Προς το περιεχόμενο

Αγορά UPS


alexkoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αυτοκτονησω.

α.ποσα καμμενα turbox Ups εχω δει.

β.σε ολα τα Ups αλλαζει η μπαταρια .η σωστη εκφραση ειναι ποσο ευκολα αλλαζει και αν ειναι User replaceable.τι τα σηκωνουν τα καταραμενα αφου η ασχετοσυνη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποια δεν αλλάζουν (θεωρητικά). Δεν ανοίγουν δηλαδή από ειδική θύρα για να αντικαταστήσεις τη μπαταρία. Πρακτικά όμως απλώς τα ξεβιδώνεις κανονικότατα παραγγέλνεις στο κοντινότερο ηλεκτρολογίο τη μπαταρία που έχουν μέσα και την αντικαθιστάς, μετά ξαναβιδώνεις και μαγικά.....ξαναδουλεύει!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια δεν αλλάζουν (θεωρητικά). Δεν ανοίγουν δηλαδή από ειδική θύρα για να αντικαταστήσεις τη μπαταρία. Πρακτικά όμως απλώς τα ξεβιδώνεις κανονικότατα παραγγέλνεις στο κοντινότερο ηλεκτρολογίο τη μπαταρία που έχουν μέσα και την αντικαθιστάς, μετά ξαναβιδώνεις και μαγικά.....ξαναδουλεύει!!!!!!!

αυτο ακριβως λεω και εγω.η εκφραση του ειναι λαθος.κανονικα θα πρεπε να πει οτι να διαλεξουμε ενα που οι μπαταριες να αλλαζουν απο τον χρηστη  User replaceable.οπως το λεει αυτος ειναι σαν να λεει οτι στα αλλα δεν αλλαζει καθολου.αλλα θα μου πεις οταν στο video με το κουτι αντι να πουν οτι το παχος του κουτιου ειναι 0,70 χιλιοστα λενε οτι ειναι 70 χιλιοστα αυτο τα λεει ολα.κουτι με παχος 7εκατοστα λαμαρινα.ουτε αμαξι να ηταν.αυτο δεν θελει παχυμετρο αυτο θελει χαρακα για να το μετρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχαχαχα όντως. Μιλάμε δηλαδή για αλεξίσφαιρο κουτί 7 εκατοστά ανοξείδωτο ατσάλι...μένετε στη λωρίδα της γάζας....έχουμε το κατάλληλο κουτί για εσάς.

 

Το χτυπήσαμε με σφυρί, πέτρες, βαριά, σφεντόνα, καλάζνικοφ, μπαζούκα και παρέμεινε αδιαπέραστο made by turbo-x. 

 

 

Πάλι καλά που δεν λέει να ζυγίσουμε την μπαταρία γιατί η πιο βαριά έχει περισσότερο ρεύμα μέσα και κρατάει περισσότερο. Εν το μεταξύ στο video πίσω δείχνει το effieciency του τροφοδοτικού ενώ αυτός μιλάει για υπολογισμό VA από Watt. Ο καινούργιος μάστορας πάντως πολύ καλύτερος, ηθοποιάρααααααα!!!!!!!!!! 

Επεξ/σία από Ηλίας 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχα όντως. Μιλάμε δηλαδή για αλεξίσφαιρο κουτί 7 εκατοστά ανοξείδωτο ατσάλι...μένετε στη λωρίδα της γάζας....έχουμε το κατάλληλο κουτί για εσάς.

 

Το χτυπήσαμε με σφυρί, πέτρες, βαριά, σφεμτόνα, καλάζνικοφ, μπαζούκα και παρέμεινε αδιαπέραστο made by turbo-x. 

 

 

Πάλι καλά που δεν λέει να ζυγίσουμε την μπαταρία γιατί η πιο βαριά έχει περισσότερο ρεύμα μέσα και κρατάει περισσότερο. Εν το μεταξύ στο video πίσω δείχνει το effieciency του τροφοδοτικού ενώ αυτός μιλάει για υπολογισμό VA από Watt. Ο καινούργιος μάστορας πάντως πολύ καλύτερος, ηθοποιάρααααααα!!!!!!!!!! 

