Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρα θα ειναι αν μιλαμε για 3χ1080π. Αν εχεις τετοιο σκοπο πανε καρφι στην 390χ λογω β-ραμ και μονο. 

μια ερωτηση γιατι δεν γνωριζω πολλα και καποιοι θα πεταχτουν να πουν οτι λεω βλακειες.με τον i7 3770 non k  που εχω αυτες οι 2 καρτες θα δουλευουν σωστα η θα εχω προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερωτηση γιατι δεν γνωριζω πολλα και καποιοι θα πεταχτουν να πουν οτι λεω βλακειες.με τον i7 3770 non k  που εχω αυτες οι 2 καρτες θα δουλευουν σωστα η θα εχω προβληματα?

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

για τα εξης παιχνιδια ειναι καλο upgrade αυτες οι 2 καρτες η πρεπει να αλλαξω και cpu.WoW,HoTS,Torchlight,crysis 3,diablo 3,BF 3.

σε ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα εξης παιχνιδια ειναι καλο upgrade αυτες οι 2 καρτες η πρεπει να αλλαξω και cpu.WoW,HoTS,Torchlight,crysis 3,diablo 3,BF 3.

σε ευχαριστω και παλι

wow hots diablo bf 3 και με αυτήν που εχεις καλα δεν εισαι ; Τώρα αν θες να πας ultra γραφικά θες τουλάχιστον i5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow hots diablo bf 3 και με αυτήν που εχεις καλα δεν εισαι ; Τώρα αν θες να πας ultra γραφικά θες τουλάχιστον i5

εχω i7 3770 non k και απλα θελω να παιζω καποια στο ultra .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα εξης παιχνιδια ειναι καλο upgrade αυτες οι 2 καρτες η πρεπει να αλλαξω και cpu.WoW,HoTS,Torchlight,crysis 3,diablo 3,BF 3.

σε ευχαριστω και παλι

 

Έχω σκοπό στο μέλλον να λειτουργώ 3 μόνιτορ των 1080p μπορεί η r9 390x-gtx 980 μονη της να με καλύπτει η θα χρειαστώ ski or crossfire;;ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

 

Απο τα παιχνίδια που βλέπω (με εξέρεση ισως το crysis 3) δεν νομίζω οτι αξίζει να κάνεις μια τέτοια επένδιση σε r9 390X / gtx 980 όσο είσαι σε ανάλυση 1080p. Βέβαια μπορεί να θέλεις να παίξεις και αλλα καινούρια παιχνίδια με μεγαλύτερες απαιτήσεις. Πάντως να ξέρεις οτι αλλο πράγμα η ανάλυση 1920Χ1080 και άλλο triple monitor 5760X1080. Αν και χαμηλότερη ανάλυση απο το 4Κ για απαιτητικά παιχνίδια σε very high settings δεν θα σε φθάσει μια 980 ή r9 390X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες θα προχωρησω σε αγορα καρτας γραφικων! 

Ποια καρτουλα προτεινετε γυρω στα 500-550?

Ειμαι πολυ κοντα να αγορασω αυτη: 

 

http://buy-more.gr/asus-strix-r9390x-dc3oc-8gd5-gaming-amd-radeon-r9-390x-8gb.html

 

https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXR9390XDC3OC8GD5GAMING

 

 

τι λετε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@occulus Μια επιλογή που έχεις είναι να πας σε μεγάλη 21:9 και να απαλλαγείς από τα bezels και τα μέτρια panels και τα coatings των mainstream 24'' 1080p εκτός και αν έχεις στο μυαλό σου κάτι συγκεκριμένο και θες να δοκιμάσεις Eyefinity/Surround.Καλύτερα να το ψάχνες ξεχωριστά το θέμα της οθόνης,και στο αντίστοιχο section αλλά και με δικό σου ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι φιλε μου?

περα του οτι τελευταια κατι παιζει με τις υλοποιησεις της asus ειδικα πριν κανα 8μηνο ειχε βουηξει ο τοπος με τις r9 280x που γινοταν χαμος και χαλαγανε σαν ντοματες εκτος ψυγειου,εχει και καλυτερο συστημα ψυξης η gigabyte και καλους χρονισμους!γενικα η σειρα G1 της gigabyte ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε καρτες γραφικων...

 

γλιτωνεις και ενα 40αρι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα του οτι τελευταια κατι παιζει με τις υλοποιησεις της asus ειδικα πριν κανα 8μηνο ειχε βουηξει ο τοπος με τις r9 280x που γινοταν χαμος και χαλαγανε σαν ντοματες εκτος ψυγειου,εχει και καλυτερο συστημα ψυξης η gigabyte και καλους χρονισμους!γενικα η σειρα G1 της gigabyte ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε καρτες γραφικων...

 

γλιτωνεις και ενα 40αρι!

Τα είπε όλα ο φίλος ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να κανω αναβάθμιση την κάρτα γραφικών μου μια και αυτή που έχω κάνει παρά πολύ θπρυβο και ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

Κουτί : thermaltake γράφει απέξω

PSU ( τροφοδοτικό ) : thermaltake Q fan 750W toughpower

Motherboard: Gigabyte Technology Co.Ltd model GA-MA790FXT-UD5P

CPU : AMD phenom II X4 965 Processor 3.40 GHz

RAM: 4gb

GPU : ATI Radeon HD 5850

Οθόνη : DELL MONITOR P2414H 23.8" 1920x1080 full hd

Windows 7 64bit

 

Θα ήθελα να πάρω μια καρτα ώστε να παίζει τα παιχνίδια τα οποία χρειάζονται κάρτες "νέας γενιάς" τύπου thief, watch dogs κλπ.

Από τιμές δε πολυξερω αλλά σκέφτομαι να διάθεση γύρω στα 200-300€

Επίσης αξίζει να κάνω αναβάθμιση της κάρτας γραφικών μου ή δε θα τη σηκώνει η μητρική κλπ; Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Καλησπέρας σας και πάλι. Αυτα πανω ειναι τα χαρακτηριστικα του συστηματος μου και μου προτειναν να παρω αυτην εδω την καρτα http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-VGA-R7-360-2GB-OC-11243-00-20G.htm καθως και επιπλεον αυτη την ram  

 http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/mnimes-ram/Corsair-Vengeance-4GB-DDR3-1600-Dimm.htm .Το ατομο που μου τα προτεινε το εμπιστευομαι απολυτα απλως θα ηθελα και την γνωμη σας. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...