Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω για τις προτασεις... αν υπαρχουν και οικονομικοτερα αξιολογα, πολυ ευχαριστως να τα δω..

δεν ξερω αν παιζει ρολο για το τροφοδοτικο το κουτι μου.. ειναι midi tower παντως.

για καρτα θα ψαξω μεταχειρισμενη , αρα και λοιπες προτασεις αν θελετε ( ωστε να εχω περισσοτερες επιλογες), πειτε μου..

ευχαριστω θερμα για τον χρονο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα, 
Εχω μια παλια καρτα γραφικών 4850 (512mb) σε ενα C2Q PC , παιζω παιχνίδια κυρίως Diablo 3 , Hearstone, Heroes of Storm , αντε και κανα RPG ή Stratigie , σκεφτομαι να αγοράσω καινούργια γύρο τα 120€ (λεω), εχω 19' οθόνη και 650 Corsair Τροφοδοτικό , προς που λετε να παω.
εαν παω στα λίγο παραπανω την "ΑSUS RADEON R9 270X R9270X-DC2-2GD5 2G"

αξίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, 

Εχω μια παλια καρτα γραφικών 4850 (512mb) σε ενα C2Q PC , παιζω παιχνίδια κυρίως Diablo 3 , Hearstone, Heroes of Storm , αντε και κανα RPG ή Stratigie , σκεφτομαι να αγοράσω καινούργια γύρο τα 120€ (λεω), εχω 19' οθόνη και 650 Corsair Τροφοδοτικό , προς που λετε να παω.

εαν παω στα λίγο παραπανω την "ΑSUS RADEON R9 270X R9270X-DC2-2GD5 2G"

αξίζει; 

απο μεταχειρισμενη θα σου προτεινα αυτη

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/477087-gtx-670-palit-jetstream-2gb/

απο καινουρια αυτη

https://www.skroutz.gr/s/7085615/XFX-Radeon-R7-370-4GB-R7-370P-2SF5.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μεταχειρισμενη θα σου προτεινα αυτη

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/477087-gtx-670-palit-jetstream-2gb/

απο καινουρια αυτη

https://www.skroutz.gr/s/7085615/XFX-Radeon-R7-370-4GB-R7-370P-2SF5.html

Μεταχειρισμένη δεν παίρνω καρτα γραφικών (πολλα μπορουν να πανε λαθος, δεν το λεω για τον πωλητή προς Θεου!!! )

Η αλλη απο κάτω μου αρεσει !!! θα ψαξω και σε κανα γνωστο μαγαζί ...να δω (δεν βλεπω διαθεσιμότητα)

Ευχαριστώ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@juve11 Turbo-X ΤΝ 18.5'' 768p οθόνη ε...Γιατί;  :)  Εγώ από την οθόνη θα ξεκινούσα.Αν αλλάξεις θα ειναι ουσιαστικότερη αναβάθμιση στο σύστημα και θα δεις μεγάλη διαφορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένη δεν παίρνω καρτα γραφικών (πολλα μπορουν να πανε λαθος, δεν το λεω για τον πωλητή προς Θεου!!! )

Η αλλη απο κάτω μου αρεσει !!! θα ψαξω και σε κανα γνωστο μαγαζί ...να δω (δεν βλεπω διαθεσιμότητα)

Ευχαριστώ !!!

το buy more ειναι πολυ καλο καταστημα. Μη το φοβασαι καθολου

@juve11 Turbo-X ΤΝ 18.5'' 768p οθόνη ε...Γιατί;  :)  Εγώ από την οθόνη θα ξεκινούσα.Αν αλλάξεις θα ειναι ουσιαστικότερη αναβάθμιση στο σύστημα και θα δεις μεγάλη διαφορά.

αστο καλυτερα, εαν παρει μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη θα πρεπει να παρει και καλυτερη καρτα γραφικων(λογω αναλυσης)=περισσοτερα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο καλυτερα, εαν παρει μεγαλυτερη και καλυτερη οθονη θα πρεπει να παρει και καλυτερη καρτα γραφικων(λογω αναλυσης)=περισσοτερα χρηματα

 

Δε είπε κανείς να πάρει "4Κ " curved οθόνη με 2-3 κάρτες...Μπορεί να κοιτάξει όποτε μπορέσει σε μια budget 23-24'' 1080p λύση και να δει διαφορά και πάλι σε σύγκριση με αυτή που έχει τώρα.Ούτε θα χρειαστεί καμμιά υπερκάρτα έτσι,για αυτά που είπε πως θέλει,ούτε κάτι άλλο. Ότι χρήματα και να δώσει στα άλλα,χαμένα και μη αξιοποιήσιμα θα πάνε με αυτή την μίζερη Τούβλο-Χ οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!

ρε παιδια , μια χαρα ειναι η οθονιτσα , δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης...

