Προς το περιεχόμενο

Fargo - FX


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέα σειρά βασισμένη σε χαρακτήρες από την ταινία των Coen αλλά με νέο story. Σπουδαίο cast με Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Bob Odenkirk κτλ. Πρεμιέρα 15 Απριλίου.

 

Μια ψιλοσυνέντευξη.

 

Και μερικές εικόνες:

MV5BMTcwNjQ3ODE3MV5BMl5BanBnXkFtZTgwODIy

 

MV5BNjk0MjQ4ODkwNV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTIy

 

MV5BOTIwNDI2MzMzMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjIy

 

MV5BMjA3MzY4NTMxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMjIy

 

MV5BMzMwMjE0MTI5MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzIy

 

MV5BMjIyMDA1NjQ1M15BMl5BanBnXkFtZTgwOTEy

 

MV5BNDg4MDc4MzE4M15BMl5BanBnXkFtZTgwMTIy

 

MV5BMTY0OTQ1NjY3OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNjEy

 

MV5BMjEwMzQ3NTUwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNzEy

 

MV5BMzM2NTgwNzI3MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzEy

 

MV5BMTg4MjA5MTE4OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNDEy

 

MV5BNzkyMzI4NTY2NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDEy

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.youtube.com/watch?v=ect4dWd_C7o&list=PLIDyzBpnfjqm9iHFEWJCFqfR3KCMfBYXk

http://www.youtube.com/watch?v=FBD-ZCiUd5A&list=PLIDyzBpnfjqm9iHFEWJCFqfR3KCMfBYXk

Έχει και άλλα εδώ.

 

υ.γ: Πείτε κάτι και εσείς. Δεν βλέπω ενθουσιασμό.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω...Μόλις ακούω Fargo σκέφτομαι την αστυνομικινα. Άμα παιζει και στη σειρά η ίδια ίσως ασχοληθώ.

Σαν χαρακτήρας υπάρχει, αλλά την παίζει άλλη ηθοποιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το να πούμε για άλλη μια φορά ότι "αυτοί οι Αμερικάνοι" ξέρουν να κάνουν τηλεόραση, θα είναι περιττό. Έχω καταλήξει στο ότι ή γουστάρουν πολύ αυτό που κάνουν ή έχουν πολλά $$$$ για να κάνουν αυτό που γουστάρουν. Όπως και να'χει, όταν το αποτέλεσμα είναι ένας 90λεπτος 'πιλότος' σαν αυτός του Fargo, δεν έχει και πολύ σημασία. 

 

Την ταινία δε την έχω δει, οπότε για 'μενα το στόρυ και οι χαρακτήρες είναι εντελώς καινούρια. Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση, είναι πως πρωταγωνιστές και δευτεραγωνιστές είναι χαρακτήρες πολύ καλά γραμμένοι που, άσχετα με το πόσο χρόνο έχουν στην οθόνη, σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι/κάνουν πολλά παραπάνω απ'ότι δείχνουν. Όλη η πόλη δηλαδή το'χει αυτό, και την έχουν χρησιμοποιήσει πολύ έξυπνα σαν σκηνικό και backdrop για την ιστορία.

 

Όπως πολύ έξυπνα έκαναν και το casting. Αν και μου είναι πολύ δύσκολο να βγάλω τον Dr. Watson από το πολύ γνώριμο σκηνικό του Λονδίνου, ο Martin Freeman είναι τέλειος σ'αυτό τον ρόλο. Ο τρόπος που στέκεται χωρίς να φαίνεται, οι εκφράσεις του και ο τρόπος που περπατάει, σου λένε τόσα πολλά για τον χαρακτήρα του χωρίς καν να μιλήσει. Κι όταν μιλάει καταλαβαίνεις πόσο θυμό έχει μέσα του. Απ'την άλλη, έχεις τον χαρακτήρα του Bob Thornton που είτε μιλάει είτε όχι, δε σου δίνει τίποτα. Ούτε ιστορία, ούτε background. Απλά εμφανίζεται μ'αυτό το ατυχές χτένισμα και το παγωμένο χαμόγελο, σκοτώνει κι εξαφανίζεται.

 

Μέχρι να εξαφανιστεί βέβαια έχει περάσει μιαμιση ώρα, έχουν συμβεί τόσα πολλά που σχεδόν ξεχνάς ότι είδες μόλις το 'πρώτο' επεισόδιο. Προσωπικά, θα ήθελα να δω στη συνέχεια πώς αυτοί οι δύο χαρακτήρες μπλέκονται μεταξύ τους, αν γίνονται φίλοι ή συνεργάτες, αλλά θα είμαι εξίσου χαρούμενος αν και επόμενα επεισόδια είναι τόσο καλογραμμένα και καλογυρισμένα, τόσο εθιστικά και well-acted. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...