Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την ακυρωσα τελικα... μηπως μπορεις να μου βρεις σε καποιο καταστημα διαθεσιμη την r9 280x της sapphire  http://www.skroutz.gr/s/4693148/Sapphire-Radeon-R9-280-3GB-Dual-X-Boost-OC-11230-00-20G.htmlεχω φαει τον κοσμο αλλα δε τη βρισκω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@LLLEFTERIS

 

Θα δώσεις 250 € για μία από τα ίδια σε επιδόσεις; Εκτός και αν είναι τόσο κρίσιμο για εσένα να παρατήσεις ανοιχτό το Pc μέχρι να πιεις έναν καφέ, για να σου κάνει rip χωρίς cuda (παρεμπιπτόντως, δε σας ρίξανε τσεκούρι στα cuda με τους τελευταίους drivers?)... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηξερα οτι η 770 με τα 2gb ειναι καλυτερη απο την δικια μου και αυτη που εχω μπανισει ειναι με 4gb

 

Δεν ξερω τι εχει γινει με το cuda αλλα θυμαμαι στο φορητο Dell που ειχα οταν στο dvdfab τσεκαριζα το cuda ειχα διαφορα και ποιο γρηγορα η επεξεργασια και δεν δουλευε στο 100% ο επεξεργαστης και ηταν κατωτερος ενας i7-3610QM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και ο ειδικός στο CUDA, αλλά υποστηρίζω αυτό που σου έγραψα πριν...

Όσο για την 770 2gb καλύτερη από 7970GHZ, πρέπει να σταματήσεις την πολλή παρέα με τον Τιτανοβλάχο, εδώ... :lol:

(Σε μια πιο σοβαρή νότα, η 770 είναι καλύτερη μόνο σε Unity engine...σε όλα τα άλλα είναι στα ίδια ή τρώει ήττες σε παιχνίδια που δεν απευθύνονται σε 15χρονα - πχ. BF4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ακυρωσα τελικα... μηπως μπορεις να μου βρεις σε καποιο καταστημα διαθεσιμη την r9 280x της sapphire  http://www.skroutz.gr/s/4693148/Sapphire-Radeon-R9-280-3GB-Dual-X-Boost-OC-11230-00-20G.htmlεχω φαει τον κοσμο αλλα δε τη βρισκω!

 

Για δες και εδώ.περιορισμένο αριθμό λέει...

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/Sapphire-VGA-PCI-X-R9-280-3GB-GD5-OC-Boost-11230-00-20G.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έχω ένα σύστημα αλλά θέλω να αλλάξω την κάρτα γραφικών,cpu έχω τον phenom ii x4 965 και ένα τροφοδοτικό των 750 watt (κινέζικο) 

Αξίζει να πάω σε μια 7950/7970 και εαν βρω κάπου 280/280χ η θα τρώω bottleneck ; (θέλω vapor x με τους δύο ανεμιστήρες υλοποίηση )

 

Υ.Γ Ξέρω,ξέρω για το τροφοδοτικό θα γίνει και αυτό αλλαγή μετά την κάρτα 

Υ.Γ 2 Μεταχειρισμένη κάρτα θα κοιτάω .

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έχω ένα σύστημα αλλά θέλω να αλλάξω την κάρτα γραφικών,cpu έχω τον phenom ii x4 965 και ένα τροφοδοτικό των 750 watt (κινέζικο) 

Αξίζει να πάω σε μια 7950/7970 και εαν βρω κάπου 280/280χ η θα τρώω bottleneck ; (θέλω vapor x με τους δύο ανεμιστήρες υλοποίηση )

 

Υ.Γ Ξέρω,ξέρω για το τροφοδοτικό θα γίνει και αυτό αλλαγή μετά την κάρτα 

Υ.Γ 2 Μεταχειρισμένη κάρτα θα κοιτάω .

Ευχαριστώ 

Ότι θα τρως κάποιο bottleneck με αυτό το cpu, θα το τρως...Αν και νομίζω ότι θα την παλεύει - μέσες άκρες.

Πληροφοριακά, δεν είναι η vapor-x η μόνη υλοποίηση με δύο fans ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θα τρως κάποιο bottleneck με αυτό το cpu, θα το τρως...Αν και νομίζω ότι θα την παλεύει - μέσες άκρες.

Πληροφοριακά, δεν είναι η vapor-x η μόνη υλοποίηση με δύο fans ;)

Ξέρω οτί δεν είναι μόνο αυτή ! Απλά εμφανισιακά μα ρεσει υπερβολικά πολύ η vapor x ,μέχρι πόσα λεφτά να δώσω για μια τέτοια ; (ανάλογα με ποια θα βρω ; ) 

 

Edit : Να ρωτήσω κάτι που ξέχασα,να φανταστώ οι 7950,7970,280,280χ θα υποστηρίζουν directx12 γιατί έτσι διάβασα σε ένα γρήγορο googlaρισμα που έκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: XFX  Link.png Site: GIGABYTE  Link.png Site: MSI ? Ξέρω οτι δεν έχει διαφορά μεγάλη αλλά ποιά από τις τρεις?

 

 

Καλύτερα να πας για msi / gigabyte.Καλύτερες υλοποιήσεις και καλύτερα 3 χρόνια εγγύηση από ότι δίνει η xfx (2 χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω οτί δεν είναι μόνο αυτή ! Απλά εμφανισιακά μα ρεσει υπερβολικά πολύ η vapor x ,μέχρι πόσα λεφτά να δώσω για μια τέτοια ; (ανάλογα με ποια θα βρω ; ) 

 

Edit : Να ρωτήσω κάτι που ξέχασα,να φανταστώ οι 7950,7970,280,280χ θα υποστηρίζουν directx12 γιατί έτσι διάβασα σε ένα γρήγορο googlaρισμα που έκανα

Ναι, θα πάρουν DX12 feature level 12_0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manoslol13 ποια 390 πήρες;γιατί και εγώ για αγορά 390 ψάχνω αλλά δεν έχω κατασταλάξει ακομα

Πηρα την msi λογω εμφανησης :P αν και πιστευω η saphhire εχει καλυτερο cooling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...