Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορουμε κανονικα να αγορασουμε εφαρμογες απο us store?

Με τις free δεν εχει προβλημα,αλλα εχει θεματακι με τις paid,γιατι δε δεχεται το λογαριασμο του paypal μου και θελει να προσθεσω και την Αμερικανικη διευθηνση!

Θα κοιταξω αν εχει τροπο να γινει,αν και πιστευω οτι δυσκολα να μπορεσω,χωρις διευθηνση!

 

Το san Andreas το εχει και το ευροπαικο μαρκετ τελικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το san andreas το εχει και το ευρωπαικο ναι!!!αυτο με τις paid ειναι θεμα ομως! :/

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το san andreas το εχει και το ευρωπαικο ναι!!!αυτο με τις paid ειναι θεμα ομως! :/

Βασικα στο Ελληνικο,γιατι απ'οτι καταλαβα και σε αλλο Ευρωπαικο μαρκετ,θελει στοιχεια απο τη χωρα,ενω για ελλαδα&κυπρο μου βγαζει αμεσος την επιλογη για το λογαριασμο που εχω καταχωριμενο στο store! Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ελληνικο όταν το πρώτο έβαλες θυμάσαι άμα ζητησε διεύθυνση κτλ,για paypal?

Ειμουν στα 8 και απλα οταν πηγα να αγορασω ενα app μου εβγαλε την επιλογη του paypal και απλα εβαλα το email και το κωδικο του paypal και το δεχτικε αυτοματα.Και αν θυμαμε καλα,μαλιστα ειχα αγορασει απο αμερικανικο store!

Προφανως θα τα εχουν αλλαξει τωρα!

Το προβλημα μαζι μου,ηταν οτι χωρις το paypal δε δεχοταν κυπριακη διευθυνση και καρτα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εκτος απο μερικες τοπικες εφαρμογες,οι περισσοτερες εφαρμογες στο τελος καταλυγουν σε ολα τα μαρκετ,απλα μπορει καποια εφαρμογη να βγει στο αμερικανικο και να κανει κανενα διμηνο/τριμηνο να μας ερθει στο ελληνικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ναι κάπως έτσι.το θέμα είναι να βγάλουμε άκρη με το paypal στο us store .

Τελικα¨

1.Το κυπριακο store ειναι διαφορετικο απο το ελληνικο,αλλα οι εφαρμογες ειναι οι ιδιες,ιδιως οι ελληνικες!

2.Πλεον αφηνει να δημιουργησεις με κυπριακα στοιχεια λογαριασμο,αλλα λειτουργει μονο στο Κυπριακο store.

3.Σε μενα δεχεται το paypal αυτοματα και στο κυπριακο&ελληνικο store,γιατι εχω περασμενα στο λογαριασμο μου στο paypal και ελληνικη(μονο στο store/microsoft account εχω περασει και τα ελληνικα στοιχεια) και κυπριακη διευθυνση και τηλεφωνα!

 

Edit:

4.Οι αγορες μου ολες ηταν απο το ελληνικο store,αλλα εχω χρεωθει με βαση τα στοιχεια μου στο paypal,δλδ με κυπριακο ΦΠΑ!Αν και η τελικη τιμη,ειτε με ελληνικο ΦΠΑ,ειτε με κυπριακο,παραμενει για καποιο περιεργο λογο η ιδια!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.οπως ειπα πριν η διαφορες ειναι παρα πολυ μικρες απο το αμερικανικο store οποτε δεν με ενδιαφερει και τοσο για τις paid.το μονο καλο θα ηταν οτι θα τις αγοραζαμε φτηνοτερα λογο του δολαριου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα.οπως ειπα πριν η διαφορες ειναι παρα πολυ μικρες απο το αμερικανικο store οποτε δεν με ενδιαφερει και τοσο για τις paid.το μονο καλο θα ηταν οτι θα τις αγοραζαμε φτηνοτερα λογο του δολαριου!!

Δε θα τις αγοραζες πιο φτηνα,γιατι πανω κατω οι τιμες ειναι οι ιδιες σε αντιστοιχια με το ευρο και δευτερο,θα πληρωσεις με βαση τη διευθυνση που εχεις στο paypal.

Ουσιαστικα αξιζει μονο,για τις free εφαρμογες που δεν εχουν ερθει ακομη στο ελληνικο και μπορει να καθυστερισουν να ερθουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρήκες καμία καλή από το us store που δεν την έχει το ελληνικο?

Δε το εψαξα εκτεταμενα,ακομη.

