Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω κάνεις λάθος, η 280 είναι x-series και η 290 είναι η απλή.

Έχεις δίκιο.. δεν το πρόσεξα.. 

Να πάω στην VTX3D RADEON R9 280X ή στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB ? Σε αυτές τις δύο είμαι..

Φοβάμαι και λίγο την VTX.. δεν την ξέρω καθόλου..  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δίκιο.. δεν το πρόσεξα.. 

Να πάω στην VTX3D RADEON R9 280X ή στην Gigabyte GeForce GTX960 4GB ? Σε αυτές τις δύο είμαι..

Φοβάμαι και λίγο την VTX.. δεν την ξέρω καθόλου..  :unsure:

άμα δεν την πάρεις πως θα την μάθεις :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πηγαινα στην 960

οχι γιατι φοβαμαι τη vtx, τετοια εχω αλλωστε

αλλα η 960 ειναι πιο δυνατη και εχει μικροτερη καταναλωση

 

Πιο δυνατή η 960 από 280Χ;  :wacko:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ρωτατε πολλοι,κεγω ειχα πατησει απο το newsletter την 280x και δεν μου αλλαξε τιμη,ειχε μπει ομως αυτοματα ο κωδικος που ζηταει στο τελος,αν θυμαμαι καλα ειναι "OFFER1535" και στην καταχωρηση της παραγγελιας αλλα και στο email η τιμη που εγραφε ηταν η αρχικη χωρις την εκπτωση και τους καλεσα και το φτιαξανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέφανε την πήρες? Εντυπώσεις? Όσο για την τιμή, τους έστειλα email και μου απάντησαν πως ισχύει μέχρι 11/09, ασχέτως που δεν φαίνεται..

Εχω παραγγειλει και αλλα πραγματα τα οποια δεν τα ειχαν διαθεσιμα και θα ειναι ετοιμη η παραγγελια την επομενη εβδομαδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 1080p τι διαφορες θα δω αναμεσα σε r9 290 και gtx 970;

επίσης η r9 390 8gb υπερτερει κατα πολυ της r9 290 4gb σε 1440p;

 

Γυρω στο 10% υπερ της 970, οποτε οπως καταλαβαινεις δεν συμφερει η αλλαγη, παραμονο αν στην χαριζουν.

Η 390 γενικα αποδιδει οσο η 970, οποτε αποδιδει και αυτη γυρω στο 10% πανω σε σχεση με την 290.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 1080p τι διαφορες θα δω αναμεσα σε r9 290 και gtx 970;

επίσης η r9 390 8gb υπερτερει κατα πολυ της r9 290 4gb σε 1440p;

 

Η 290 είναι αρκετά κοντά σε DX11.Η 390 είναι πάνω από αυτές (ειδικά σε 1440p) αλλά αν σκέφτεσαι αλλαγή της 290 πρέπει να πας σε δυνατότερη για να έχει νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εφτιαχνα μια συνθεση για ενα δευτερο pc με μια 970 για gaming σε 1080p. Ειδα ομως οτι πανω κατω οι τιμες ειναι ιδιες με την 390 8gb και ειπα να παρω την 390 8gb και να την βαλω στο υπαρχον και την 290 απο το υπαρχον να την βαλω στο καινουργιο. Απλα ρωταω γιατι φοβαμαι μηπως με αυτη την αλλαγη υποβαθμιζω πολυ το καινουργιο pc χωρις να εχω μεγαλο οφελος για το παλιο. (θυμιζω λιγο προεδρο εδεσσαικου ετσι οπως τα λεω αλλα ελπιζω να καταλαβατε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...