Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει βάλει ποτέ κανείς σας στη reference 290 το cooler της sapphire trix;

Απ' ότι βλέπω και η sapphire έχει το ίδιο pcb layout με τη reference, οπότε υποψιάζομαι πως δεν υπάρχει θέμα.Το έχει δοκιμάσει όμως κάποιος να είμαστε σίγουροι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε reference θέλει Κ ένα πολύ μικρό ψυχτρακι στο vrm που είναι κοντά στις εξόδους .εάν έχει Κ εκεί μέταλλο ή ψυχτρα που λες λογικά δεν θα έχεις θέμα.και δες εάν είναι ίδια Κ η μεγάλη σειρά με τα vrm,εκεί ίσως έχεις θέμα με τους πυκνωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν είναι η ψυκτρα από την πρώτη έκδοση της tri-x μπαίνει κανονικά, αν είναι από την New edition παίζει να μην μπει (η New edition έχει custom pcb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι η πρωτη ειχε reference pcb (6+8 pin) η new edition ειχε custom pcb ( ειχε 8+8 pin καθως και αλλαξαν και το διακοπτακη απο τα bios με το φωτιζομενο με το logo της sapphire ) , επειδη περασαν και οι 2 απο τα χερια μου ξερω οτι το cooler ειχε μιρκο διαφορες

της πρωτης εκδοσης κανει σιγουρα γιατι η πρωτη trix περνει κανονικα wb απο της reference

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που νομιζα οτι οταν ειναι αναμμενο το logo της Sapphire τοτε η καρτα ειναι uefi και το ειχα αναμμενο αλλα τελικα ειναι το αντιθετο και ειχα την Nitro 390 backplate σε legacy mode

 

Sapphire_201528173324.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω που νομιζα οτι οταν ειναι αναμμενο το logo της Sapphire τοτε η καρτα ειναι uefi και το ειχα αναμμενο αλλα τελικα ειναι το αντιθετο και ειχα την Nitro 390 backplate σε legacy mode

 

Sapphire_201528173324.png

Αμα δεν σε βολευει αποθηκευσε bios και flashare :P

εμενα η 390x nitro στο αναμενο ειναι στο uefi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν σε βολευει αποθηκευσε bios και flashare :P

εμενα η 390x nitro στο αναμενο ειναι στο uefi

 

Σιγουρα εισαι uefi στο gpu-z σου εχει τσεκαρισμενο το κουτακι με το uefi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ!!! έχω το σύστημα της υπογραφής μου και έχω πρόβλημα με την κάρτα γραφικών!!!  έχω περάσει μέχρι τώρα 3 φορές φρέσκα windows και πολλές δοκιμές με drivers παλιούς και φυσικά τους  τελευταίους!!!την έχω στείλει μια φορά σε  πίσω e-shop  για σερβις και μου είπαν τα παιδιά απο το υποκατάστημα ότι χρειαζόταν bios update το έκανανς και ότι θα ήταν μια χαρα!!! δυστυχώς όμως το πρόβλημα λύθηκε προσωρινα!!! την ξαναέστειλα πάλι την Τρίτη και με πήραν τηλέφωνο σήμερα και μου έιπαν ότι την τρέχουν τεστ όλες αυτές τις μέρες σε windows 10αρια  και δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα!!! να φταίνε τα windows 7 πού έχω ? μου πετάει μπλε οθόνες , μου πετάει τον driver και μερικες φορές επανέρχεται και άλλες μου δείχνει μαύρη οθόνη!! απο θερμοκρασίες σε idle έχει κανα 55αρι.... σε stress πάει κανα 82άρι !!! Overclock δεν την έχω κάνει ποτέ!! 

IMG_20160917_193334_HDR.jpgupload images free

 

IMG_20160917_193407_HDR.jpgupload images free

 

 

IMG_20160919_165444_HDR.jpgupload images free

 

IMG_20160919_170018_HDR.jpgupload images free

 

Τώρα τελευταία και στην μπλε οθόνη τρεμοπαίζει η οθόνη όπως φαίνεται στις φώτο!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το legacy εχει να κανει με το οτι εχεις παλια καρτα πλεον και η amd σταματησε να την υποστηριζει με drivers ενω το uefi ειναι απλα μια εξελιξη των bios που καταργει την ασχημη μαυρη/μπλε οθονη και δινει λιγο πιο παραθυρικες λειτουργιες στα bios!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...