Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε θα χρειαστει..ειναι οι ιδιοι..πηγα απο 280 σε 290 και δεν εκανα καποια αλλαγη..

Το ότι "λειτουργούν" επειδή είναι unified, δε σημαίνει ούτε ότι έχουν οριστεί, απαραίτητα, τα σωστά dll για τη νέα κάρτα, ούτε οι σωστές παράμετροί της στη registry.

Μια φορά και έναν καιρό, που το είχα κάνει έτσι, στο καπάκι από vga upgrade, έλεγα "βρε τι έχουν τα έρμα και ψοφάν...". Αποδείχτηκε ότι έτρεχε την κάρτα κάνοντας χρήση μόνο όσα shaders είχε η παλιά (μέχρι που έκανα σωστό install drivers, μετά)... :blink:

Μακάρι, από τότε, να έχουν βελτιωθεί τόσο πολύ οι drivers και να κάνουν τα πάντα αυτόματα - προσωπικά, δε θα πήγαινα και στοίχημα για να κερδίσω τα 10 λεπτά (με καφέ...) του DDU-restart-clean install ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χρηματικό όριο και εννοώ την καλύτερη δυνατή που μπορεί να σηκώσει το υπόλοιπο σύστημα χωρίς τρελό μπουκάλι αλλά και την πιο VFM επιλογή δεδομένου του αρχαίου του πράγματος...

Ναι το τροφοδοτικό είναι αυτό http://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-rs-620-realpower-m620-620w-p-PER.806617

 

Toν έχεις ανεβάσει τον επεξεργαστή; Θα βοήθαγες αν έθετες χρηματικό όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας...Εχω αυτα και θελω μια νεα κάρτα έως 80-100€ για απλή χρήση Ίντερνετ και παρακολούθηση ταινιών ...

Τι λέτε ;CFE465A4-7460-4903-8A74-08FF141423CE_zps

Κανεις καποια προταση;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ψαχνεις καρτα γραφικων για πραγματα που δεν χρειαζεται!

και μαλιστα στα 100 ευρο!

τεσπα δεν ξερω τι σκεφτεται ο καθενας!

δες αυτη https://www.skroutz.gr/s/4513797/Gigabyte-GeForce-GTX750-1GB-OC-GV-N750OC-1GI.html

αλλα το καλυτερο ειναι να κοιταξεις μεταχειρησμενες στις αγγελιες!μπορεις να βρεις πολυ ανωτερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε καινουργια η καλυτερη επιλογη ειναι αυτη που εβαλε ο αλεξανδρος παντως.

 

edit: κλασσικα οτι μου αρεσει εμενα για παιχνιδια προτιμαω...ασχετος τι γραφει ο φιλος μας περι ταινιες κτλ.

Επεξ/σία από babisflou7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εχει καεί ρε φιλε γιαυτο το ψαχνω.....</p>

 

https://www.skroutz.gr/s/5796670/MSI-GeForce-GT610-1GB-Silent-LP-V1-N610-1GD3H-LPV1.html

https://www.skroutz.gr/s/4815670/Sapphire-Radeon-R5-230-1GB-Silent-11233-01-20G.html

 

Για internet, ταινίες και πασιέντζα και τα 40 ευρώ που σου προτείνω είναι πολλά....

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 'Εχω το σύστημα της υπογραφής και σε 1 μήνα απο τώρα σκέφτομαι να αλλάξω τη κάρτα γραφικών. Το θέμα είναι με ποιά.

Είμαι ανάμεσα στην R9 380 και την GTX 960. Ποιά απο τις δύο είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή.

Επίσης να πάρω μια με 2 GB VRAM ή 4 GB ;; Έχω την εντύπωση οτι για 1080p τα 2 GB είναι πιο κατάλληλα και δε σκοπεύω να παίζω προς το παρόν σε μεγαλύτερη ανάλυση. Εσείς τι λέτε;;

 

 

Ευχαριστώ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα εχεις την 660 αυτη τι θα την κανεις?αμα την πουλησεις μπορεις να πας και για καλυτερη ας πουμε 290(αν κ θ πρπ ν αλλαξεις κ τροφοδοτικο)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 'Εχω το σύστημα της υπογραφής και σε 1 μήνα απο τώρα σκέφτομαι να αλλάξω τη κάρτα γραφικών. Το θέμα είναι με ποιά.

Είμαι ανάμεσα στην R9 380 και την GTX 960. Ποιά απο τις δύο είναι η πιο συμφέρουσα επιλογή.

Επίσης να πάρω μια με 2 GB VRAM ή 4 GB ;; Έχω την εντύπωση οτι για 1080p τα 2 GB είναι πιο κατάλληλα και δε σκοπεύω να παίζω προς το παρόν σε μεγαλύτερη ανάλυση. Εσείς τι λέτε;;

 

 

Ευχαριστώ. :-)

 

Αυτην την περιοδο πουλαει το e-shop 280Χ sta 215 ευρω και 290 στα 285, αυτες συμφερουν περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα εχεις την 660 αυτη τι θα την κανεις?αμα την πουλησεις μπορεις να πας και για καλυτερη ας πουμε 290(αν κ θ πρπ ν αλλαξεις κ τροφοδοτικο)!

 

 

Δυστυχώς τροφοδοτικό δεν μπορώ να αλλάξω.

Αυτην την περιοδο πουλαει το e-shop 280Χ sta 215 ευρω και 290 στα 285, αυτες συμφερουν περισσοτερο.

 

 

Κρίμα γιατί τώρα δεν μπορώ να κάνω την αλλαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...