Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το laptop το αγόρασα κι εγώ, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αποδίδει όσο περίμενα και ίσος κάτι παραπάνω. Η κάρτες γραφικών είναι οι εξής Radeon HD 8550G 768MB + Radeon HD 8570M 2GB DDR3 όπου είναι πολύ δυνατές και παίζω Leange of Legend σε τέρμα υψηλά γραφικά με 60+fps. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο game. Απο θερμοκρασία τώρα εδώ είναι το παράλογο, το case είναι κρύο πάνω-κάτω, ο ανεμιστήρας δουλεύει αλλά στα τέρμα low κιχ δεν ακούγετε όμως τα προγράμματα έχουν τρελαθεί. Δείτε το λίνκ και θα καταλάβετε. Δεν ξέρω ποιο να πιστέψω: 37,9 ή 86,9;;; http://prntscr.com/2girk6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

PETROS13, on 03 Jan 2014 - 10:33 PM, said:

και στης φίλης μου που είχα παραλάβει είχε παρόμοιο πρόβλημα αλλά αυτό ήταν το λιγότερο

Γενικα ωραιο το μηχανακι, οσο το ειδα, αυτο με το κουμπι με χαλασε λιγο ισως το παω να το φτιαξουν γιατι για DOA ουτε συζητηση. Δεν αντικαθιστουν με αλλο, απλα σου δινουν τα λεφτα σου πισω. Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι μου εβγαλε 3-4 φορες blue screen of death αλλα τωρα σταματησε. ειδωμεν. Γενικα πιστευω οτι πρεπει να ειναι refurbished κομματια, γι αυτο και τοσο φτηνα και δεν εχει αλλο stock. Αν ηταν νεοτερα δεν θα επρεπε να ειχαν ετοιμα τα windows 8.1? Εμφανισιακα ειναι ομορφο και λεπτο, απο θερμοκρασιες μια χαρα, μονο στα updates ζεσταθηκε λιγο, η οθονη καλυτερη απο αλλα laptop στα 400 ευρω. Συντομα θα αναφερω και οσον αφορα 3d μοντελινγκ και ρεντερινγκ. Παντως τα windows που εχει μεσα δεν θα τα ξανα χρησιμοποιησω, θα προτιμήσω απευθειας 8.1 γιατι πολυ μεγαλο το update και παιρνει πολυ χρονο. Θελει ολα τα updates των 8 και μετα να μπουν τα 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδια τι λεει το εν λογω λαπτοπ αξιζει;

Η ειναι κακη παρτιδα και θα εχει προβληματα στο μελον;

Ρωταω γιατι ειναι να αγορασω απο ενα παιδι που δεν του κανει και το πηρε πριν λιγες μερες απ το YOU.GR και αυτος.

Μου το δινει 390ευρω.

Και εχω εναλακτικη αυτο στα 400ευρω

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/226490-ultrabook-fujitsu-siemens-uh572-i5-3317u/

ποιο να διαλεξω;

Βοηθιστε παρακαλω.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδια τι λεει το εν λογω λαπτοπ αξιζει;

Η ειναι κακη παρτιδα και θα εχει προβληματα στο μελον;

Ρωταω γιατι ειναι να αγορασω απο ενα παιδι που δεν του κανει και το πηρε πριν λιγες μερες απ το YOU.GR και αυτος.

Μου το δινει 390ευρω.

Και εχω εναλακτικη αυτο στα 400ευρω

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/226490-ultrabook-fujitsu-siemens-uh572-i5-3317u/

ποιο να διαλεξω;

Βοηθιστε παρακαλω.

Ευχαριστώ

Πιστεύω ότι πρόσεξες το μέγεθός του ( είναι με διαγώνιο οθόνης 13,3")

και για σύνδεση στο ίντερνετ έχει ΜΟΝΟ wi-fi 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδια τι λεει το εν λογω λαπτοπ αξιζει;

Η ειναι κακη παρτιδα και θα εχει προβληματα στο μελον;

Ρωταω γιατι ειναι να αγορασω απο ενα παιδι που δεν του κανει και το πηρε πριν λιγες μερες απ το YOU.GR και αυτος.

Μου το δινει 390ευρω.

Και εχω εναλακτικη αυτο στα 400ευρω

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/variouslaptops/226490-ultrabook-fujitsu-siemens-uh572-i5-3317u/

ποιο να διαλεξω;

Βοηθιστε παρακαλω.

Ευχαριστώ

 

αν έχεις κανονικά και την εγγύηση θα σου έλεγα το lenovo καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το laptop το αγόρασα κι εγώ, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αποδίδει όσο περίμενα και ίσος κάτι παραπάνω. Η κάρτες γραφικών είναι οι εξής Radeon HD 8550G 768MB + Radeon HD 8570M 2GB DDR3 όπου είναι πολύ δυνατές και παίζω Leange of Legend σε τέρμα υψηλά γραφικά με 60+fps. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο game. Απο θερμοκρασία τώρα εδώ είναι το παράλογο, το case είναι κρύο πάνω-κάτω, ο ανεμιστήρας δουλεύει αλλά στα τέρμα low κιχ δεν ακούγετε όμως τα προγράμματα έχουν τρελαθεί. Δείτε το λίνκ και θα καταλάβετε. Δεν ξέρω ποιο να πιστέψω: 37,9 ή 86,9;;; http://prntscr.com/2girk6

