Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε και επειδή δεν είναι MSI ή Gigabyte δεν σημαίνει κάτι, και οι άλλες εταιρείες είναι.Δεν θα έχεις κανένα θέμα με το τροφοδοτικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια συμβατή κάρτα γραφικών μέχρι 50 ευρώ για gaming (Metin2 σίγουρα που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις αλλα αν παίζει και κανένα Tera... xD).  

 

Αν μπορώ να έχω και άλλες γνώμες.... ωστόσο απο το κατάστημα online που ρώτησα (για την κάρτα αυτή) μου είπαν το εξής "Επίσης να σας ενημερώσουμε ότι η κάρτα αυτή είναι Low profile ταιριάζει δηλαδή σε μικρότερα κουτιά με χαμηλό προφίλ και όχι σε Desktop cases." βρήκα και πρόσθεσα και το κουτί μου, κάνει σε αυτό το κουτί; Γιατί είναι επιτραπέζιο/πύργος το pc μ

παρε αυτην που ειπαμε χτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ποια απο τις 2 αξιζει?

Η 660Ti είναι πολύ πιο πάνω από την 7770 και από την 6870 αλλά μου φαίνεται περίεργο που την βρήκες 80 ευρώ...βρε μπας και ήταν 180;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι δεν κάνει για το κουτί μου Τελικά πήρα αυτή που μου πρότειναν XFX RADEON HD 5450 1GB DDR3 ελπίζω να έκανα καλά.... 35 εφτασε με τα έξοδα αποστολής και αντίκαταβολής.

 

Χμ... τώρα βλέπω Asus GeForce GTX 610 1GB DDR3 μήπως είναι καλύτερη; Και αν ναί ταιριάζει στο κουτί και το pc μου γενικότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι δεν κάνει για το κουτί μου Τελικά πήρα αυτή που μου πρότειναν XFX RADEON HD 5450 1GB DDR3 ελπίζω να έκανα καλά.... 35 εφτασε με τα έξοδα αποστολής και αντίκαταβολής.

 

Χμ... τώρα βλέπω Asus GeForce GTX 610 1GB DDR3 μήπως είναι καλύτερη; Και αν ναί ταιριάζει στο κουτί και το pc μου γενικότερα;

Αχ...35 ευρώ είναι πολλά για την 5450.Η 610 είναι καλύτερη φυσικά!Επίσης γιατί δεν κάνει στο κουτί σου,μήπως παίρνει μόνο low profile κάρτες;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν οτι η κάρτα ήταν low profil και δεν κάνει για Desktop και εμένα το κουτί μου είναι Desktop γι αυτό μου πρότειναν αυτή :/ πρίν λιγο την παρήγγειλα να την ακυρώσω και να πάω αύριο στον Κωτσόβολο; :/ Απλά ήταν πολύ εξυπηρετικοί στο κατάστημα αλλα ανέβηκε και πολύ η τιμή απο τα 26 ευρώ στα 36 σχεδόν με τα μεταφορικά και την αντικαταβολή :/

 

Edit: Argh βοήθεια παιδιά... την ακύρωσα και μετά έψαξα αυτή του Κωτσόβολου που είπα τελικά να πάρω στο skroutz και είδα και λέει στα ειδικά χαρακτηριστικά Low Profile άρα δεν πρέπει να κάνει στο κουτί μου σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν οτι η κάρτα ήταν low profil και δεν κάνει για Desktop και εμένα το κουτί μου είναι Desktop γι αυτό μου πρότειναν αυτή :/ πρίν λιγο την παρήγγειλα να την ακυρώσω και να πάω αύριο στον Κωτσόβολο; :/ Απλά ήταν πολύ εξυπηρετικοί στο κατάστημα αλλα ανέβηκε και πολύ η τιμή απο τα 26 ευρώ στα 36 σχεδόν με τα μεταφορικά και την αντικαταβολή :/

 

Edit: Argh βοήθεια παιδιά... την ακύρωσα και μετά έψαξα αυτή του Κωτσόβολου που είπα τελικά να πάρω στο skroutz και είδα και λέει στα ειδικά χαρακτηριστικά Low Profile άρα δεν πρέπει να κάνει στο κουτί μου σωστά;

Γιατί να μην κάνει στο κουτί σου;;;Οι low profile κάρτες κάνουν παντού,σε κάθε κουτί.Ποιο κουτί έχεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα μου είπαν "Επίσης να σας ενημερώσουμε ότι η κάρτα αυτή είναι Low profile ταιριάζει δηλαδή σε μικρότερα κουτιά με χαμηλό προφίλ και όχι σε Desktop cases."

 

Έχω ακριβώς αυτό Pro Source gaming case - Achilles BK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...