το κουτι 7 εκατοστα μπορουν να το κανουν τεστ οπως με τα panasonic ta touch books η οπως εκεινον τον ssd που τον εκαψαν τον πατησε εσκαφεας και δεν παθαινε τιποτα.που ηταν για τετοιες καταστασεις.ετσι και το κουτι τους.και πλεον προτεινω τα λεφτα στις τραπεζες να τα βαζουν σε κουτια Turbo x.ειναι πιο φτηνα απο οτι τα χρηματοκιβωτια.κατι ειδα για το efficiency το οποιο ειναι ασχετο με την μετατροπη va σε watt αλλα δενεδωσα σημασια.ειχα ηδη κρεμασει την αγχονη στον λαιμο μου και ετοιμαζομουν να σπρωξω το σκαμπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos προτείνω να συλλέξουμε όλα τα video τέτοιου στυλ ... αυτά δεν πρέπει να χάνονται ... και να φτειάξουμε ένα σύλλογο φίλων video turbo-x τέτοιες βιντεάρες είναι καλτ ... μιλάμε για διαφήμιση αμερικής στις αρχές του 20 αιώνα.

 

"Οι γιατροί καπνίζουν camel"

"Τα lucky strike βοηθάνε στον πομόλαιμο και αδυνατίζουν κιόλας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos προτείνω να συλλέξουμε όλα τα video τέτοιου στυλ ... αυτά δεν πρέπει να χάνονται ... και να φτειάξουμε ένα σύλλογο φίλων video turbo-x τέτοιες βιντεάρες είναι καλτ ... μιλάμε για διαφήμιση αμερικής στις αρχές του 20 αιώνα.

 

"Οι γιατροί καπνίζουν camel"

"Τα lucky strike βοηθάνε στον πομόλαιμο και αδυνατίζουν κιόλας"

πιστευω οτι ωρα ειναι να κανεις την αρχη στο μπλα μπλα με ενα τετοιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε το cyberpower. Μοντέλο CP1300EPFCLCD. Λοιπόν εντυπώσεις.

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! 

 

3 σούκο με τροφοδοσία από μπαταρία και 3 με προστασία μόνο από σκαμπανευάσματα της τάσης

 

ΑΘΟΡΥΒΟ: έχει ένα( ; )fan που δουλεύει μόνο κατά την τροφοδοσία από τη μπαταρία και τη φόρτιση και πάλι είναι πάρα πολύ ήσυχο παρότι μικρό. Ένα σχετικά θορυβώδες pc καλύπτει άνετα το θόρυβο από το fan του UPS. Φανταστείτε το θόρυβο ενός DVDRW, αυτής της έντασης είναι ο θόρυβος από το fan. Εγώ άκουγα το μοτερ του ψυγείου φανταστείτε σε απόλυτη ησυχία από άλλο δωμάτειο και τίποτα άλλο. 

 

Είναι πιο οικονομικό αφού έχει τη δυνατότητα να εξοικονομήση πάνω από 75% ενέργεια

 

Προστατεύει μοντεμ, φαξ και τέτοιες συσκευές. Αλλά οι θύρες για το τηλεφωνικό καλώδιο σε παιδεύουν λίγο για να το βάλεις, έχουν κάπως παράξενο σχήμα, μάλλον για να παίρνουν και μεγαλύτερα βίσματα.

 

Έχει σειριακές θύρες, απλή και USB.

 

Το πρόγραμμα πολύ εύχρηστο, με ουσιαστικές πληροφορίες και πολύ χρήσιμες ρυθμίσεις, όπως επιλογή για ώρα και μέρα που θα ανοίγει ή θα κλείνει ο υπολογιστής. Χρήσιμο σε μαγαζιά...πηγαίνεις και έχεις τον υπολογιστή έτοιμο αντί να περιμένεις. Ειδικά για ταμιακούς που αργούνε.   Ρύθμιση για το πότε να κλείνει ο υπολογιστής αν κοπεί το ρεύμα. Μία ρύθμιση σε πόσα volt να μπαίνει στην μπαταρία έχει προεπιλογή από170 και κάτω και από 260 και πάνω. Δεν ξέρω που είναι το ιδανικό, όποιος ξέρεις ας μου πει. Επίσης έχει ρύθμιση πόσο ευαίσθητη να είναι η συσκευή ανάλογα με το τι τροφοδοτεί και ποια είναι η πηγή. Λέει π.χ. αν τροφοδοτείται από γενήτρια καυσίμου το ρυθμίζεις στη χαμηλή για να μην μπαίνει συνέχεια στην μπαταρία ενώ αν έχεις κάποια πολύ ευαίσθητη συσκευή το ρυθμίζεις στο υψηλό. Έχει βέβαια και το μέτριο προφανώς για τις απλές συσκευές. Επίσης σου επιτρέπει να κάνεις δοκιμή του UPS χωρίς να κατεβάσεις γενικό μέσω του προγράμματος. Μαζί με το βασικό πρόγραμμα έχει και μάι μικροεφαρμογή για την επιφάνεις εργασίες που επιλέγεις τι θέλεις να δείχνει (φορτίο, χρόνο, μπαταρία κ.α.)

