Προς το περιεχόμενο

[laptop]Lenovo Essential G505s 15.6'' (A8-5550/8GB/1TB)-399€/ You.gr


magdalhnh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παράγγειλα απ το you το σάββατο που μας περασε, όπου υπήρχε διαθέσιμο κανονικά στο site.

 

μέχρι και τώρα στην παρακολουθηση παραγγελίας δεν εχει ανανεωθεί η εξέλιξη :/

Λόγω των εορτών και μένα άργησε λίγο η παραγγελία (παρήγγειλα στις 24 και μου ήρθε σήμερα).Μάλιστα η παραγγελία δεν είχε ανανεωθεί (δεν μου είχαν στείλει κάποιο email) απλά μου ήρθε ένα tracking number με μήνυμα στο κινητό από την ACS το σάββατο και ένα σήμερα.Κάνε υπομονή δεν θα έχεις θέμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δε θυμαμαι ποτε ακριβως, περιπου πριν μια βδομαδα που το πηρε ο πατερας μου και εβαλε παραλαβη απο καταστημα στην επαρχια του ηρθε μετα απο 2 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, όπως ρώτησα και προηγουμένως θα μου το συνιστούσατε αν το βρω στην ίδια τιμή να αλλάξω το παλιό μου accer aspire 5738zg (http://www.cnet.com/laptops/acer-aspire-5738zg-424g25mn/4507-3121_7-35301184.html) ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πήρατε κάντε έλεγχο ότι λειτουργεί καλά.

Μου είπε γνωστός μου ότι έχουν επιστραφεί κάποια λόγω προβλημάτων αλλά δεν  ανέφερε τι είχαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,τελικα το serial των windows που το εχει?

Εμενα δεν ειχε κανενα αυτοκολλητο  με serial number πανω (οπως ανεφερε φιλος σε προηγουμενη σελιδα και οπως θα

περιμενα και εγω να εχει)

Ενα μικρο αυτοκολλητακι μονο με το σημα των win 8 και τιποτα αλλο σχετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Καλή Χρονια! :-)

Μόλις άνοιξα το lenovo και έκανα hardware check. Μου βγάζει "warning" στο "Smart Short Self test" με Result code: WHD01V000-HJ9V4D. Επίσης βγάζει "warning" και στο "Local Connection test" με result code: WWF00F000-HJ9V4D. 

Έκανα το τεστ 2 φορές με ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. 

Επειδή δεν ξέρω ιδιαίτερα από αυτά, μήπως μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνουν? Πρέπει να το πάω πίσω?

Ευχαριστώ πολύ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Καλή Χρονια! :-)

Μόλις άνοιξα το lenovo και έκανα hardware check. Μου βγάζει "warning" στο "Smart Short Self test" με Result code: WHD01V000-HJ9V4D. Επίσης βγάζει "warning" και στο "Local Connection test" με result code: WWF00F000-HJ9V4D. 

Έκανα το τεστ 2 φορές με ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. 

Επειδή δεν ξέρω ιδιαίτερα από αυτά, μήπως μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνουν? Πρέπει να το πάω πίσω?

Ευχαριστώ πολύ.  

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Και στης φίλης μου έβγαζε κάποιο θέμα με σκληρό δίσκο.

θα σου πρότεινα να πάρεις αύριο τηλέφωνο εδώ

2111984507

είναι η εξυπηρέτηση της lenovo.

Θα σε καθοδηγήσουν για το τι πρέπει να γίνει αλλά μάλλον ναι, θα χρειαστεί να το δώσεις πίσω.

το "Smart Short Self test" αν θυμάμαι καλά έχει να κάνει με το σκληρό.

Βήματα :

1. Παίρνεις τηλ. στον αριθμό που έδωσα λίγο πιο πάνω

2. Μιλάς με τεχνική υποστήριξη

3. Aναφέρεις το πρόβλημα και τον κωδικό του σφάλματος (είναι κωδικοί της lenovo)

4. Θα σου ζητήσουν να τους πεις για αρχή κάποια στοιχεία δικά σου για να σου ανοίξουν καρτέλα πελάτη καθώς και το s/n του laptop που εχεις

5. Ίσως σου ζητήσουν να μπουν remote και στο laptop να δουν και από μόνοι τους τον κωδικό σφάλματος

6. Αφού επιβεβαιώσουν ότι υπάρχει βλάβη και είναι στις 14 πρώτες μέρες από την αγορά θα στείλουν courrier ώστε να το πάρουν προς αντικατάσταση ( Σε περίπτωση που έχουν περάσει πάνω από 14 μέρες) θα στείλουν courrier για επισκευή.

 

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...