Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά ποτέ δεν είχα τρελές απαιτήσεις θα παίζω σε 1920*1080 ανάλυση σε medium αυτό σκεφτόμουνα μήπως πάω στην καινουρια ati radeon r7 360 αλλά βγαίνει στα 120-125 συμφέρει?? όπως επίσης σκέφτομαι για τις radeon 250x ή 260 και από nvidia την 750 απλώς είναι πιο παλιές 

Επειδη λες οτι θες να την κρατησεις και 3-4 χρονια, θα σου προτεινα να πουλησεις αυτην που εχεις τωρα και να ανεβασεις λιγο στο μπατζετ και να πας σε καποια καρτα σαν την 370, που εχει γυρω στα 165.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά ποτέ δεν είχα τρελές απαιτήσεις θα παίζω σε 1920*1080 ανάλυση σε medium αυτό σκεφτόμουνα μήπως πάω στην καινουρια ati radeon r7 360 αλλά βγαίνει στα 120-125 συμφέρει?? όπως επίσης σκέφτομαι για τις radeon 250x ή 260 και από nvidia την 750 απλώς είναι πιο παλιές 

Αυστηρά σε low (αν και σε 4 χρονάκια μόνο το λειτουργικό θα μπορεί να δείξει τέτοια κάρτα) - εκτός αν αναφέρεσαι σε indie πλατφορμάκια και τέτοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα pc φίλου , cpu amd fx 8350, gpu gtx 650ti gigabyte, power coolmaster b600 , ram 8gb , αξίζει να βρω μια ακόμη να πάμε sli? παιζει wow , hon , cs go , αλλά γουστάρει να δοκιμάσει κι κανα metro, witcher, gta, crisis , monitor 1080p. Και λογικά θα του πρω ένα καλύτερο τροφοδοτικό , 650-750 gold , αλλά νομίζω καλύτερα να παει μεταχειρισμένη μια 280χ η 770-780 ; Παρά σλι ... Badget κάπου στα 300 μαζί με τροφοδοτικό

Γνώμες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motherboard (Μητρική): dfi lan party t3eh6


CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i7 920


RAM (Μνήμη συστήματος): 10gb


GPU (Κάρτα γραφικών): 


Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): lg e2350v


ΟS (Λειτουργικό σύστημα): win 7 


 


Πούλησα την hd4890 επειδή δεν παίζω παιχνίδια πια και ψάχνω μια καρτούλα (και μεταχειρισμένη δε με νοιάζει) η οποία να μπορεί να σηκώνει full hd ταινίες και να είναι χαμηλής κατανάλωσης και θορύβου. Μπάτζετ όσο το δυνατόν μικρότερο μιας και το pc μετά από 2 μήνες θα πωληθεί κομμάτι κομμάτι.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* Motherboard (Μητρική): dfi lan party t3eh6

* CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i7 920

* RAM (Μνήμη συστήματος): 10gb

* GPU (Κάρτα γραφικών):

* Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): lg e2350v

* ΟS (Λειτουργικό σύστημα): win 7

Πούλησα την hd4890 επειδή δεν παίζω παιχνίδια πια και ψάχνω μια καρτούλα (και μεταχειρισμένη δε με νοιάζει) η οποία να μπορεί να σηκώνει full hd ταινίες και να είναι χαμηλής κατανάλωσης και θορύβου. Μπάτζετ όσο το δυνατόν μικρότερο μιας και το pc μετά από 2 μήνες θα πωληθεί κομμάτι κομμάτι.

https://www.skroutz.gr/s/5584756/EVGA-GeForce-GT730-1GB-LP-01G-P3-3731-KR.html

 

 

Αν θες πιο φτηνή https://www.skroutz.gr/s/2261836/Asus-GeForce-210-Turbo-Cashe-1GB-DDR3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτήν κοίταγα και εγώ. Τη βρήκα στο tomshardware. Αλλά δε θέλω να παίζω παιχνίδια καθόλου. Ίσα ίσα να βλέπω full hd ταινίες θέλω.

Σου έγραψα και άλλη παραπάνω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Motherboard (Μητρική): dfi lan party t3eh6

CPU (Κεντρικός επεξεργαστής): i7 920

RAM (Μνήμη συστήματος): 10gb

GPU (Κάρτα γραφικών): 

Monitor/Resolution (Οθόνη/Ανάλυση): lg e2350v

ΟS (Λειτουργικό σύστημα): win 7 

 

Πούλησα την hd4890 επειδή δεν παίζω παιχνίδια πια και ψάχνω μια καρτούλα (και μεταχειρισμένη δε με νοιάζει) η οποία να μπορεί να σηκώνει full hd ταινίες και να είναι χαμηλής κατανάλωσης και θορύβου. Μπάτζετ όσο το δυνατόν μικρότερο μιας και το pc μετά από 2 μήνες θα πωληθεί κομμάτι κομμάτι.

