Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι δεν κοιτας σε καποια απο αυτες απο αλλο καταστημα

https://www.skroutz.gr/comparelists/55?compare=5536063%2C4745997%2C4682127

Αυτό έκανα άλλα το link δεν λειτουργούσε  από το το McCheap.gr θέλω να την αγοράσω(ακριβώς την ίδια κάρτα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να φτάσει σε αυτό το εύρος τιμών παει για την 750ti.
Αν θέλει να κρατήσει πιο χαμηλό μπάτζετ, θα πρέπει να μας πει ακριβώς ποιο ειναι το τροφοδοτικό του και να πάει στην 260x εφόσον κριθεί ικανοποιητικό το τροφοδοτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να φτάσει σε αυτό το εύρος τιμών παει για την 750ti.

Αν θέλει να κρατήσει πιο χαμηλό μπάτζετ, θα πρέπει να μας πει ακριβώς ποιο ειναι το τροφοδοτικό του και να πάει στην 260x εφόσον κριθεί ικανοποιητικό το τροφοδοτικό.

 450W το είπα πιο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε,δες την συζητηση πιο πριν...καταληξαμε σε αυτη λογο budget και να μην εχει προβλημα με το τροφοδοτικο που ειναι ακαταλληλο για μεγαλες καταναλωσεις...και λεφτα δεν υπαρχουν για νεο τροφοδοτικο η πιο safe λυση σε αυτα τα λεφτα τι αλλο προτεινεις οσο πιο κοντα στο 100αρικο γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 450W το είπα πιο πάνω

αυτά φίλε μου είναι τα watt. Αν μπορεις άνοιξε το πλαινό στο pc και πες μας τι λεει το αυτοκόλλητο για να δούμε ποιο ακριβώς ειναι.

ρε φιλε,δες την συζητηση πιο πριν...καταληξαμε σε αυτη λογο budget και να μην εχει προβλημα με το τροφοδοτικο που ειναι ακαταλληλο για μεγαλες καταναλωσεις...και λεφτα δεν υπαρχουν για νεο τροφοδοτικο η πιο safe λυση σε αυτα τα λεφτα τι αλλο προτεινεις οσο πιο κοντα στο 100αρικο γινεται?

δεν είπα να παρει τροφοδοτικό, ειπα να μας πει ποιο εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να ανεβάσω την εικόνα σωστά(φωτογράφησα το κίτρινο αυτοκόλλητο του τροφοδοτικού)

 

Την ανέβασα στο dropbox https://www.dropbox.com/s/o8vsfva0vt8j6rb/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B10144.jpg?dl=0

post-271309-0-70774400-1436213340_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παλικαρια!

θελω μια βοηθεια για αναβαθμιση της καρτας γραφικων μου.

το pc ειναι i3 , 4 gb ram , mobo και τροφοδοτικο

θα ηθελα οσο το δυνατον οικονομικοτερη και να ταιριαζει στο τροφοδοτικο μου (300w) , ωστε αν γινεται για την ωρα να μην το αλλαξω..

απο παιχνιδια παιζω fm , pro κλπ

ψαχνω καποια να τα σηκωνει σχετικα ευκολα γιατι η δικια μου δεν....

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και για σενα το ιδιο θα προτεινα φιλε μου gtx750


ποια καρτα εχεις τωρα?

 

τωρα εχω την Gigabyte GeForce 7200

στην gtx750 βλεπω ελάχιστη ισχύς τροφοδοτικού 400 Watt ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

greekmanael  Νομίζω πως είναι Deer "450w".Αν δε κάνω λάθος τότε είσαι για αλλαγή τροφοδοτικού αν θες να προστατεύσεις το hardware σου.

Δεν αλλάζω τροφοδοτικό το αγόρασα πριν 4-5 μήνες επειδή μου είχε χαλάσει το προηγούμενο 450w  το οποίο μου είχε βγάλει 7 χρόνια gαming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...