Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα μπορω να παιζω τα games 1920 και απο θεμα ρευματος πως παει?


παιδια σας ευχαριστω εκ το προτερων για της απαντησεις σας


η 660 ειναι καλυτερη απο αυτες που μ προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ο επεξεργαστής σου μπορεί να σηκώσει μέχρι μία 6870 χωρίς να είναι αισθητές οι απώλεις επιδόσεων. Πες μας όμως και το μοντέλο του τροφοδοτικού σου (όχι μόνο watt) για να είμαστε σίγουροι κι από αυτή την πλευρά.

Το τροφοδοτικο μου ειναι tagan 480w. Αντεχει λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην καλησπερα σας και Καλο Πασχα να'χουμε.

Το συστημα μου ειναι  το εξης :

 

Case : Ενα Mid-Tower (Αγνωστου Ταυτοτητος)

PSU  : Akasa 600W (αλλα λεει πανω 550w max)

Motherboard : ep43-ud3L

CPU : Intel Core 2 Quad Q550 3.4Ghz OC

RAM : 8GB Geil 800 Mhz Dual Channel (4x2gb)

GPU : ATi HD 5830 1Gb

Monitor/Resolution : Philips 200VW 1680x1050

ΟS : Windows 7

 

Τον τελευταιο καιρο εχω μπει στην πριζα για καινουργιο μηχανημα λογω του οτι στο bf4 σερνεται το συγκεκριμενο ( 1680χ1050 ολα Low Settings, Res Scale 95%= Avg Fps 30-40) αλλα λογω τις κακης οικονομικης μας δυνατοτητας πλεον κοιταω μηπως γλυτωσω κανα φραγκο αναβαθμιζοντας μονο την Καρτα... Και η ερωτηση μου ειναι η εξης : Μεχρι ποια καρτα μπορω να φτασω χωρις να εχω το γνωστο cpu bottleneck? H μηπως δεν αξιζει και να φτιαξω ενα pc απο την αρχη? Το budget einai 250euro. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε κόβει αναλόγως και το παιχνίδι αλλά θα δεις διαφορά και έτσι.Αν πας για καινούριο μηχάνημα θα χεις άλλο κόστος και θα χρειαστείς και άλλη οθόνη (γενικά θες άλλη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε κόβει αναλόγως και το παιχνίδι αλλά θα δεις διαφορά και έτσι.Αν πας για καινούριο μηχάνημα θα χεις άλλο κόστος και θα χρειαστείς και άλλη οθόνη (γενικά θες άλλη).

Μηπως 8α ηταν προτιμοτερο μια R9 270 να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο? Θα εχω Bottleneck και με την 270 η 270x ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό μπορείς να το κάνεις και θα σου δίνε και τη δυνατότητα να παίρνες και έναν SSD αν δεν έχεις.

Δυστυχως δεν εχω ουτε SSD... Αλλα σε Sata II 3gbps θα εβλεπα τρομερη διαφορα? Raid 0 παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...