Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παρηγγειλα την msi r9 380 4gb στα 280 ευρω τι λετε αιζει η καρτουλα? Εχω ψαξει και για αλλες οι οποιοες πλεον βγηκαν απο το εμποριο αρχικα ηθελα την saphie r9 280x αλλα οπου εχω παραγγειλη ηταν μη διαθεσιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν αξίζει όταν σε αυτή τη τιμή βρίσκεις μια (μέτρια) υλοποίηση της 290: http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=15081890m9y7j6ys5t2zez96d1

 

Γράψε όμως και το υπόλοιπο σύστημα που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπολοιπο συστημα ειναι παλιο θα αναβαθμισω αργοτερα. τροφοδοτικο corsair vx 550 watt. αυτη που εβαλες θελει 750 watt τροφοδοσια οποτε δε μου κανει.. επειδη στο μελλον θα αναβαθμισω και cpu αν τη συνδυασω με fx 6300 θα παιζει καλα η 380 η θα τρωει μπουκαλακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@blendizzy5000

 

Καλή είναι σαν προσφορά, απλώς δε μπορώ, πλέον, να βάλω το χέρι μου στη φωτιά για Asus V.G.A. (όπως πχ. κάνω για Sapphire)...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπολοιπο συστημα ειναι παλιο θα αναβαθμισω αργοτερα. τροφοδοτικο corsair vx 550 watt. αυτη που εβαλες θελει 750 watt τροφοδοσια οποτε δε μου κανει.. επειδη στο μελλον θα αναβαθμισω και cpu αν τη συνδυασω με fx 6300 θα παιζει καλα η 380 η θα τρωει μπουκαλακι?

 

Με κάποια παιχνίδια έχουν θέματα οι fx αλλά γενικά καλά θα πηγαίνει με την 380.Μη δώσεις όμως λεφτά για την 4gb έκδοση, δεν αξίζει.Επίσης καλύτερα κοίτα καμιά 960 που έχει ίδιες επιδόσεις με την 380 αλλά καταναλώνει κάτι λιγότερο και οι drivers της θα ζορίσουν λιγότερο τον 6300.

 

 

Μίλησα τώρα με ένα κατάστημα και την Asus strix 390 oc με μια μικρή έκπτωση την παίρνω στα 400€ τι λέτε;

 

Η aus έχει 3 χρόνια εγγήση οπότε imo τα +20€ από τη sapphire τα αξίζει.Τα +30€ όμως απο τη gigabyte 970 μάλλον όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το DVDFab που κανω επεξεργασια βιντεο θελει Nvidia και cuda γιaτι σε μια επεξεργασια βιντεο μου τρεχει τον i7-4790k 100% αξιζει να παρω μια Gigabyte GTX770 4GB στα 250 ευρω απο αγγελια;

 

Τωρα εχω την Gigabyte 7970 Ghz edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...