 

Στο μπροστινό μέρος έχει θύρες USB (μάλλον για ασφαλές φόρτισμα συσκευών). 

 

 

Η οθόνη δείχνει πόσο έχει επιβαρυνθή το UPS και το φορτίο της μπαταρίας και έπειτα επιλέγεις να δείχνει ότι θέλεις.

 

Ικανότητα να φορτίζει και εκτός λειτουργίας 

 

 

Εγγύηση 100.000 AUD (βρείτε τι νόμισμα είναι) για τις προστατευόμενες συσκευές

 

 

Μικροκαμομένο, καμία σχέση με αντίστοιχα μοντέλα από άλλες εταιρέιες σε αυτά τα VA (1300). 

 

 

 

 

Συνδέεται στην πρίζα με 3πινο θυληκό. 

 

Η συσκευασία περιλαμβάνει 2 3πινα θυληκά καλώδια, 1 USB, 1 τηλεφωνικό καλώδιο, οδηγίες και στα ελληνικά και το CD με το πρόγραμμα. 

 

Η σχέση ποιότητας τιμής είναι κάτι παραπάνω από ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

 

 

Προφανώς δεν είναι και APC αλλά σίγουρα την ανταγωνίζεται και σε αυτή την μερίδα καταναλωτών σίγουρα την

κερδίζει.

 

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΡΥ (ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΡΕΥΜΑ ΜΕΣΑ), Ο ΜΕΤΑΦΟΡΕΑΣ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΩΜΟ, ΑΡΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε  :D).

Επεξ/σία από Ηλίας 19
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΑΘΟΡΥΒΟ: έχει ένα( ; )fan που δουλεύει μόνο κατά την τροφοδοσία από τη μπαταρία και τη φόρτιση και πάλι είναι πάρα πολύ ήσυχο παρότι μικρό. Ένα σχετικά θορυβώδες pc καλύπτει άνετα το θόρυβο από το fan του UPS. Φανταστείτε το θόρυβο ενός DVDRW, αυτής της έντασης είναι ο θόρυβος από το fan.

Είναι πιο οικονομικό αφού έχει τη δυνατότητα να εξοικονομήση πάνω από 75% ενέργεια

 

Προστατεύει μοντεμ, φαξ και τέτοιες συσκευές. Αλλά οι θύρες για το τηλεφωνικό καλώδιο σε παιδεύουν λίγο για να το βάλεις, έχουν κάπως παράξενο σχήμα, μάλλον για να παίρνουν και μεγαλύτερα βίσματα.

 

 

, όπως επιλογή για ώρα και μέρα που θα ανοίγει ή θα κλείνει ο υπολογιστής. Μία ρύθμιση σε πόσα volt να μπαίνει στην μπαταρία έχει προεπιλογή από170 και κάτω και από 260 και πάνω. Δεν ξέρω που είναι το ιδανικό, όποιος ξέρεις ας μου πει. Επίσης έχει ρύθμιση πόσο ευαίσθητη να είναι η συσκευή ανάλογα με το τι τροφοδοτεί και ποια είναι η πηγή. Λέει π.χ. αν τροφοδοτείται από γενήτρια καυσίμου το ρυθμίζεις στη χαμηλή για να μην μπαίνει συνέχεια στην μπαταρία ενώ αν έχεις κάποια πολύ ευαίσθητη συσκευή το ρυθμίζεις στο υψηλό.

Στο μπροστινό μέρος έχει θύρες USB (μάλλον για ασφαλές φόρτισμα συσκευών). 

