηκε ότι τη μεγαλύτερη ζημιά στο frame rate μου, την έκανε η απόσταση των σκιών. Βάζοντας την από το high στο medium, μπόρεσα να προσθέσω ξανά το AA, και πλέον το μικρότερο frame rate που διαπίστωσα ήταν το 36. (πριν ήταν 25) Πολύ καλύτερη εμπειρία.

 

Αχ αυτές οι σκιές... Και στο Skyrim το ίδιο πρόβλημα είχα. Όλα τα άλλα κομπλέ, texture mods, enb, και δεν συμμαζεύεται, αλλά οι σκιές στο medium. Στα παιχνίδια που δεν είναι της Bethesda κανένα πρόβλημα με τις σκιές. Πρέπει οπωσδήποτε αυτή η Bethesda να κάνει optimize τις σκιές στη μηχανή της.

 

Το  fallout με το σύστημα της υπογραφής μου και υπάρχουν στιγμές που τα "παίζει" και έχεις την απαίτηση από έναν AMD fx κα την 370 να είναι πάνω από 30fps σε high settings ?

 

Απλά ξεχνα το......μιλαμε πάντα για 1080p έτσι ?

 

Ναι για 1080p. Δοκίμασε και εσύ να ρήξεις το shadow distance στο medium και να βάλεις τα sliders του draw distance κάπου στη μέση, με όλα τα άλλα στο ultra. Το αποτελεσμα ίσως σε εκπλήξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα 5930Κ δεν θα τον συνδύαζα με την 370 αλλά με κάμια Fury nano!

 

Αποδείχθηκε ότι τη μεγαλύτερη ζημιά στο frame rate μου, την έκανε η απόσταση των σκιών. Βάζοντας την από το high στο medium, μπόρεσα να προσθέσω ξανά το AA, και πλέον το μικρότερο frame rate που διαπίστωσα ήταν το 36. (πριν ήταν 25) Πολύ καλύτερη εμπειρία.

 

Αχ αυτές οι σκιές... Και στο Skyrim το ίδιο πρόβλημα είχα. Όλα τα άλλα κομπλέ, texture mods, enb, και δεν συμμαζεύεται, αλλά οι σκιές στο medium. Στα παιχνίδια που δεν είναι της Bethesda κανένα πρόβλημα με τις σκιές. Πρέπει οπωσδήποτε αυτή η Bethesda να κάνει optimize τις σκιές στη μηχανή της.

 

 

Ναι για 1080p. Δοκίμασε και εσύ να ρήξεις το shadow distance στο medium και να βάλεις τα sliders του draw distance κάπου στη μέση, με όλα τα άλλα στο ultra. Το αποτελεσμα ίσως σε εκπλήξει!

 

Για αυτό δεν έχω την 370....για να μπορώ για ένα  διάστημα ακόμη  να παίζω τα πάντα στο φουλ..... μετα βλέπουμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είχα 5930Κ δεν θα τον συνδύαζα με την 370 αλλά με κάμια Fury nano!

 

 

Ναι αλλά απαιτείς επιδόσεις στο δικό σου μηχάνημα με την 390 ίδιες με αυτές που έχει ο άλλος με i7 Haswell-E και DDR4 και την ίδια κάρτα.

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σβηνει η οθονη για ενα δυο δευτερα και μαλλον ειναι για ακομα μια φορα οι Crimson 16.1

 

Στειλτε μου link να κατεβασω τους non crimson


Αυτο ειναι η λαθος βρηκα;

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα 5930Κ δεν θα τον συνδύαζα με την 370 αλλά με κάμια Fury nano!

 

Αποδείχθηκε ότι τη μεγαλύτερη ζημιά στο frame rate μου, την έκανε η απόσταση των σκιών. Βάζοντας την από το high στο medium, μπόρεσα να προσθέσω ξανά το AA, και πλέον το μικρότερο frame rate που διαπίστωσα ήταν το 36. (πριν ήταν 25) Πολύ καλύτερη εμπειρία.

 

Αχ αυτές οι σκιές... Και στο Skyrim το ίδιο πρόβλημα είχα. Όλα τα άλλα κομπλέ, texture mods, enb, και δεν συμμαζεύεται, αλλά οι σκιές στο medium. Στα παιχνίδια που δεν είναι της Bethesda κανένα πρόβλημα με τις σκιές. Πρέπει οπωσδήποτε αυτή η Bethesda να κάνει optimize τις σκιές στη μηχανή της.

 

 

Ναι για 1080p. Δοκίμασε και εσύ να ρήξεις το shadow distance στο medium και να βάλεις τα sliders του draw distance κάπου στη μέση, με όλα τα άλλα στο ultra. Το αποτελεσμα ίσως σε εκπλήξει!

 

 

 

Δεν κάνεις κανά φορμάτ μπάς και βρεί το PC την υγειά του;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σβηνει η οθονη για ενα δυο δευτερα και μαλλον ειναι για ακομα μια φορα οι Crimson 16.1

 

Στειλτε μου link να κατεβασω τους non crimson

Αυτο ειναι η λαθος βρηκα;

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

 

​ναι αυτοί είναι.....ακομη θέλουν ψωμί οι crimson.....και εμένα μου έχανε την σύνδεση με την hdmi και μαυριζε η οθόνη.... με τους 15.11.1beta κανένα απολύτως πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​ναι αυτοί είναι.....ακομη θέλουν ψωμί οι crimson.....και εμένα μου έχανε την σύνδεση με την hdmi και μαυριζε η οθόνη.... με τους 15.11.1beta κανένα απολύτως πρόβλημα

 

Τους εχω βαλει εδω και ωρα και μαλλον ειχα το προβλημα που εχεις και εσυ γιατι το εχω με hdmi επειδη δεν εχω οθονη αλλα μια 27αρα smart tv για οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά είμαι γκαντέμης με την 390x ως τώρα έχω 3/3 DOA με της sapphire r9 390x nitro tri x (αυτή που έφερνε το πλαίσιο με το κίτρινο κουτί lite την ονομάζει η sapphire

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν πειράζει ο επιμένων νικά

Ασε εχω ξενερωσει η χαζομαρα τους ειναι οτι καθε φορα για να φερουν νεα καρτα θελουν και 3ις 4ις μερες και εχει καταντησει αιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου σβηνει η οθονη για ενα δυο δευτερα και μαλλον ειναι για ακομα μια φορα οι Crimson 16.1

 

Στειλτε μου link να κατεβασω τους non crimson

Αυτο ειναι η λαθος βρηκα;

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

 

Με αυτους εχω αλλο προβλημα. Κανω OC με το Sapphire TRIXX απο 1040 στα 1160 και τις μνημες απο 1500 στα 1600 στην 390 που εχω και οταν σβησω τον υπολογιστη η κανω επανεκκινηση μου γυρναει στοκ 1040-1500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν το εχω πατημενο. Εχω φτιαξει profile αλλα καθε φορα που αναβω τον υπολογιστη θα πρεπει να τρεχω το TRIXX να διαλεγω το profile και να παταω apply ?

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...