Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οπως το λεει ο φιλος πανω οταν πας να το βαλεις στο καλαθι σου λεει "Η προσθήκη στο καλάθι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί λόγω εξάντλησης του αποθέματος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές παρέλαβα και εγώ (παραγγελία ξημερώματα Σαββατου) για λογαριαμό φίλου .

 

Προβλημα με touchpad ή πληκτρολόγιο δεν εχει .

 

ΜΕ amd overdrive οι θερμοκρασίς σε idle είναι max 30 βαθμούς.

 

Στα αριστερά του, απο το κουμπί του power μεχρι το κουμπι C του πληκτρολογιου είναι χλιαρό (δεν καίει) είναι φυσιολογικό ? 

 

Για τα χρήματα του είναι πολύ καλό όντως.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, μετά την αποστολή του laptop στην λενοβο, το παρέλαβε ο φίλος εχθές, ήταν στην δουλειά όλη μέρα και σήμερα το έφερε να το δούμε, να θυμίσω ότι σύμφωνα με την λενόβο αλλάχτηκε η μητρική, το πληκτρολόγιο και ο ανεμιστήρας:

Πληκτρολόγιο καμία αλλαγή, όπως το στείλαμε ήρθε, θερμοκρασίες σύμφωνα με το speccy 120-130C, σύμφωνα με το aida64 90-100C, το πληκτρολόγιο πάνω από το touch panel ανάμεσα σε αυτό και το alt τηγανίζεις χαλαρά αυγουλάκια!!!

Ξαναπήραμε τηλ στην λενόβο και λέει μήπως επειδή δεν έγινε επαναφορά ρυθμίσεων διαβάζει λάθος δεδομένα από τον αισθητήρα θερμοκρασίας?

Το κάνω και αυτό και τα ίδια, θα τους ξαναπάρουμε αύριο τηλ για να το ξαναστείλουμε στο σέρβις όπως μας είπε! 

 

Ερώτηση: μπορούμε να απαιτήσουμε αλλαγή με καινούργιο ?????

 

 

Να σας πω και ολόκληρο το σκηνικό :

Στις 21/12 παραγγέλνω για φίλο από το γιου, το παίρνει κατά τις 23-24/12 ( του ρίχνουμε μια γρήγορη ματιά και βλέπουμε το θέμα με το πληκτρολόγιο, ρώτησα εδώ μέσα αλλά το είχανε και άλλοι και δεν δώσαμε σημασία) επειδή όμως δεν έχει ίντερνετ στο σπίτι και κάνει αίτηση τότε, μπαίνει το ίντερνετ στις 10-15/1, μια και ο φίλος πολύ σχετικός με τους υπολογιστές, τόσο καιρό δεν το έβγαλε από το κουτί παρά μόνο όταν ήρθε το ιντερνετ.

Πάω στο σπίτι του, έχοντας διαβάσει για το θέμα με τις θερμοκρασίες και βάζω ένα πρόγραμμα για βλέπουμε τις θερμοκρασίες,   :confused:  των ώρα που περνάω προγράμματα 130-135 ο επεξεργαστής !!  :confused:

Διαβάζοντας ξανά εδώ λένε ότι μπορεί να μην παίρνει σωστά την μέτρηση, δεκτό!

Μετά από μερικές μέρες με παίρνει τηλ ο φίλος και λέει ότι ο υπολογιστής του έκλεισε και ζεματούσε το πληκτρολόγιο και από κάτω!

Παίρνουμε τηλέφωνο στην lenovo και στέλνουν courier να τον μαζέψει!

Το κακό είναι ότι πέρασαν οι 15 μέρες από την αγορά  και αναγκαστικά θα φτιαχτεί αυτός!

Μιλήσαμε την Τετάρτη με τα παιδιά στην lenovo (πολύ εξυπηρετικοί) και το πόρισμα είναι αλλαγή μητρικής, ανεμιστήρα και πληκτρολογίου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα, κι εγω πήρα το συγκεκριμένο (απο ότι κατάλαβα ειναι όλα ελλατωματικα) και μου κανει τα ίδια ακριβώς! ανεβάζει τρελή θερμοκρασία και μερικές φορές εχει σβήσει! μου έκανε εντύπωση επισης ότι ακόμη και στο ρελαντί χωρις να τρέχω κανένα προγραμμα ανεβάζει θερμοκρασία και μουγκρίζει πολυ!

