Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια , επειδη τα Q-tech των 15 $ τα επαιξαν θεωρω οτι ηρθε η στιγμη να αγορασω ηχεια . Η βασικη χρηση ( αν οχι η μονη ) που θα τους κανω ειναι η μουσικη . Για gaming δεν με νοιαζει καθως λογο εμμονης αν προκειτε για gaming χρησιμοποιω παντα ακουστικα . Γενικα θελω κατι ~30 ευρω , max 40 . Θα προτιμουσα 2.0 λογο του γραφειου μου , αλλα αν εχει καποιος υποψιν του καποιο καλο 2.1 συστημα σ αυτα τα λεφτα ας το αναφερει . Δεν με νοιαζει σχεδον καθολου η ενταση , βασικα να αναπαραγουν οσο καλυτερα γινεται ολο το φασμα των συχνοτητων . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας παιδια , επειδη τα Q-tech των 15 $ τα επαιξαν θεωρω οτι ηρθε η στιγμη να αγορασω ηχεια . Η βασικη χρηση ( αν οχι η μονη ) που θα τους κανω ειναι η μουσικη . Για gaming δεν με νοιαζει καθως λογο εμμονης αν προκειτε για gaming χρησιμοποιω παντα ακουστικα . Γενικα θελω κατι ~30 ευρω , max 40 . Θα προτιμουσα 2.0 λογο του γραφειου μου , αλλα αν εχει καποιος υποψιν του καποιο καλο 2.1 συστημα σ αυτα τα λεφτα ας το αναφερει . Δεν με νοιαζει σχεδον καθολου η ενταση , βασικα να αναπαραγουν οσο καλυτερα γινεται ολο το φασμα των συχνοτητων . 

2.0

http://www.techstores.gr/edifier-r1000tcn-2-0.html

 

http://www.techstores.gr/speaker-edifier-r980t.html

 

2.1

http://www.cosmodata.gr/product/277612/

 

Οτιδήποτε παρακάτω δεν αξίζει...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT : Αλλαξαν καποιοι παραγοντες ( προς το καλυτερο ευτυχως ) 
Ψαχνω για 2.1 συστημα , με ταβανι τα 60 ευρω . Εκτος απο τα Genius που προτεινε ο Zcharis απο πανω υπαρχει καποια αλλη προταση ?

Επεξ/σία από Lum1nous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT : Αλλαξαν καποιοι παραγοντες ( προς το καλυτερο ευτυχως ) 

Ψαχνω για 2.1 συστημα , με ταβανι τα 60 ευρω . Εκτος απο τα Genius που προτεινε ο Zcharis απο πανω υπαρχει καποια αλλη προταση ?

Όχι...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα genius hf1800 πως είναι σε σχέση με τα edifier r1700bt(τα έχω).

Φίλος ψάχνετε κ του αρέσουν αρκετά τα r1700 αλλά δεν θέλει να δώσει τόσα πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα genius hf1800 πως είναι σε σχέση με τα edifier r1700bt(τα έχω).

Φίλος ψάχνετε κ του αρέσουν αρκετά τα r1700 αλλά δεν θέλει να δώσει τόσα πολλά..

Για τα λευτά τους είναι ΟΚ+, τα Edifier R1700BT ανήκουν σε άλλη, ανώτερη κατηγορία...

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός zacharis γιατί μου έχεις απαντήσει ήδη 2 φορές, απλά για να είμαι σίγουρος ρωτάω μία τελευταία φορά.

Τελικά τα δικά μου βγαίνουν off μετά απο 10 χρόνια τρίζουν μέχρι αηδίας. Θέλω να διαθέσω max 100e , με ενδιαφέρει gaming και μουσική. Αλλά δεν έχω κατασταλάξει αν αξίζει να πάω σε monitors (δεν έχω ακούσει ποτέ απο κοντά) , σε 2.0 που να μην είναι monitors ή σε 2.1 . Μου αρέσει να ακούω το μπάσο όταν ακούω μουσική , μπορείς να προσφέρεις μία τελευταία βοήθεια?

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά και σε όποιον άλλο απαντήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός zacharis γιατί μου έχεις απαντήσει ήδη 2 φορές, απλά για να είμαι σίγουρος ρωτάω μία τελευταία φορά.

Τελικά τα δικά μου βγαίνουν off μετά απο 10 χρόνια τρίζουν μέχρι αηδίας. Θέλω να διαθέσω max 100e , με ενδιαφέρει gaming και μουσική. Αλλά δεν έχω κατασταλάξει αν αξίζει να πάω σε monitors (δεν έχω ακούσει ποτέ απο κοντά) , σε 2.0 που να μην είναι monitors ή σε 2.1 . Μου αρέσει να ακούω το μπάσο όταν ακούω μουσική , μπορείς να προσφέρεις μία τελευταία βοήθεια?

 

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά και σε όποιον άλλο απαντήσει

Για gaming και μουσική 2.1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming και μουσική 2.1...

Ευχαριστώ , υπάρχει κάτι καλύτερο απο τα GENIUS SW-HF2.1 1700 που μου είχες προτείνει στο budget 100e που να αξίζει αυτή τη διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ , υπάρχει κάτι καλύτερο απο τα GENIUS SW-HF2.1 1700 που μου είχες προτείνει στο budget 100e που να αξίζει αυτή τη διαφορά?

 
 

Για μουσική το πιο σωστό δεν είναι το 2.0;

Για κυρίως μουσική 2.0, για μουσική / gaming / ταινίες 2.1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ψάχνω ηχεία για ηλικιωμένη,η χρήση θα είναι μόνο youtube και online ραδιόφωνο με την μόνη απαίτηση να είναι πιο δυνατά απο το λάπτοπ που θα συνδεθούν.Budget max 30 ευρώ με μεταφορικά.(ουτε ευρώ παραπάνω μιας και δεν είναι για μένα).

 

Έπεσα πάνω σε αυτά http://www.e-shop.gr/edifier-r12u-20-speaker-system-black-p-PER.706470
θα είναι πιο δυνατά απο τα ηχεία του λάπτοπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ψάχνω ηχεία για ηλικιωμένη,η χρήση θα είναι μόνο youtube και online ραδιόφωνο με την μόνη απαίτηση να είναι πιο δυνατά απο το λάπτοπ που θα συνδεθούν.Budget max 30 ευρώ με μεταφορικά.(ουτε ευρώ παραπάνω μιας και δεν είναι για μένα).

 

Έπεσα πάνω σε αυτά http://www.e-shop.gr/edifier-r12u-20-speaker-system-black-p-PER.706470

θα είναι πιο δυνατά απο τα ηχεία του λάπτοπ;

ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα χρονο καηκαν τα Ζ-5500 ... Εφτιαξα στο προχειρο ενα 5.1 αλλα ειναι πραγματικα κακο ... Σκεφτείτε τα 2 καναλια μπροστα παιζουν με ενα mini hifi philips και τα 2 πισω , μεσαιο και sub πεζει με ενα next ( alex pack ) ( εχουν καει τα 2 μπροστινα καναλια γιαυτο πεζω με το philips ) ... Oπως καταλαβαινετε το αποτελεσμα ειναι κακο , καμμια ποιοτητα στον ηχο ... Ειμαι αναμεσα στα Ζ-506 και τα Ζ-906 ... Το δωματιο ειναι περιπου 15τμ και η χρηση τους ειναι μικτη ... Λιγο απολα . Να παω στο 906 ή πεζει να ειμαι καλυμενος με τα 506 ... Παντως τα 5500 ηταν overkill , εκανα και παρτυ ευκολα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...