Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτά τα λεφτά κοιτάς την AMD R9 280X όπως είπε ο Psycho ή την Nvidia GTX 760 κατά προτίμηση όμως προς τον άσσο ( δλδ. 280χ) . Plasma 32'' αποκλείεται να έχεις γιατί δεν υπάρχει :P  

thanks φιλος  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγω την saphire ειδα αρχικα και μαλον σε αυτην θα καταληξω μιας και η gigabyte 280x ξεκιναει απο 270ε στο σκρουτζ,

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση  φιλε μου.

οταν παρεις την sapphire ριξε και ενα valley, αλλα να να φαινονται και οι θερμοκρασιες. στο θεμα --> http://www.insomnia.gr/topic/215678-benchmarking-lets-see-how-good-we-are/ ετσι να μου φυγει η περιεργεια. για τα λεφτα που πληρωσα. εχω την ιδια αλλα σε αλλη εκδοση. :unsure:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει κι εγω μια ερωτηση πριν κατι μηνες και μου ειχε προταθει η 7770 (για το pc της υπογραφης μου παντα). Σκεφτομαι να του κανω overclock και να κοτσαρω μια καρτα γραφικων αλλη επανω. To μπατζετ ειναι στα 120 - 150€ και λογικα θα χρειαστω και τροφοδοτικο. Η ερωτηση μου ειναι, εκτος απ την 7770 υπαρχει καποια αλλη καρτα? Θελω να παιζω κυριως sports games και αν γινεται το συστημα μου να με κρατησει για κανα δυαρι χρονια ακομα...θενκς.

 

Edit: ο λογος που με χαλαει η 7770 ειναι οτι ειναι 1gb. Bλεπω και τις απαιτησεις του fifa 15 και κατι με πιανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα δωσω αυτο το pc σε εναν φιλο μου διοτι εγω παω σε καινουργια αγορα απλα θελει μια καινουργια καρτα γραφικων  ή καποια μεταχειριμσενη(ποια μοντελα ειναι καλα) για να παιζει τα game καλυτερα και συνδεση με 32 ή 42 οθονη για ταινιες η βασικη θα ειναι 23αρα διαθετει μεχρι 200ευρω αν υπαρχει κατι καλυτερο με διαφορα ως 30 ευρω δεχτει

το συστημα ειναι αυτο

CPU:INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600 2.40 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX

MEMROY:KINGSTON KHX8500D2K2/4G HYPERX DDR2 4GB (2X2GB) PC8500 1066MHZ GENESIS DUAL CHANNEL KIT
GPU:SAPPHIRE RADEON HD4870 1GB DDR5 PCI-E TV-OUT RETAIL
MAINBOARD:ASUS P5Q DELUXE RETAIL
PSU:COOLERMASTER RS-620 REALPOWER M620 620W
ΚΟΥΤI: THERMALTAKE VA8000BWS ARMOR BLACK
othoni:LG W2361V-PF 23'' TFT 1920χ1980
hard disk:SOLID STATE DISK CORSAIR FORCE 3 GT 2,5'' SATA3 120GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikos360

Αν αλλάξει κάρτα, θα πρέπει να ρίξει και υπερχρονισμό στον Q6600 γιατί στα 2.4 δεν πάει βήμα.Ας βάλει μια R9 270, οι μεγαλύτερες θα ''αγανακτούν'' με αυτό το CPU.

 

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?keyphrase=r9+270

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια Sapphire Toxic R9 280X και θα ηθελα να παρω ακόμα μια καρτα για να κανω crossfire. Δεν σκοπευω να αγορασω άλλη μια 280Χ αλλά καποια πιο οικονομική. Πρεπει να βαλω οπωσδηποτε καποια R9 2XX καρτα ή μπορω να βαλω και R7, R5 series? Ποια θα μου προτείνατε? Αξιζει τα λεφτα ή η διαφορα στην αποδοση θα ειναι ελαχιστη και να μεινω με την 280X μονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια Sapphire Toxic R9 280X και θα ηθελα να παρω ακόμα μια καρτα για να κανω crossfire. Δεν σκοπευω να αγορασω άλλη μια 280Χ αλλά καποια πιο οικονομική. Πρεπει να βαλω οπωσδηποτε καποια R9 2XX καρτα ή μπορω να βαλω και R7, R5 series? Ποια θα μου προτείνατε? Αξιζει τα λεφτα ή η διαφορα στην αποδοση θα ειναι ελαχιστη και να μεινω με την 280X μονο?

 

Δεν γίνεται εκτός αν πρόκειται για GPU με ίδιο πυρήνα (πχ. Radeon 78x0). Ακόμα και να γινόταν να βάλεις μια 280 και μια 270 σε crossfire θα ήταν κακή επένδυση γιατί στην καλύτερη θα έβλεπε το σύστημα δύο 270-άρες κάρτες γραφικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...