Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Michaels_V2

  ε δεν θα σε πηγαινει και πολυ πισω πιστευω. ελαχιστη διαφορα 

 

καλα θα εισαι λογικα τσιμα τσιμα

280x η 770 όποια και να διαλέξεις θα μείνεις ικανοποιημένος.

απλα δεν ξερω τι φαση παιζει και δεν εχω την υλοποιηση καπως την φοβαμαι συγκεκριμενα για την asus 280x συγεκριμενα  http://www.insomnia.gr/topic/525903-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-asus-r9-280x-dc2-top/

 

μηπως τιποτα σε gigabyte, sapphire, klp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι 770 ρε παιδιά, ότι παιχνίδι βγαίνει από 'δω και πέρα, ζητάει 3GB κάρτα για max settings.Ήδη έχουμε κάποια(Titanfall/Watch Dogs etc) και ότι Triple-A τίτλος βγει από 'δω και πέρα θα θέλει πάνω από 2GB.Οπότε μεταξύ 770 και 280X, εννοείται θα προτιμήσετε την δεύτερη και λόγω τιμής.


απλα δεν ξερω τι φαση παιζει και δεν εχω την υλοποιηση καπως την φοβαμαι συγκεκριμενα για την asus 280x συγεκριμενα  http://www.insomnia.gr/topic/525903-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-asus-r9-280x-dc2-top/

 

μηπως τιποτα σε gigabyte, sapphire, klp?

 

Επειδή έτυχε σε έναν, δεν σημαίνει ότι όλες είναι προβληματικές.Αν θες πάρε την Gigabyte.

 

http://www.skroutz.gr/s/4023690/Gigabyte-Radeon-R9-280X-3GB-WindForce-3X-OC-Rev-1-0.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ενας. η εταιρια εκανε πατατα. εβαλε ψυξη μονο στην cpu και οι μνημες κλπ μειναν στον αερα. τεσπα σορυ για το οφτοπικ

 

και ναι οχι vram 2gb πλεον. τελος αυτα. ολα θα βλεπω να ζητανε 3γιγα τα νεα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι με αρκετα παλιους drivers http://www.techspot.com/articles-info/827/bench/Ultra_02.png, κανονικα νομιζω βγαινει 2-3fps h777,αλλα καλύτερα να πας σε 280Χ που λενε και οι υπόλοιποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδίδει η 280x καλύτερα απο την 770 στο watch dogs?Δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο.Δωστε κάποιο link αν υπάρχει.

Το Watch Dogs παίζει καλύτερα και από μια R9 290 στην 770 λόγω κακού optimization για AMD κάρτες προφανώς.

Το WD και το Assasin Creed BF είναι τα χειρότερα παιχνίδια κακού optimization που έχω δει.

Εγώ με την R9 280X σε όλα ultra στο Watch Dogs βγάζω περίπου 35~FPS AVG με πολλά framedrops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Case (Κουτί): Pro Source gaming case - Achilles BK

PSU (Τροφοδοτικό & Watt): Nitrox SL-550W v 2.2

Motherboard (Μητρική): Asus P5N-E SLI

Eσωτερικές συνδέσεις: 1 x PCI Express x1, 2 x PCI (v2.2), 1 x 24-pin ATX Power connector, 1 x 4-pin ATX 12V Power connector, 1 x Chassis Intrusion, 1 x CPU + 2 Chassis FAN connectors, 1 x Floppy disk drive connector, 1 x CD audio in connector, 1 x 1394a connector, 2 x USB connector (υποστήριξη 4 USB 2.0 ports), 1 x Front panel connector (AAFP), System panel connector, 1 x COM Port connector, 1 x S/PDIF out connector.

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): DualCore Intel Core 2 Duo E6700, 2666 MHz (10 x 267)

RAM (Μνήμη συστήματος): 3584 MB  (DDR2 SDRAM)

GPU (Κάρτα γραφικών):  SAPPHIRE Radeon X1550 Series  (512 MB)

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): SAMSUNG S24B300B 24'' LED FULL HD/Ανάλυση: 1920 x 1080

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): Microsoft Windows XP Professional Service pack 3

 

Κάποια συμβατή κάρτα γραφικών μέχρι 50 ευρώ για gaming (Metin2 σίγουρα που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις αλλα αν παίζει και κανένα Tera... xD).  

 

Αν μπορώ να έχω και άλλες γνώμες.... ωστόσο απο το κατάστημα online που ρώτησα (για την κάρτα αυτή) μου είπαν το εξής "Επίσης να σας ενημερώσουμε ότι η κάρτα αυτή είναι Low profile ταιριάζει δηλαδή σε μικρότερα κουτιά με χαμηλό προφίλ και όχι σε Desktop cases." βρήκα και πρόσθεσα και το κουτί μου, κάνει σε αυτό το κουτί; Γιατί είναι επιτραπέζιο/πύργος το pc μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα γραψει πριν απο μερικες μερες πως ψαχνω για καρτα γραφικων εως 80Ε το πολυ!

 

Παιδια καλημερα το συστημα μου ειναι το εξης:
PSU:Thermaltake TR-2 550 (550W)
M/B:Gigabyte GA-P35-S3
CPU:Intel Core2Duo E6750 2.66Ghz
RAM:6GB DDR2 (2x1G Corsair XMS,2x2G Kingston Hyper X)(800FSB και οι 4 αν δεν κανω λαθος!)
GPU:ATI HD5750 1G DDR5
MONITOR/RESOLUTION:LG L194WT-SF
OS:Windows 8.1 64bit
Ψαχνω για μια καρτα γραφικων καλυτερη απο την Ati που εχω.Απλα δε ξερω πια ειναι καλυτερη και πια οχι (απο σειρα HD6XXX πχ)τα χρηματα που θελω να δωσω δεν ειναι πολλα καθως το συστημα τα εχει τα χρονακια του με το παραπανω!Διαθετω περιπου 40-70Ε για καινουρια η ακομα και μεταχειρισμενη απο αγγελιες.Παιζω κιριως RPG και Action Adventure.Ευχαριστω πολυ!!! :)
 

Μου ειχατε προτινει μια HD7770.Eχω βρει στις αγγελιες μια 660Ti και μια 6870 που ειναι καλυτερες(στα ιδια χρηματα) τι με συμφερει να κανω?

ευχαριστω!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6870 και 660 Ti στα ίδια χρήματα ; Βρωμάει η δουλειά :) Αν δεν έχεις πρόβλημα με μεταχειρισμένα, πάρε, αρκεί να έχει εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ.....την εχει 130Ε για 2 βδομαδες και δεν την πηρε κανεις γι αυτο την εριξε στα 90.(μπορω να βαλω link αγγελιας?)

βλεπω καλες αξιολογισεις παντως!...η καρτα εχει εγγυση 1χρονο και ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...