Μια χαρά στα δείχνει. Στα CPU temps είσαι σχεδόν στα ίδια (μικροδιαφορές των 1-2 βαθμών πάντα υπάρχουν μεταξύ προγραμμάτων). Το Package που λέει τους πολλούς oC, σίγουρα είναι λάθος και δίνει άλλον αισθητήρα (chipset?) και στο οποίο μάλλον δεν παίρνει σωστό reading το HWinfo. Δες αν έχεις Latest έκδοση. Αν την έχεις μάλλον δεν υποστηρίζει σωστά τον επεξεργαστή σου (ακόμα) το πρόγραμμα αφού οι πληροφορίες που δίνει είναι ελάχιστες. Κανονικά θα έπρεπε να σου δίνει και per core αν τον υποστήριζε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενός αλλού φίλου που το πήρε (από το mgmanager στα 360€ :confused: ), έχει το ίδιο θέμα με το πάνελ του πληκτρολόγιου.....

Αν προλάβω θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο στην lenovo να δω τι παίζει με το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενός αλλού φίλου που το πήρε (από το mgmanager στα 360€ :confused: ), έχει το ίδιο θέμα με το πάνελ του πληκτρολόγιου.....

Αν προλάβω θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο στην lenovo να δω τι παίζει με το θέμα!

 

ήταν καλή προσφορά του mg manager αλλά κράτησε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το laptop το αγόρασα κι εγώ, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και αποδίδει όσο περίμενα και ίσος κάτι παραπάνω. Η κάρτες γραφικών είναι οι εξής Radeon HD 8550G 768MB + Radeon HD 8570M 2GB DDR3(ναι crossfire είναι) όπου είναι πολύ δυνατές και παίζω Leange of Legend σε τέρμα υψηλά γραφικά με 60+fps. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο game. Απο θερμοκρασία τώρα εδώ είναι το παράλογο, το case είναι κρύο πάνω-κάτω, ο ανεμιστήρας δουλεύει αλλά στα τέρμα low κιχ δεν ακούγετε όμως τα προγράμματα έχουν τρελαθεί. Δείτε το λίνκ και θα καταλάβετε. Δεν ξέρω ποιο να πιστέψω: 37,9 ή 86,9;;; http://prntscr.com/2girk6

 

 

παιδια, οσοι το πηρατε, πως τα παει στα παιχνιδια η 8570?

 

crossfire δεν κανει αυτος ο συνδιασμος με την 8550g  ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crossfire το βλεπεις στον driver? εχεις επιλογη να το κανεις on/off ?

 

 

καλο θα ηταν να μαθαιναμε και αλλες πληροφοριες καθως το league of legends ειναι online game του 2010 αν δεν κανω λαθος, οποτε οχι και τοσο κατατοπιστικο για τις δυνατοτητες του λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crossfire το βλεπεις στον driver? εχεις επιλογη να το κανεις on/off ?

 

 

καλο θα ηταν να μαθαιναμε και αλλες πληροφοριες καθως το league of legends ειναι online game του 2010 αν δεν κανω λαθος, οποτε οχι και τοσο κατατοπιστικο για τις δυνατοτητες του λαπτοπ.

 Επειδή υποψιάζομαι που το πας, ΟΧΙ ο εν λόγω συνδυασμός δεν είναι για hardcore gaming. Κάνα PES και τα συναπτά (μην έχεις στο μυαλό σου ας πούμε για BF).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crossfire το βλεπεις στον driver? εχεις επιλογη να το κανεις on/off ?

 

 

καλο θα ηταν να μαθαιναμε και αλλες πληροφοριες καθως το league of legends ειναι online game του 2010 αν δεν κανω λαθος, οποτε οχι και τοσο κατατοπιστικο για τις δυνατοτητες του λαπτοπ.

Έχει on/off. Δεν είναι gamers station laptop, είναι ένα laptop των 400€. Τι περιμένετε να παίζετε δηλαδή? Crysis 2 στο Ultra High;;;;; Αν είναι δυνατών.............. Και για να μην με λέτε και εριστικό, το laptop όσο αναφορά τα games σας πληροφορώ ότι δεν κάνει για games. Παίζει μέχρι Lol και τα παρεμφερή. Πιστεύω ούτε καν La2 δεν μπορεί. Αυτά.

 

Υ.Γ. Με το pad τι πρόβλημα έχετε ρε παιδιά;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επανήλθε η προσφορά από you σήμερα 14/2/2014 

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=global&section=register&do=auto_validate&uid=290361&aid=7122573127f135e2451d5d9bf102c917

 

 

Laptop Lenovo IdeaPad G505s | 59383982 (A8-5550/8GB/1TB)

ΚΩΔ. 258678

Ένα οικονομικό laptop με στιβαρή κατασκευή και αίσθηση, πολύ καλά χαρακτηριστικά και ισχυρό τετραπύρηνο επεξεργαστή AMD.

  • Τύπος Φορητού: Laptop
  • Μοντέλο Επεξεργαστή: AMD A8-5550
  • Χωρητικότητα Δίσκων: 1 TB
  • Μέγεθος Μνήμης RAM: 8 GB
  • Μέγεθος Οθόνης: 15.6''
  • Λειτουργικό Σύστημα: Windows 8 (64bit)
  • Chipset Κάρτας Γραφικών: AMD Radeon HD 8570
  • Μνήμη Κάρτας Γραφικών: 2048 MB
  • Εγγύηση: 1 έτος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...