 

 

Η πιο οικονομική λύση θα είναι να βρεις μια οποιαδήποτε μεταχειρισμένη των 10-15€. Θα παίζει άνετα τις ταινίες που χρειάζεσαι, δε θα ξοδέψεις πολλά λεφτά και πάνω-κάτω όσο την πάρεις θα την πουλήσεις γιατί είναι ήδη μεταχειρισμένη.

Ειδάλλως, πάρε την πιο φθηνή που βρίσκεις στο σκρουτζ. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα pc φίλου , cpu amd fx 8350, gpu gtx 650ti gigabyte, power coolmaster b600 , ram 8gb , αξίζει να βρω μια ακόμη να πάμε sli? παιζει wow , hon , cs go , αλλά γουστάρει να δοκιμάσει κι κανα metro, witcher, gta, crisis , monitor 1080p. Και λογικά θα του πρω ένα καλύτερο τροφοδοτικό , 650-750 gold , αλλά νομίζω καλύτερα να παει μεταχειρισμένη μια 280χ η 770-780 ; Παρά σλι ... Badget κάπου στα 300 μαζί με τροφοδοτικό

Γνώμες ;

 

http://www.e-shop.gr/vga-vtx3d-radeon-r9-280x-boost-edition-v3-3gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.510024

 

μαζί με ένα 650 gold http://www.skroutz.gr/s/6390242/Super-Flower-Golden-Green-HX-650W.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λες οτι θες να την κρατησεις και 3-4 χρονια, θα σου προτεινα να πουλησεις αυτην που εχεις τωρα και να ανεβασεις λιγο στο μπατζετ και να πας σε καποια καρτα σαν την 370, που εχει γυρω στα 165.

Καλή η επιλογη της 370 αλλά ξεφεύγω πολύ και για την 360 που λεω που κανει 120 παλί με το ζόρι αν θα τα έδινα 

 

Αυστηρά σε low (αν και σε 4 χρονάκια μόνο το λειτουργικό θα μπορεί να δείξει τέτοια κάρτα) - εκτός αν αναφέρεσαι σε indie πλατφορμάκια και τέτοια...

Μάλλον έχει πολλές απαιτήσεις εσύ με την 5670 που έχω 5 χρόνια  μια χαρά ανοιγει το λειουργικό και παίζω και παιχνίδια όπως είναι φυσικό με μέτρια γραφικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θελω μια βοηθεια θελω να αλλαξω την καρτα γραφικων μου αυτη τη στιγμη εχω μια gigabyte R9 280 4gb oc και θα ηθελα κατι καλυτερο.cpu εχω i7 3770 non k 8gb ram  1100w psu mobo asrock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θελω μια βοηθεια θελω να αλλαξω την καρτα γραφικων μου αυτη τη στιγμη εχω μια gigabyte R9 280 4gb oc και θα ηθελα κατι καλυτερο.cpu εχω i7 3770 non k 8gb ram  1100w psu mobo asrock.

Ποσα χρηματα διαθετεις δεν ειπες???Αναβαθμιση στην καρτα αυτη γενικα θεωρουνται οι παρακατω καρτες

 

R9 290,R9 390, Gtx 970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η επιλογη της 370 αλλά ξεφεύγω πολύ και για την 360 που λεω που κανει 120 παλί με το ζόρι αν θα τα έδινα 

 

Μάλλον έχει πολλές απαιτήσεις εσύ με την 5670 που έχω 5 χρόνια  μια χαρά ανοιγει το λειουργικό και παίζω και παιχνίδια όπως είναι φυσικό με μέτρια γραφικά 

Παίζει Battlefield 4 (2 χρόνων παιχνίδι) σε medium, ας πούμε; Bioshock Infinite; Grand theft auto (4 σου λέω εγώ, μη σε βάλω και για 5), Witcher 3; Χωρίς να πέφτει κάτω από 60 fps; Επειδή, οι πιο πολλοί εδώ μέσα τις ξέρουμε τις απαντήσεις, επαναλαμβάνω ότι η 5670 είναι αυστηρά για low settings, πλέον και για ορισμένα απλά παιχνιδάκια (πχ. Duels MTG) - εκτός και αν έχεις βίτσιο το slide-show...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει Battlefield 4 (2 χρόνων παιχνίδι) σε medium, ας πούμε; Bioshock Infinite; Grand theft auto (4 σου λέω εγώ, μη σε βάλω και για 5), Witcher 3; Χωρίς να πέφτει κάτω από 60 fps; Επειδή, οι πιο πολλοί εδώ μέσα τις ξέρουμε τις απαντήσεις, επαναλαμβάνω ότι η 5670 είναι αυστηρά για low settings, πλέον και για ορισμένα απλά παιχνιδάκια (πχ. Duels MTG) - εκτός και αν έχεις βίτσιο το slide-show...

Φυσικά και δεν παιζει σε ultra kai high λογικό είναι αλλά και το Bioshock Infinite και Grand theft auto τα έχω παίξει με την 5670 και το λειουργικό μου ανοίγει μια χαρά απλώς ήσουν πολύ υπερβολικός με την απαντηση σου χθες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...