 

θα πάρω τηλ τη λενοβο για επισκευή, αλλα μήπως πρέπει να κινηθούμε ολοι και απέναντι στο you.gr που μας τα πούλησε για καινουρια και προσφορα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μπορεί να φταίει το you αν είναι ελαττωματική η παρτίδα??

δεν ισχύει αν γνώριζε οτι ειναι ελαττωματικά. απλά το θέμα είναι ότι δεν μπορεις να το αποδείξεις. Μόνο Αμερική που θα πήγαινε ο ελεγκτής να πάρει τα εσωτερικά email και τέτοια. Αρα το ξεχνάμε προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ελλατωματικη η παρτίδα και δεν το γνώριζε το you (που δεν νομιζω) τότε θα πρέπει το you να κανονίσει με τη λενοβο να μας τα αλλάξουν με αλλα σωστα! αν το γνώριζε και μας τα πούλησε για σωστα τότε αλλάζει το πράγμα και φταίει πολυ! αυτο που λεω ειναι να μαζευτούμε απο εδω και να βγάλουμε μια άκρη ολοι μαζι που θα ειναι καλύτερη για όλους απο το να μας δουλεύουν έναν εναν!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

επισης φίλε 77 δεν θα ξεχάσω τα ωραία μου λεπτακια που έδωσα και πληρώνω ακόμη επειδή είμαι στη Ελλαδα! Ακόμη κι εδω μπορεις να βγάλεις άκρη αρκεί να μαζευτούμε και να μπορέσουμε να αποδείξουμε ότι η παρτίδα ηταν ελλατωματικη!

 

Όποιος λοιπόν είχε η εχει πρόβλημα με θερμοκρασία, πληκτρολόγιο κλπ το αναφέρει για να καταγράψουμε τις περιπτώσεις και βλέπουμε!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα πάντως,θερμοκρασίες με AMD Overdrive βλέπω πολύ φυσιολογικές 40-50.Δεν έχει κλείσει ποτέ μόνο του.Επίσης ο αέρας από το εσωτερικό βγαίνει ζεστός που σημαίνει ότι η ψύκτρα κάνει καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα πάντως,θερμοκρασίες με AMD Overdrive βλέπω πολύ φυσιολογικές 40-50.Δεν έχει κλείσει ποτέ μόνο του.Επίσης ο αέρας από το εσωτερικό βγαίνει ζεστός που σημαίνει ότι η ψύκτρα κάνει καλή δουλειά.

Το ίδιο και σε μένα. Το AMD Overdrive λέει 32 βαθμούς όταν δεν ζορίζεται. Αλλά το κουφό έβαλα το prime 95 να το στρεσάρει και όσο ήταν φουλ ο επεξεργαστής, έπεσε η θερμοκρασία στους 13 βαθμούς. Άρα μετράει ότι να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και σε μένα. Το AMD Overdrive λέει 32 βαθμούς όταν δεν ζορίζεται. Αλλά το κουφό έβαλα το prime 95 να το στρεσάρει και όσο ήταν φουλ ο επεξεργαστής, έπεσε η θερμοκρασία στους 13 βαθμούς. Άρα μετράει ότι να είναι.

Δεν το τσέκαρα με prime95 να σου πω την αλήθεια μπορεί να μην δουλεύει καλά ο αισθητήρας πάντως από όσο θυμάμαι μετά από 1-2 ώρες χρήση πάνω σε γραφείο το έπιασα από κάτω και δεν έκαιγε το πλαστικό όπως στο παλιό μου οπότε δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας άμα δεν σου κλείνει κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν καίει δεν υπάρχει θεμα!

Ο φίλος πήρε τηλεφωνο και περιμένουμε να τον μαζεψουν πάλι, αν δεν γίνει ξανά τίποτα θα απαιτήσει αλλαγή με καινούργιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...