Απλα προσπαθω να βγαλω μια ακρη,με τις διευθυνσεις και τους λογαριασμους μου στο microsoft account! :P

 

Εχω δει οτι εχω περασμενους στο λογαριασμο μου,3 διαφορετικα regions(cy.gr.us) και τα 2(cy&gr) εχω περασει διευθυνση και τηλ. και τα εχω ορισει να πληρωνοντε απο τον ιδιο λογαριασμο του paypal.

Και προσεξα οτι καθε αγορα που κανεις αναγραφεται στο region που εισουν οταν την εκανες!

Και τωρα εχω δει οτι ολες οι αγορες μους ειναι κατεγραμμενες στο ελληνικο region(φυσιολογικο γιατι στα 8,δεν δεχοταν κυπριακη διευθυνση)!

 

Το θεμα ειναι αν διαγραψω την ελληνικη διευθυνση,αν θα χαθουν ή οχι αυτα που εχω αγορασει???

 

Εdit:

Τελικα δεν διαγραφεται κανενας απο τους προσωπικους λογαριασμους ανα περιοχη(region) απλα μπορεις να αφαιρεσεις στοιχεια ή να τα αλλαξεις!

Πρώτο unboxing +hands on video review του ThinkPad 8

 

https://www.youtube.com/watch?v=t0rVs1Lvac4

 

Το Asus Vivo Tab Note 8 στα 329 ευρώ

 

Επειδή το εχω στην κατοχή μου εδώ και 4 ημέρες θα πω κάποιες πρώτες εντυπώσεις.

 

1.Στιβαρη κατασκευή και καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς τριξιματα.κλπ.

2.Οθονη σε ικανοποιητικά επίπεδα με ζωντανά, φυσικά χρώματα,καλες γωνίες θέασης στα ιδια επίπεδα θα έλεγα με το iPad mini που εχω

3.Στη συσκευασία έρχεται με ενσωματωμένη 8gb micro sd στην υποδοχή με το recovery partition-ελευθερος χώρος διαθέσιμος στο χρηστη είναι 15gb μαζί με τα office 13 που είναι στο πακετο(πληρης έκδοση)

Δεν επιχείρησα να διαγράψω οτιδήποτε,ουτε να κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows για να ελευθέρωση χωρου.

4.Wacom digitizer σε υψηλη επίπεδα λειτουργίας και το μόνο θέμα που υστερεί είναι στις άκρες στις γωνίες που βέβαια είναι σύνηθες φαινόμενο με Wacom(λιγο λιγότερο η περισσοτερο ανάλογα τη συσκευη αλλα υπάρχει γενικός)

5.Αυτονομια συσκευής γύρω στις 7-8 ώρες μου βγάζει, ικανοποιητικά νούμερα θα έλεγα.

6.Η ένταση των ηχείων θα τα χαρακτηριζα μέτρια πράγματα, τα περίμενα πιο δυνατα.

7.Η οθόνη του είναι για πλάκα αποκτά δαχτυλιες πολύ εύκολα και είναι απαραίτητο screen protector είναι mat είτε crystar clear.

8.Ελαφριά και βολική στη χρήση θα έλεγα το tablet.

9. Δεν έχει hdmi υποδοχή για όσους ενδιαφέρονται παρα μόνο μέσω Miracast για σύνδεση με TV η λογικά με USB hub θα γίνεται εξίσου και με οθόνες.

 

Αυτά.

http://www.grab-it.gr/laptops-and-tablets/tablets/asus-vivotab-note-8-intel-z3740-2gb-32gb-m80ta-dl001h.html

 

Εδω βιντεο review wacom digitazer του Asus.

https://www.youtube.com/watch?v=xY9bjNRJiIk

Εσυ και ο Steve δεν εχετε αφησει windows tablet που να μην περασει απο τα χερια σας! :P

 

Συγκριτικο μεταξυ asus vivotab note 8,dell venue 8 pro και toshiba encore!

 

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Asus Vivo Tab Note 8 unboxing and review
http://www.tabletpcreview.com/default.asp?newsID=4774&news=Asus-VivoTab-Note-8-video-Windows-8.1-touch-sensitive-Wacom&asrc=EM_NLN_26662856&uid=15987338&utm_medium=EM&utm_source=NLN&utm_campaign=20140218_Asus+VivoTab+Note+8+Unboxing+and+Preview_swhite
Εμφανίστηκε και στο αμαζον το ThinkPad 8(δεν θα αργήσει να εμφανιστεί και σε κανα γερμανικο αμαζον)
http://www.amazon.com/gp/product/B00I9ZR5Y2/ref=s9_simh_gw_p147_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=099KPPSH6T10V7DG1VZQ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1688200382&pf_rd_i=507846

 

Edit:Και εδω full αναλυτικο review του Thinkpad 8

 

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...