 

Εγγύηση 100.000 AUD (βρείτε τι νόμισμα είναι) για τις προστατευόμενες συσκευές

Μικροκαμομένο, καμία σχέση με αντίστοιχα μοντέλα από άλλες εταιρέιες σε αυτά τα VA (1300). 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΡΥ (ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΡΕΥΜΑ ΜΕΣΑ), Ο ΜΕΤΑΦΟΡΕΑΣ ΤΟ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΩΜΟ, ΑΡΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε  :D).

χαχα.καταρχην θεος για το τελευταιο.

β.100.000 aud ειναι australian dollar αμα θυμαμαι καλα.

γ.πολλες φορες το μεγεθος εχει να κανει και με τις μπαταριεες μεσα.γιατι συνηθως ο περισσοτερος χωρος ειναι οι μπαταριες παρα το υπολοιπο Ups.

δ.για τις Usb στο μπροστινο μερος δες το manual>λογικα για αυτο θα ειναι απλα δεν το εχω δει ποτε σε ups πχ apc

ελπιζω οχι θορυβο σαν κατι creative 52 x cdrom που πεταγαν η σαν κατι optiarc dvd-rw που διαβαζαν ταπα με τον αναλογο θορυβο:P

αυτο για την εξοικονομηση το ειχα δει και στα Eaton.δεν ξερω πως το κανουν.δεν διαβασακατι παραπανω.οι θυρες οι τηλεφωνικες που λες ειναι rj45 και για δικτυο για αυτο ειναι μεγαλυτερες.

8 ακροδεκτες αντι για 4.προσοχη με το κλιπ.σε extreme Περιπτωσεις το rj11 οταν το βαζεις σε rj45 Μπορει να στραβωσει τα υπολοιπα πινακια δεξια

και αριστερα διοτι εκει που θα πρεπε να υπαρχει Pin στο rj45 στο rj11 υπαρχει πλαστικο που δεν ειναι κενο pin.εξεχει πιο πολυ απο τα Pin.δες αν ειναι

πραγματι για τηλεφωνο η για δικτυο ή καιγια τα 2.επισης καποιοι βαζουν το καλωδιο εκει πριν παει στο splitter .καποιοι λενε οτι ειδαν τον συγχρονισμο

να ανεβαινει αλλοι λενε το αναποδο.σε apc πολυπριζο που το ειχα περασει απο μεσα δενειδα διαφορα.

τα ορια αστα οπως ειναι.απο κατω και πανω απο αυτα τα ορια επειδη το avr δεν μπορει να το φτιαξει σωστα το ρευμα στην ταση που πρεπει(καμπυλη κτλ) για αυτο και σου δινει απο την μπαταρια.

αν εχεις γενικα καλο ρευμα βαλε το sensitivity στο high.αν το ακους πολλες φορες να πηγαινει σε battery η γενικα να ακους διαφορα κτλ τοτε αλλαξε το.

και εγω το apc στο High το ειχα μια που ειχα αρκετα καλο ρευμα.

για το eco σε eaton βρηκα αυτο

Yes up to 25% energy saving (automatic deactivation of idle peripherals)

οποτε κατι παρομοιο θα ειναι.

With an efficient electrical design and the EcoControl function

(USB models), which automatically disables peripherals

when the master device is turned off, the Eaton Ellipse ECO

helps you make energy savings of up to...

 

 

κοιταξα και για τις Usb Στο manual>ναι ειναι charging ports

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον: Οι τηλεφωνικές πρίζες μάλλον παίρνουν και βίσμα απλό τηλεφωνικό αλλιώς πώς δουλεύει το modem και έχω internet (α) και γιατί μου είχαν μέσα απλό τηλεφωνικό (β);;;;

 

Δευτερον:Όχι τόσο θόρυβο...σαν αυτά του πλαίσιο χωρίς μάρκα. 

 

Τρίτον: Ποιός κατάφερε να στραβώσρει τηλεφωνικά pin ;;; Θέλουν να τον γνωρίσω...να ανταλλάξω τα στραβωμένα pin με τις γειώσει μιας μπαλαντέζας που έχω στραβώσει από τα βάλε βγάλε τόσα χρόνια. 

 

Τέταρτον: Εγώ που το έχω μετά το slitter δεν βλέπω διαφορά, Το internet έχει φτειάξει σε ταχύτητα από τότε που το σύνδεσα αλλά δεν νομίζω να παίζει ρόλο.

