Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Maxwell aka ΚΑΙΦΕΣ - άνοιξη 2014


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nice :P

 

Btw, λένε ότι οι R343.xx θα σκάσουν μαζί με τις νέες Maxwell και αφού θα κόψουν την υποστήριξη στις παλιές κάρτες(Μόνο όσες έχουν Dx11(GTX400 + δηλαδή) θα υποστηρίζονται, θα μπορούν να επεκτείνουν τα optimizations που είχαν κάνει και να δούμε επιπλέον boost στις επιδόσεις σε Dx11 τίτλους.Επίσης, κάτι ακούγεται και για υποστήριξη Dx12 αλλά θα δούμε σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 938
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ετσι ριξε βουρδουλα να ερθουν τα πραγματα στην θεση τους :P επι του θεματος. υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση οσων αφορα την διαθεση τους και τις τιμες η ειμαστε ακομα στις υποθεσεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ριξε βουρδουλα να ερθουν τα πραγματα στην θεση τους :P επι του θεματος. υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση οσων αφορα την διαθεση τους και τις τιμες η ειμαστε ακομα στις υποθεσεις?

Για τιμες αστο καλυτερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ριξε βουρδουλα να ερθουν τα πραγματα στην θεση τους :P επι του θεματος. υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση οσων αφορα την διαθεση τους και τις τιμες η ειμαστε ακομα στις υποθεσεις?

 

Μπορείς να υποθέσεις ότι δεν υπέθεσα πάρα πολλά ;) Kατά τα άλλα το δελτίο καιρού δείχνει cloudy with a chance of ban hammer :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ριξε βουρδουλα να ερθουν τα πραγματα στην θεση τους :P επι του θεματος. υπαρχει καμια επισημη ανακοινωση οσων αφορα την διαθεση τους και τις τιμες η ειμαστε ακομα στις υποθεσεις?

Σου έχει απαντήσει ήδη, 450 ευρώ περίπου με 15-20% μεγαλύτερες επιδόσεις από την GTX780.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχει απαντήσει ήδη, 450 ευρώ περίπου με 15-20% μεγαλύτερες επιδόσεις από την GTX780.

αυτη την παιρνω σαν υποθετικη επισημη ανακοινωση του αιλουρου. εγω ρωταω για επισημη ανακοινωση απο την nvidia. η ιειναι νωρις ακομα? διαβαζοντας λενε αρχες οκτωβρη..τελη οκτωβρη...μεσα νοεμβριου κτλ.να αρχισω να γεμιζω τον κουμπαρα σιγα σιγα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την παιρνω σαν υποθετικη επισημη ανακοινωση του αιλουρου. εγω ρωταω για επισημη ανακοινωση απο την nvidia. 

 

Του Αίλουρου είναι ανεπίσημα επίσημη  :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Αίλουρου είναι ανεπίσημα επίσημη  :)

Ανεπισημα επισημη χωρις να δωσει καποια δεδομενα...

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/nvidias-geforce-gtx-980-will-not-beat-geforce-gtx-780-ti-insider/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος του αθρου λεει οτι μπορει να ειναι 30 % η και περισσοτερο γρηγοροτερη απο 780 ti. Αν τελικα ισχυει αυτο και κοστιζει 450 ευρω τοτε δεν υπαρχει λογος να μτην την αγορασουμε!! Αν και εδω που τα λεμε εγω θα την παρω ετσι κι αλλιως γιατι η 560 ti δεν τραβαει αλλο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την 780 σκετο εννοει.Αλλα οπως ειδες αυτο που λενε αναιρει οτι πιστευαν.Το μονο που μενει ειναι η ανακοινωση για να σιγουρευτουμε.Αν και το να αυξηθουν τοσο πολυ τα rops δευτερη συνεχομενη γενια ειναι καπως δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος του αθρου λεει οτι μπορει να ειναι 30 % η και περισσοτερο γρηγοροτερη απο 780 ti. Αν τελικα ισχυει αυτο και κοστιζει 450 ευρω τοτε δεν υπαρχει λογος να μτην την αγορασουμε!! Αν και εδω που τα λεμε εγω θα την παρω ετσι κι αλλιως γιατι η 560 ti δεν τραβαει αλλο .

Την οθονη την αλλαξες ή ακομα παιζεις σε 1680x1050? :P. Οχι τιποτα αλλο μην πεταξεις 500κοντα ευρω τσαμπα σε καρτα γραφικων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οθονη την αλλαξες ή ακομα παιζεις σε 1680x1050? :P.

Δεν κατάλαβες, σε 1280*1024 ήταν :P Εγώ είμαι ακόμα σε 1680*1050 monitor και δεν ξέρω τι να κάνω(Αν και παίζω στη TV κυρίως που είναι 1080P), από τη μία λέω να περιμένω για OLED από την άλλη λέω να χτυπήσω κάνα IPS τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που κοιτούσα γενικά τις επιδόσεις των καρτών μια radeon 290X asus directcu η οποία παίζει στα 450€ είναι 10-15% πιο γρήγορη από μια 780 και περίπου ίδιες επιδόσεις με μία oc 780.

Ίσως εκεί χτυπάνε για maxwell; Τουλάχιστον για την 980.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...