Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Maxwell aka ΚΑΙΦΕΣ - άνοιξη 2014


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πάλι ανοησία είναι, αφού τα 4GB θα είναι αρκετά και για 4Κ, τώρα σε καμία ειδική περίπτωση, κάνα skyrim με mods και σε 4K ανάλυση ξέρω 'γω, ίσως και να χρειαστούν τα έξτρα GB αλλά και πάλι θα περισσεύουν.

 

Τα 8GB θα χρησιμοποιηθούν σε 5K, οπως η καλή ωρα με την UP2715K.... και παει λεγοντας με αυτα τα Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 938
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η gtx 770 επεσε σε τιμη.Οποτε αν η 970 εχει 300 ευρω τοτε θα παρει παλι κεφαλι η nvidia (το ειχε χασει η αληθεια με τις r9)

 

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η 970 θα παίζει στα 400€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί πιστεύω ότι η 970 θα παίζει στα 400€?

Επειδη ειναι της nvidia.Αφησε με να ονειρευομαι :P.(θα ειναι χειροτερη της 780 οποτε αν βγει στα 400 δεν θα την παρει κανεις)

 

*Αποτι διαβασα ειναι πιο φθηνο στην κατασκευη το νεο τσιπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι της nvidia.Αφησε με να ονειρευομαι :P.(θα ειναι χειροτερη της 780 οποτε αν βγει στα 400 δεν θα την παρει κανεις)

 

*Αποτι διαβασα ειναι πιο φθηνο στην κατασκευη το νεο τσιπ

 

Χειρότερη ή ίση? Γενικώς επειδή έχω μπερδευτεί? Αυτές τις περιμένουμε μέσα στον Οκτώβρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερη ή ίση? Γενικώς επειδή έχω μπερδευτεί? Αυτές τις περιμένουμε μέσα στον Οκτώβρη?

Χειροτερη.η 980 θα αντικαταστησει την 780 οχι την ti.Οπως ειπα το τσιπ ειναι πιο φθηνο στην κατασκευη.

 

[/sarcasm]Και αμφιβαλω ακομα και του χρονου εαν βγει καποια καλυτερη της 780ti.Ιντελ nvidia και amd εχουν στοχο το mobile gaming.Γιατι αλλωστε ποιος δεν θελει να παιζει gta v στο λεωφορειο για την κοζανη?[/endsarcasm]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και περίπου 15-20% μπροστά από μια απλή 780.

Να δούμε και πως θα την πλασάρει η nvidia. Θα την κοστολογήσει μεταξύ 780 και 780 ti ή η τιμή της θα κυμαίνεται στα επίπεδα της 780 για να πάρει πόδι η 780 σιγά σιγά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

450 ευρώ σου λέει..Τοο good to be true μου φαίνεται για να πω την αλήθεια, αλλά κάπου εκεί την βρίσκεις και την 780 στο skroutz τώρα, και εφόσον αντικαθιστά την 780..


Χειροτερη.η 980 θα αντικαταστησει την 780 οχι την ti.Οπως ειπα το τσιπ ειναι πιο φθηνο στην κατασκευη.

 

[/sarcasm]Και αμφιβαλω ακομα και του χρονου εαν βγει καποια καλυτερη της 780ti.Ιντελ nvidia και amd εχουν στοχο το mobile gaming.Γιατι αλλωστε ποιος δεν θελει να παιζει gta v στο λεωφορειο για την κοζανη?[/endsarcasm]

Άμα η 980 βγει 15-20% πάνω από την 780, την κάνει ισοδύναμη με την 780 Ti.Η 970 10-15% πιο αργή από την 980 θα 'ναι, ίσως και λιγότερο..Ειδικά στο 670-680 η διαφορά ήταν πολύ πιο μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

450 ευρώ σου λέει..Τοο good to be true μου φαίνεται για να πω την αλήθεια, αλλά κάπου εκεί την βρίσκεις και την 780 στο skroutz τώρα, και εφόσον αντικαθιστά την 780..

Όντως θα ήταν πολύ καλό κάτι τέτοιο.......σημαίνει κιόλας ότι η 970 θα παίζει κάπου στα 350 να υποθέσω. Δύσκολο μου φαίνεται αλλά μακάρι να γίνει.

Αλήθεια την τατιάνα 2 πότε περίπου την περιμένουμε... όχι ότι με ενδιαφέρει για αγορά (τα θέλω τα όργανά μου ακόμα) απλά πληροφοριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 'γω..Για μέσα του '15 λογικά, αρχικά θα βγει πάλι για επαγγελματικές αγορές και μετά θα πετάξουν μια Τατιάνα 2 με τιμή τα 1000 ευρώ.Θα δούμε, πάντως βγήκε επιτέλους το sweet spot που ήθελα, επιδόσεις 780 Ti σε καλή σχετικά τιμή και 4GB Vram, μια χαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...