Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, φίλος αναβαθμίζει το σύστημά του, έχει i7 4690k υδρόψυκτο. Σχετικά ακριβό σύστημα και δεν έβαλε GPU ακόμα.Είναι επαγγελματικό σύστημα με καλή 24αρα οθόνη ( όχι παραμύθια freesync και gsync).Από όσα κατάλαβα θέλει κάτι φτηνό, ανάμεσα σε gtx 960 και r9 380 ποια είναι ή καλύτερη επιλογή του; Μηχανικός είναι και κάνει σύστημα για 5ετια τουλάχιστον. Μπορεί οικονομικά να πάρει και την 970 αλλά αξίζει να δώσει 140 παραπάνω για το περιστασιακό gaming που θα κάνει; Του πρότεινα να δει προς gtx 960 για καλύτερη κατανάλωση και υποστήριξη software μακροπρόθεσμα; Έκανα σωστά;

Όταν λέω περιστασιακό , φανταστείτε μια ωρα το πολύ τη μέρα. Δεν έχει κόλλημα με επιδόσεις και ultra settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου κάνει. Υπόψιν, δεν είναι 290Χ, είναι απλή 290, το x-edition είναι ονοματολογία της vtx3d. Και πάλι είναι καλή περίπτωση όμως σε αυτή την τιμή.

Το λεω επειδή στο

eshop λέει ότι θέλει 750W...!!

Να σημειώσω δεν είναι το 80+ γιατί δεν είδα να το γράφει κάπου...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεω επειδή στο

eshop λέει ότι θέλει 750W...!!

Να σημειώσω δεν είναι το 80+ γιατί δεν είδα να το γράφει κάπου...!!

Μη σε νοιάζει, το λένε για να καλυφθούν απέναντι στα σκάρτα τροφοδοτικα που είναι μικρότερα των 750w. Το δικό σου μπορεί να μην είναι κορυφαίο, αλλά είναι αρκετά καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω εγραφε εως τις 11/9 οι προσφορες βλεπω οτι ουτε η 290 στα 285 ευρω παιζει πλεον κ δοκιμασα κ σε ενα ποντικι που χει μεσα κ βλεπω να με πηγαινει στην τιμη χωρις προσφορα...

ισως επειδη εσκασε το νεο newsletter στις 4/9 ταυτοχρονα ακυρωσε το προηγουμενο,,,

οποιος ξερει λεει.

η συγκεκριμενη 290 πριν καποιους μηνες παλι σε Newsletter ηταν στα 264ευρω.το απιστευτο vfm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

newsletter εχει απο hadware αυτα πλεον...

 

https://gyazo.com/c7d5b1c9382d3ff5c722d9b685ab5312

 

εδιτ...

 

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-150902_43658.html

Εγώ πήρα εχθές στο eshop και μου είπαν ότι ισχύει ακόμα....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η συγκεκριμενη 290 πριν καποιους μηνες παλι σε Newsletter ηταν στα 264ευρω.το απιστευτο vfm.

 

To ότι πουλιούνται μόνο σε ξεπούλημα οι συγκεκριμένες εκδόσεις με φοβίζει.Μόνο ο παραπάνω θόρυβος είναι που τις κάνει να μην τις προτιμούν ή υπάρχει και κανένα θέμα αξιοπιστίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω νομιζω ο καθενας χρειαζεται να κανει το check του σε ξενα φορα να δει τι κ πως...

προσωπικα την συγκεκριμενη εταιρια δεν την εχω δουλεψει αν κ εχουν περασει κατα καιρους μαρκες οπως : point of view, club3d, sparkle, asus, gigabyte, xfx και τωρα με μια HIS οπου κ με εχει βγαλει ασπροπροσωπο.

επειδη ομως κ εγγυηση εχει κανονικα κ ειναι κ 290 (μαλιστα διαβασα κ τις προαλλες απο τον Millenium ) κ οτι ξεκλειδωνουν καποιες απο αυτες σε 290χ ε οπως κ να το κανουμε ειναι VFM.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είμαι και εγώ στο δίλημμα για την vtx3d στα 215€. Δεν είμαι τρελός gamer, θα παίξω όμως 1-2 παιχνίδια. Το ιδανικό θα ήταν η Sapphire 280x.. αλλά δεν υπάρχει πουθενά και έχει ανέβει η τιμή της τελευταία.

Να πάρω την vtx3d η την καινούρια που έβγαλε στο newsletter, την gtx750 ti και να τελειώνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάτι από την καινούργια σειρά της amd που να είναι κοντά στην 280x.Η 280 από 195-200 ευρώ που είχε πήγε στα 250 (έκδοση sapphire - αν είναι δυνατόν) Link.png Site: r9-280  με το που βγήκε η σειρά 300.Eπίσης είναι και αυτό με τη μνήμη που το έκαναν όπως η nvidia με την 960...για να έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου μήπως να πάρω τα 3gb και ας είναι παλιότερο μοντέλο λόγω futureproof κλπ.Όλα κανονισμένα; :-(

Θα υπάρξει 380x;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...