Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

με χαλάει που είναι μόνο 1ο πρόσωπο..

Δε μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι και με ότι βλέπω..

 

το preorder είναι στα 50€

http://store.steampowered.com/app/379430/

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανακοίνωσαν το game, στο trailer έλεγε συνδυασμός των αγαπημένων σας rpg - Skyrim, mount and blade χωρίς το fantasy part. Αυτά μπορεί να είχαν 3d person αλλά καθαρά για αισθητικούς λόγους. Μόνο σε 1st person μπορούσες να τα παίξεις. Κάτι τέτοιο πιστεύω θα παίξει και εδώ. Πάντως από όσο είδα, έχει ωραία δάση και γραφικά που μου φέρνουν λίγο σε Witcher 3. Μακάρι να είναι optimized μόνο γιατί η beta έκδοση έτρεχε με 5 fps. 1 Μήνας απομένει για release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat συνεχίζει να φαίνεται μέτριο και χωρίς wound system και finishers δεν μου είναι καθόλου ελκυστικό. Επίσης αίμα από hits σε full plate armor? ότι νάνε. Νομίζω θα φάνε τα μούτρα τους άμα κάνουν release το game στο τωρινό του στάδιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν αυτά που είδα: τα χτυπήματα δεν μου άφησαν την αίσθηση ότι έχουν "βάρος", η κίνηση ήταν μέτρια (ειδικά πάνω στο άλογο δεν με έπεισε) και συνολικά, πέρα από κάποια όμορφα γραφικά, δεν είδα κάτι να ξεχωρίζει.

Γενικά, είναι πολύ δύσκολη σχεδιαστική επιλογή το να πας για "ρεαλισμό" σε ένα τέτοιο παιχνίδι -και μετά να έχεις ασπιδούλες για απόκρουση την κατάλληλη στιγμή ή ληστές με πανάκριβες, καλογυαλισμένες πανοπλίες, χωμένους σε ένα λάκο, χωρίς έναν να βαστάει τσίλιες πάνω σε ένα δέντρο, ας πούμε.

Να φυλάς σκοπιά, δηλαδή, σε ένα χωματόδρομο, με 30 κιλά σίδερο πάνω σου και την προσωπίδα στο full face κράνος κατεβασμένη. Μπόνους, τηλεμεταφερόμενος σύντροφος ("ωπ, που βρέθηκε αυτός;").

Δεν βοηθάει και το commentary, νομίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό περιβάλλον.
Το 1st person only, με χαλάει. Τέτοια παιχνίδια τα θέλω με free camera, να το ρυθμίζεις όπως θές. 
(Ουτε του Witcher3 μου άρεσε η 3rd person κάμερα, αλλα ευτυχώς υπάρχουν τα mods, και έφτιαξε η κατάσταση.)
Η μάχη μου θυμίζει Elder Scrolls, και με χαλάει πολύ.
Αν ειχε ενα στήσιμο για τις μάχες σαν του For Honor, ή κατι παρόμοιο, θα ήταν super.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακούγεται ότι θα έχει full mod support, κάνοντας παράλληλα release mod tools κτλ. Ήδη είναι στα σκαριά ένα Game of thrones total overhaul mod,που πιθανότατα θα λαμβάνει χώρα στα Riverlands. H ομάδα που το σχεδιάζει, έχει φτιάξει στο παρελθόν ένα game of thrones total conversion mod για το Total war Attila.

https://wccftech.com/kingdom-come-deliverance-got-mod/

6 μερούλες απομένουν για release. Άτε, άτε να δουμε. Πολλοί που έπαιξαν το beta λένε ότι είναι λίγο βαρετό, με πολύ grinding.Αν όμως έχει full mod support όπως ισχυρίζονται,  το gameplay μπορεί να βελτιωθεί από τους modders αρκεί να προβληθεί αρκετά ώστε να προσελκύσει τους κατάλληλους.

Επεξ/σία από Joe-4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην σελίδα του game αυτήν την στιγμή γράφει σε 13 ώρες Τρίτη και 13 του μήνα περιμένουμε !:D

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ηρθε email οτι το παιχνιδι ειναι διαθεσιμο στο steam. Κατεβαζει κανεις? Οταν παιξετε λιγο γραψτε εντυπωσεις. Να δουμε τι γινεται τελικα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Με μια πρώτη ματιά 73 στο metacritic. Μένουν αρκετά reviews όμως να ανέβουν ακόμα... 

http://www.metacritic.com/game/pc/kingdom-come-deliverance/critic-reviews

ε κάτσε βρε ανυπόμονε να ανοίξει σε όλους και να πιάσουν τα reviews! είχε και κάνα NDA?


Πολλοί youtubers έχουν κατουρήσει τα βρακιά τους με  το παιχνίδι αυτό..

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ε κάτσε βρε ανυπόμονε να ανοίξει σε όλους και να πιάσουν τα reviews! είχε και κάνα NDA?


Πολλοί youtubers έχουν κατουρήσει τα βρακιά τους με  το παιχνίδι αυτό..

Το ζαχαρώνω καιρό αυτό το παιχνίδι και κάθε μέρα κοιτάω αν έχουν βγει reviews:D. Ελπίζω πραγματικά σε κάτι καλό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...