Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω πως είναι 2 διαφορετικά εντελώς πράγματα. Σκέφτομαι απλά, μια στο τόσο που θα παίξω ένα παιχνίδι, χρειάζεται να πάω σε 3GB+ ή να πάρω την GTX της προσφοράς και να ξεμπερδεύω? Βέβαια, από το να σκέφτομαι (και δεν έπαιρνα την άλλη?).. δεν ξέρω και την αξιοπιστία της VTX3D..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτα να δεις το θεμα ειναι ποια παιχνιδια παιζεις, σε ποια αναλυση κ σε τι ρυθμισεις θες να τα παιζεις...απο κει κ υστερα κρινεις αναλογα με τις απαντησεις κ με το πορτοφολι σου παραλληλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω κατασταλάξει στο να αγοράσω κάποια gtx750 από όλες αυτές που κυκλοφορούν στο σκρουτζ. Δεν παίζω τίποτα τρελά games και ούτε πρόκειται στο μέλλον, οπότε νομίζω ότι μια 750 μου ταιριάζει. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και 750ti με 10-15 ευρώ διαφορά, το αξίζουν κατ’εμέ. Ρίξε μια ματιά.

 

https://www.skroutz.gr/s/4513802/Gigabyte-GeForce-GTX750-Ti-2GB-WindForce-2X-OC-GV-N75TOC-2GI.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ποια κάρτα μου προτείνετε, για την αναγκαστική αλλαγή λόγω βλάβης, της AMD Radeon HD 6950 2GB ???

Τώρα είμαι με δανεική NVIDIA GeForce 9600 GT...

Το σύστημα είναι το εξής:

Intel Core 2 Quad Q9550

Asus P5Q

Sapphire HD 6950

4x2GB Geil B-Dragon

CM M620 RP Mod

LG M2382D (1920 χ 1080)

Θα ήθελα διπλές προτάσεις όπως την καλύτερη δυνατή που μπορεί να σηκώσει το σύστημα αλλά και την VFM για αυτό.

Έκανα μια βόλτα από τις αγγελίες αλλά ΔΕΝ... Πάμε για καινούργια...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χρηματικό όριο και εννοώ την καλύτερη δυνατή που μπορεί να σηκώσει το υπόλοιπο σύστημα χωρίς τρελό μπουκάλι αλλά και την πιο VFM επιλογή δεδομένου του αρχαίου του πράγματος...

Ναι το τροφοδοτικό είναι αυτό http://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-rs-620-realpower-m620-620w-p-PER.806617

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έστειλε το πλαίσιο αυτά.

Η τιμη της 750 ειναι καλη,της 960 παλι γελανε και οι πετρες με την αρχικη τιμη των 275ευρω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα την πηρα την VTX3D R9 290 μια χαρα στα 285 η προσφορα ισχυει ακομα στο eshop απλα πρεπει να βαλεις τον κωδικο προσφορας ο οποιος υπαρχει πανω απο την ημερομινια ληξης της προσφορας.Αυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι οτι,εγω εφυγα απο την 270χ και τωρα ειμαι στην 290,θα χρειαστει να αλλαξω τους drivers..?? η να κανω γενικα φορματ..??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χρηματικό όριο και εννοώ την καλύτερη δυνατή που μπορεί να σηκώσει το υπόλοιπο σύστημα χωρίς τρελό μπουκάλι αλλά και την πιο VFM επιλογή δεδομένου του αρχαίου του πράγματος...

Ναι το τροφοδοτικό είναι αυτό http://www.e-shop.gr/psu-coolermaster-rs-620-realpower-m620-620w-p-PER.806617

μια gigabyte 960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα την πηρα την VTX3D R9 290 μια χαρα στα 285 η προσφορα ισχυει ακομα στο eshop απλα πρεπει να βαλεις τον κωδικο προσφορας ο οποιος υπαρχει πανω απο την ημερομινια ληξης της προσφορας.Αυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι οτι,εγω εφυγα απο την 270χ και τωρα ειμαι στην 290,θα χρειαστει να αλλαξω τους drivers..?? η να κανω γενικα φορματ..??

 

Φορματ οχι. Κανε uninstall ομως τους παλιους drivers, μετα βαλε ενα προγραμμα "σκουπισματος" των παλιων drivers (στο guru3d θα βρεις ενα δημοφιλες και καλο) και μετα εγκατεστησε τους drivers της 290.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα την πηρα την VTX3D R9 290 μια χαρα στα 285 η προσφορα ισχυει ακομα στο eshop απλα πρεπει να βαλεις τον κωδικο προσφορας ο οποιος υπαρχει πανω απο την ημερομινια ληξης της προσφορας.Αυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι οτι,εγω εφυγα απο την 270χ και τωρα ειμαι στην 290,θα χρειαστει να αλλαξω τους drivers..?? η να κανω γενικα φορματ..??

δε θα χρειαστει..ειναι οι ιδιοι..πηγα απο 280 σε 290 και δεν εκανα καποια αλλαγη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...