 

Πέμπτον: Το ρέυμα μου κατά μέσω όρο είναι στα 232-234 volt. Σε χαμηλή υπέρταση δηλαδή. Αλλά μου κοπανάει κάτι βυθίσεις και γαμώ από τα 235 πάει 215.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικτυου εννοεις μαλλον παιρνουν και τηλεφωνικο.διαβασε στο manual να δεις ακριβως τι λεει.συνηθως ναι παιρνουν και τα 2.αν το εχεις συνδεσει ηδη τοτε μαλλον ξερουμε την απαντηση.
γιατι καποιοι γραφουν Lan protection.
γ.ειχα παει σε μια αντιπροσωπεια που πουλαει analyzers κτλ.το analyzer μην πω μαρκα εχει rj45 connector για το Line παρολο που εκει βαζεις συνηθως τηλεφωνικο καλωδιο (τεστερ για adsl/vdsl,pots)κτλ.
στα τοσα κομματια που εχουν πουλησει που ειναι αρκετες εκατονταδες του εχουν φερει λιγα τεμαχια που απο λαθος πατημα στο Rj11 χαλασαν λιγο τα αλλα Pin.δυσκολα γινεται απλα το αναφερω.απλα γινεται ειτε επειδη το πλαστικο πιεζει τα pins λιγο παραπανω ειτε επειδη το κουνανε περα δωθε οποτε τα σπρωχνει.εσυ βεβαια δεν θα τα μπαινοβγαζεις οποτε οκ.
δ.αυτο για το σπλιττερ το ειπα λαθος.δεν εννοουσα αν το Ups θα μπει πριν η μετα το splitter.εννοουσα αν θα μπει γενικοτερα στο Ups Η οχι η γραμμη .καποιοι ειπαν οτι το εβαλαν και ειδαν καλυτερο sync αλλοι οτι ειδαν χειροτερο.εγω σε πολυπριζο που εχει υποδοχη δεν ειχα δει διαφορα.ειχα βαλει μονο το ρουτερ αφου το τηλεφωνο ειναι αλλου.
ε. στo apc τουλαχιστον που το ξερω αν το ρευμα τραβουσε βυθιση και μιλαω για καλη βυθιση και οχι της ταξης των 10 volt που δεν ειναι θεμα τοτε το ups το εκανε σαν boost το ρευμα για να το φτασει εκει που επρεπε.δηλαδη δεν εκοβε να δωσει απο τηνμπαταρια αλλα σαν να το εφτιαχνε διαμεσω του avr και ταυτοχρνα της μπαταριας δεν ξερω.
στο apc δηλαδη υπηρχε ενα βελακι προς τα πανω και ενα προς τα κατω αντιστοιχα για οταν το boostare η για τον οταν το εκανε trim.αλλα χωρις να εχει παει on battery.αν εβγαινε εκτος οριων που τα οριζες τοτ ναι σου εδινε battery κατευθειαν

 

Τις καλες μερες του καλοκαιριου εβλεπες ενα flat line στην διακυμανση του ρευματος.σε βροχες κτλ ηταν σαν καρδιογραφημα το ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εδώ με καταιγίδα όλη μέρα δεν είχα θέμα. Βέβαια έβαλα και λάμπα οικονομίας και δε τρεμοπαίζει για να το ελέγχο αλλά το UPS τέλειο, εντελώς απροβλημάτιστη λειτουργία του PC. Επίσης το pc σε απλό σερφάρισμα καταναλώνει βλέπω 40 watt. Πόσο ποια θα αναίβει η κατανάλωση σε βαριά χρήση. Κάτι μου λέει ότι οι εταιρείες τροφοδοτικών μας ρίχνουν πολύ χοντρό δούλεμα. 

 

Ναι οι οδηγίες γράφουν RJ11/RJ45 παροχές για προστασία από sourge παρεμβολές. Αλλά δεν χρειαζόταν να το δω...αφού είδη το έχ συνδέσει και δουλεύει το modem. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα εδώ με καταιγίδα όλη μέρα δεν είχα θέμα. Βέβαια έβαλα και λάμπα οικονομίας και δε τρεμοπαίζει για να το ελέγχο αλλά το UPS τέλειο, εντελώς απροβλημάτιστη λειτουργία του PC. Επίσης το pc σε απλό σερφάρισμα καταναλώνει βλέπω 40 watt. Πόσο ποια θα αναίβει η κατανάλωση σε βαριά χρήση. Κάτι μου λέει ότι οι εταιρείες τροφοδοτικών μας ρίχνουν πολύ χοντρό δούλεμα. 

