Προς το περιεχόμενο

Fargo - FX


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@zvarthangalos

Για αυτό που γράφεις στο spoiler δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με το θέμα της δικαιοδοσίας στην Αμερική ή απλά ήταν μία "ευκολία" της σειράς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου μαζεψα αρκετα , ξεκινησα εχθες το βραδυ αργα να το δω , μλκια μου ειδα 4 μαζεμενα και με το ζορι σταματησα για να κοιμηθω .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα και το τελευταίο... 

Καθαρό 10/10

Έφτασε level 1ου κύκλου αν και δε μου αρέσουν οι συγκρίσεις νομίζω μαζί με τον 1ο είναι ένα κλικ πάνω από τους υπόλοιπους. 

Φυσικά ο ρόλος του Μουντς κλέβει την παράσταση και στο 10ο επεισόδιο, όχι ότι οι υπόλοιπες ερμηνείες υστερούν σε κάτι αλλά αυτός ξεχωρίζει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το δω λιγο πιο μετα απο το cosmote tv να κλεισουμε ομορφα τη σεζον. 

Βασικα ψεμματα μολις μπηκα και δεν το εχει στις 21/01 θα το ανεβασουν. Οποτε θα το δουμε με αγγλικους. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, Arkin said:

Θα το δω λιγο πιο μετα απο το cosmote tv να κλεισουμε ομορφα τη σεζον. 

Βασικα ψεμματα μολις μπηκα και δεν το εχει στις 21/01 θα το ανεβασουν. Οποτε θα το δουμε με αγγλικους. 

10/10 να ξέρεις... το είδα με αγγλικούς το μεσημέρι...

Επεξ/σία από DeareN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Παίζει τώρα το τελευταίο στην Cosmote TV πάντως.

Πάλι καλά που έχω Replay TV.

Ωπ ωραιος καλα που το ειπες. Μπαινω cosmote tv γραφω fargo βλεπω νεο επεισοδιο 21/01. Αρα τοτε θα μπει αλλα παιζετε τωρα. Βαζω replay και εγω και αραζω να το δω. 

Φυγαμε

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fargo[Season 5]

Screenshot-2.png

https://www.imdb.com/title/tt2802850/episodes/?season=5

Φτασαμε αισιως στην 5η σεζον του Fargo και μπορω να πω οτι αν και δεν πιανει την 1η σεζον η οποια παραμενει η καλυτερη κυμαινεται στο κλασικο υψηλο επιπεδο των προηγουμενων 3 σεζον. Η σεζον προσπαθει να κρατησει μια ισορροπια αναμεσα σε δυνατους ανδρες και δυνατες γυναικες αλλα νομιζω οτι υπερισχυει ξεκαθαρα η δυναμικη των γυναικων στη σεζον ειναι κατι που δυσκολα αποφευγουμε εδω και λιγα χρονια στις περισσοτερες σειρες. Απο εκει και περα η σοβαροτητα της η συγγραφικη ιδιαιτεροτητα στο να κραταει ενα Α επιπεδο σε καθε επεισοδιο μαζι με τους ξεχωριστους χαρακτηρες την κανει να εχει το δικο της χαρακτηρα σαν σειρα ο οποιος χαιρομαι που δεν εχει αλλαξει απο το 2014 που βγηκε η πρωτη σεζον. Juno Temple το αγριμη της σεζον την μαθαμε απο το Ted Lasso/Joe Keery τον μαθαμε απο το Stranger Things μαζι με τον παντα επιβλητικο Jon Hamm αλλα και την αντιστοιχα αμειλικτη Jennifer Jason Leigh φτιαχνουν ενα cast μουρλια. Ιδιαιτερη μνεια θα κανω για τον Sam Spruell ο οποιος πραγματικα απογειωσε την απλοτητα της σεζον και της εδωσε μια αλληγορικη χρεια η οποια στο τελος απλα ξεδιπλωθηκε και εκλεισε υπεροχα με το τελος που θεωρω οτι σε καποιους θα αρεσει σε καποιους ισως οχι θελει μια εμβαθυνση αλλα εκει κρυβεται η μαγεια. Αξιζει τη θεαση της η σεζον ειναι οτι αντιπροσωπευει η ταινια αλλα και η σειρα Fargo οποτε οσοι εχετε αγαπησει τις προηγουμενες σεζον δεν θα απογοητευτειτε και με την 5η. 8.7/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, liakinen είπε

@zvarthangalos

Για αυτό που γράφεις στο spoiler δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με το θέμα της δικαιοδοσίας στην Αμερική ή απλά ήταν μία "ευκολία" της σειράς. 

Κι εγώ δεν ξέρω τι παίζει όμως προσωπικά δεν μου αρέσει ο τρόπος που το παρουσίασαν

μια κανονική Αμερικανιά δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κακο το φιναλε

Spoiler

καθως καθαρισε στο  μπραφ και με εντελως τσαπατσουλικο τροπο την υποθεση σε ενα 15λεπτο και μετα αναλωθηκε σε αδιαφορα κυριως μεθεορτια,με χειροτερο αυτο με το Νορβηγο στο τελος.

Κριμα για την υπολοιπη σεζον αυτο το κλεισιμο.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...