Προς το περιεχόμενο

The Binding of Isaac: Rebirth, Afterbirth, Afterbirth+, Repentance [PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Στην PAX West 2018 (που γίνεται αυτές τις μέρες στο Seattle) δείχνουν ένα νέο expansion DLC του Isaac, το οποίο φαίνεται να έχει στοιχεία από το Antibirth fan made mod. Καθώς υπάρχουν λίγες πληροφορίες ακόμα, η εικασία είναι Οι επίσημες πληροφορίες πλέον είναι ότι το expansion θα είναι ουσιαστικά μια αρκετά ενημερωμένη εκδοχή του Antibirth (νομίζω ότι ο δημιουργός του, ο "_Kilburn" συνεργάστηκε με τη Nicalis/ και τον Edmund στα τελευταία Booster Packs).

Tweet από Edmund:

Το DLC θα κοστίσει κάποιο ποσό (δεν θα είναι δωρεάν) και θα έχει νέο soundrack, διαφορετικό από το original του Antibirth (το οποίο είχε αρκετά θετικό feedback).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραία νέα!

Προσωπικά ακόμα παίζω :D Βρήκα και ένα ωραίο mod για local coop και έβαλα και την κοπέλα στο κόλπο.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1230784774

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Praetorian said:

Στην PAX West 2018 (που γίνεται αυτές τις μέρες στο Seattle) δείχνουν ένα νέο expansion DLC του Isaac, το οποίο φαίνεται να έχει στοιχεία από το Antibirth fan made mod. Καθώς υπάρχουν λίγες πληροφορίες ακόμα, η εικασία είναι Οι επίσημες πληροφορίες πλέον είναι ότι το expansion θα είναι ουσιαστικά μια αρκετά ενημερωμένη εκδοχή του Antibirth (νομίζω ότι ο δημιουργός του, ο "_Kilburn" συνεργάστηκε με τη Nicalis/ και τον Edmund στα τελευταία Booster Packs).

Tweet από Edmund:

Το DLC θα κοστίσει κάποιο ποσό (δεν θα είναι δωρεάν) και θα έχει νέο soundrack, διαφορετικό από το original του Antibirth (το οποίο είχε αρκετά θετικό feedback).

Ότι πρέπει για να ξεπλύνει την κακή γεύση που άφησε το Afterbirth+. Το Antibirth ήταν τρομερό mod. Ανυπομονώ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 10 μήνες μετά...

Ναι όπως και το Afterbirth και Afterbirth+

Για εμένα πάρε όλο το bundle αν το βρεις σε καμιά προσφορά.

So far είναι το καλύτερο roguelite που έχω παίξει, με πάνω από 400 ώρες on record.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Finally 1000000% unlocked!
Δεν έχω λόγια για το συγκεκριμένο παιχνίδι, τα έχω πει και παλιότερα αλλά 557 ώρες ούτε στο wow - lineage δεν είχα ρίξει.

Αναμονή για το Repentance πλέον.

isaac.jpg.6d9ed91dc94b8673a4f4f2185570a93b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Βγήκε παίδες! Isaac Repentance is live https://store.steampowered.com/app/1426300/The_Binding_of_Isaac_Repentance/

Έπαιξα 20 λεπτά να το δω και φαίνεται πολύ καλό από όλες τις πλευρές. Επίσης δεν υπάρχει θέμα με το παλιό save ξεκινάς από εκεί που το είχες αφήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Το art έχει γίνει ακόμα καλύτερο και έχουν προστεθεί ένα σωρό πράγματα στο παιχνίδι. Πιστεύω θα χρειαστεί πολύ κάψιμο για να φτάσω το 100% πάλι. Είναι τόσο ευχάριστο να ξανανακαλύπτω το παιχνίδι μετά την απογοήτευση του προηγούμενου dlc.

Κάτι που σίγουρα αξίζει αναφοράς είναι ότι η δυσκολία έχει ανέβει για ακόμα μια φορά. Τώρα αν αυτό είναι θετικό ή αρνητικό, εξαρτάται ποιον θα ρωτήσεις.

Θα ξαναγράψω όταν έχω κάνει πρόοδο.

Επεξ/σία από Aruil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Aruil said:

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Το art έχει γίνει ακόμα καλύτερο και έχουν προστεθεί ένα σωρό πράγματα στο παιχνίδι. Πιστεύω θα χρειαστεί πολύ κάψιμο για να φτάσω το 100% πάλι. Είναι τόσο ευχάριστο να ξανανακαλύπτω το παιχνίδι μετά την απογοήτευση του προηγούμενου dlc.

Κάτι που σίγουρα αξίζει αναφοράς είναι ότι η δυσκολία έχει ανέβει για ακόμα μια φορά. Τώρα αν αυτό είναι θετικό ή αρνητικό, εξαρτάται ποιον θα ρωτήσεις.

Θα ξαναγράψω όταν έχω κάνει πρόοδο.

Το έλιωσα λίγο και ακόμα δεν έχω το έχω βγάλει ούτε μια φορά. παιζει να είμαι -30 ενώ παλιά εύκολα έκανα 10-15 σερι. 

Νομίζω αυτή τη φορά το hard mode είναι όντως hard. 

 

Δοκιμάστε και παλιά "κακά" items, έχουν αλλάξει μερικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Xvipes said:

Το έλιωσα λίγο και ακόμα δεν έχω το έχω βγάλει ούτε μια φορά. παιζει να είμαι -30 ενώ παλιά εύκολα έκανα 10-15 σερι. 

Νομίζω αυτή τη φορά το hard mode είναι όντως hard. 

 

Δοκιμάστε και παλιά "κακά" items, έχουν αλλάξει μερικά. 

Έγω έχασα όλα τα runs εκτός από ένα. Απ'ότι φαίνεται Dr. Fetus + Quad Shot είναι ακόμα αρκετά καλό :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως νομιζω θελει λιγο balance στο hard και εγω μετα απο 10-20 σερι τωρα ειμαι -10 απλα εχουν αλλαξει και τα icons και με μπερδευει λιγο οταν το παω speedrun στα daily.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωσα και εγω καμια 10αρια ωρες και δεν εχω καταφερει να βγαλω run.Βεβαια παω μονο απο τις νεες περιοχες Με lazarus  προσπαθωντας να βγαλω τα knife pieces και τον νεο χαρακτηρα  και μονο μια φορα καταφερα να το ολοκληρωσω για να πεθανω αμεσως μετα στις κατακομβες.γενικα το ολο σκηνικο με την αποδραση απο τα ορυχεια ειναι λιγο ζορικο.

Vanilla run δεν δοκιμασα καθολου και γενικα αν δεν μπορουσα να παω στο νεο setting εκανα restart.

Οι νεοι εχθροι αλοπροσαλοι και ζορικοι τα boss οχι και τοσο (τουλαχιστον τα 4 που ειδαι).

Παντως η αληθεια ειναι πως η χαρα του isaac ηταν τα σπασμενα builds Και με τα nerfs δεν ξερω αν γινονται ακομα.Δεν νομιζω να χαιροντουσαν πολλοι να βγαζουν runs με basic tears...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...