οκ, καταλαβαινω σε σας που ξερετε κι ασχοληστε σας φαινεται αθλια , αλλα εμενα μου φαινεται 1ης κλασης , απο μια παλια που ειχα  :-D

στο πσ μπαινω στο νετ - φορουμς , βλεπω κανενα βιντεακι και παιζω κανενα μανατζερ  και προ...

αυτα μου αρκουν , απλα θελω μια καρτα να μπορει να τα σηκωνει , εστω και ζορικα..

δυστυχως λεφτα δεν υπαρχουν, αλλιως θα επερνα και καινουργιο τουμπανο pc.

μια καρτουλα φθηνη αν υπαρχει να μπορει να σηκωσει αυτα τα παιχνιδια θελω και ιδανικο θα ηταν αν γινοταν να μην αλλαζα για την ωρα το τροφοδοτικο ... αν δεν γινεται βεβαια , αναγκαστηκα θα αλλαχθει..

μια λυση για κανα 2 χρονακια ψαχνω , υστερα σιγα σιγα θα αλλαζει κι απο κατι.. για την ωρα ειναι αδυνατον να αλλαχθουν ολα.

ευχαριστω! 


με αυτην πχ. , που την σηκωνει και το τροφοδοτικο μου (δεν ξερω βεβαια αν ταιριαζει στην μητρικη μου, πειτε μου αν θελετε), δεν θα δω διαφορα? θα σηκωνει τα παιχνιδια?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@juve11 H 730 βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις και με διαφορετικούς πυρήνες ενώ κρατάει την ίδια κύρια ονομασία...Καλύτερα κοίτα κάτι σε R7 240,250.

 

Κάνε πάντως μια χάρη στον εαυτό σου και μάζεψε κάποια χρήματα για οθόνη να αναβαθμίσεις εκεί που υστερεί πολύ το σύστημα σου.Δεν είναι αυτή οθόνη εν έτει 2015,χωρίς παρεξήγηση,εδώ και τα κινητά των 100€+ έχουν 720p/1080p και με καλύτερες τεχνολογίες panel...Δε σου λέω για τούμπανο pc όπως λες και premium καταστάσεις,μια βασική 23''-24'' 1080p IPS/PLS έστω των 140€+ να κοιτάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Millennium , εγινε .. απλα για την ωρα ειναι αδυνατον..

ok, αυτες εννοεις? οταν στο "Ελάχιστη Ισχύς Τροφοδοτικού" εχει παυλα , σημαινει οτι δεν παιζει ρολο το τροφοδοτικο? θα δουλεψει με ολα δηλαδη?

ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Millennium , εγινε .. απλα για την ωρα ειναι αδυνατον..

ok, αυτες εννοεις? οταν στο "Ελάχιστη Ισχύς Τροφοδοτικού" εχει παυλα , σημαινει οτι δεν παιζει ρολο το τροφοδοτικο? θα δουλεψει με ολα δηλαδη?

ευχαριστω και παλι!

Σε παρακαλω ακουσε με και μη πεταξεις τα 60 ευρω σου σε αυτες τις καρτες.Βρες μια gtx 650 μεταχειρισμενη στα 60-70 ευρω και δε θα το μετανιωσεις .Εχοθν περασει 3 απο τα χερια μου και δεν ειχα ποτε προβλημα.Ασε που μπορουσα να παιζω battlefield 4 ΑΝΕΤΑ σε LOW και με το shadowplay on σε 1080p monitor(με 450w τροφοδοτικο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτινεις να αλλαξω τροφοδοτικο δλδ και να παω σε μια gtx 650? 

να παρω μια τετοια να τελειωνω μηπως?  :P

 

Ποιο είναι το budget σου ?

Για αλλαγή τροφοδοτικού και μετ. gtx 650 / hd 7750/ hd 7770 θέλεις περίπου 110 ευρώ

Av τώρα το πιο απαιτητικό παιχνίδι που παιζεις είναι το pro  θα σε καλύψει και μία gt 730 (κατα προτίμηση 1 gb gddr5 όπως αυτή που ανέφερες πιο πάνω) ή μία r7 240. Τώρα το αν αξίζουν αυτές οι κάρτες 60+ ευρώ είναι άλλη ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@juve11 αν καταλήξεις στα χρήματα θα βρεις άκρη.Για τις ανάγκες που έχεις δεν χρειάζεσαι καμμιά σπουδαία γραφική ισχύ...Μια φθηνή power efficient καρτούλα θες.Εξάλλου με το να κοιτάξεις σε άλλο τροφοδοτικό και δυνατότερη κάρτα (μεταχειρισμένη κιόλας...) θα χρειαστείς αρκετά παραπάνω και εκεί φτάνεις στα χρήματα καινούριας οθόνης  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...