 

Ναι οι οδηγίες γράφουν RJ11/RJ45 παροχές για προστασία από sourge παρεμβολές. Αλλά δεν χρειαζόταν να το δω...αφού είδη το έχ συνδέσει και δουλεύει το modem. 

40 watt?με οθονη μαζι δεν γινεται με τιποτα εκτος αν ειναι 15 αρα οθονη:P.το προβλημα δεν ειναι οτι μας ριχνουν δουλεμα οι εταιριες τροφοδοτικων.το προβλημα ειναι οι καρτες γραφικων.αν δεν εχεις καμια παραξενη καρτα δεν προκειται να φτασεις μεγαλο Load.

ειχα δυνατο Pc για τα δικα μου πραγματα αλλα με καρτες φυσιολογικες.το Ups και τροφοδοτικο επαιζαν μια χαρα.ειχα 6 δισκους πανω αλλα ο καθε δισκους ουτε 10 watt δεν ειναι.οι καρτες ειναι το θεμα.απλα παντα επερνα λιγο μεγαλυτερο τροφδοτικο και για feauture use αλλα και να μην δουλευει τσιτα.το ιδιο και στο Ups.εχω δει pc Με sli που σε full load βγαλαμε την οθονη απο πανω γιατι εκανε overload.δηλαδη 1000 apc με καθαρα 640 watt και χωρις την οθονη πρεπει να ηταν 550.με μια 24 αρα eizo απλα εκανε overload σε full χρηση.η οταν βλεπεις πχ επεξεργαστη amd να λεε κατι 140 και πανω watt η κατι εξαπυρινοι και οχταπυρινοι να εχουν κατι 200 ποσο φτανουν .......

η αν ο αλλος εχει crossifre λη sli με 3-4 καρτες ειτε για games ειτε για Mining τοτε τα watt φευγουν κομματια.

για το rj45 Μια χαρα:D

αν θες βαλε κανα benchmark στο Pc σου να δεις ποσο load Θα φτασει.

Παντως στο apc που ειχα εβγαζε και κυματομορφη με το πως ηταν το ρευμα νομιζω το τελευταιο 24 ωρο οποτε σε καταιγιδες και αερα εβλεπα την διαφορα.οχι παντα αλλα δεν ηταν τοσο καλα οσο μια καλη ημερα.τωρα δεν ξερω αν το δικο σου βγαζει κυματομορφη η να κραταει ανα καποια ωρα ποσο επαιζε το ρευμα για να φανει και να μην το κοιτας συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει 46, με 18,5 με energy star και τορφοδοτικό με 82% effeciency. 660 έχω που υποτίθεται θέλει 450 watt σίγα μη θέλει και 900

 

Δεν μου βγάζει σε καρτεσιανό αλλά μου δίνει ιδοποίηση για μη δυσιολογικά κύμματα.

 

4 σε sli με amd 8πύρηνο δεν είναι pc ή χαρά της ΔΕΗ είναι. Και CRT 25άρα για καλύτερα χρώματα να κάνει το ρολόι στροφές ανεμιστήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει 46, με 18,5 με energy star και τορφοδοτικό με 82% effeciency. 660 έχω που υποτίθεται θέλει 450 watt σίγα μη θέλει και 900

 

β.Δεν μου βγάζει σε καρτεσιανό αλλά μου δίνει ιδοποίηση για μη δυσιολογικά κύμματα.

 

4 σε sli με amd 8πύρηνο δεν είναι pc ή χαρά της ΔΕΗ είναι. Και CRT 25άρα για καλύτερα χρώματα να κάνει το ρολόι στροφές ανεμιστήρα.

ta watt που αναφερουν οι καρτες δεν ειναι μονο για την καρτα αλλα για ολο το συστημα.δηλαδη οτι η ταδε καρτα θελει συστημα με τροφοδοτικο πχ 450.δεν ειναι τα 450 για την καρτα αλλα για ολο το συστημα.και θεωρει οτι ναι δεν εχεις πχ την κορυφαια καρτα με celeron cpu.

για το β.οκ

για το sli yes i know.κανονικα χαρα της δεη.οπως και οι crt καταναλωνουν πολυ.ευτυχως οι led ειναι εδω και οσο ξερω μικροτερη καταναλωση απο Tft/lcd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...