Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδια , θα ηθελα την βοηθεια σας στηνν επιλογη καρτας γραφικων.Η αγορα θα γινει  λογικα απο ΗΠΑ!Η χρηση θα ειναι κυριως για minecraft , lol l4d2 αλλα λογικα και κανενα cod .Το ποσο ειναι γυρω στα 100 ευρω αντε 130 αν εξιζει.


το συστημα αποτελειται απο :


επεξεργαστης :intel pentium g2130


motherboard : gigabyte GA-H61M-S2PV


ram :8 gb 


case : cougar spike


power supply :THERMALTAKE SPS-630MPCBEU SMART SE SERIES 630


gpu : θα δειξει.....


σκεφτομαι για αυτη αν και ειναι open box http://www.newegg.co...82E16814121727R


ευχαριστω εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος εκανε την συνθεση ? πολυ μπερδεμενο μου φαινεται. μου θυμιζει αυτο http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/266813-%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BF-pc-%CE%BA-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%B7-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-ps4/

ο επεξεργαστης και η μητρηκη με το υπολοιπο συστημα ειναι σαν την μερα με την νυχτα. πριν παρεις την καρτα καλυτερα δες να αλλαξεις cpu kai mobo πρωτα.

 

μην κανεις το ιδιο λαθος με μενα. που ειχα ενα πολυ μικρο συστημα και πηγα και πηρα απο τις τοπ gpu και δεν μπορουσε να παιξει ουτε pac man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το σύστημα φτιάχτηκε γιατί χρειαζόμασταν έναν υπολογιστή για ελαφριά παιχνίδια ,βρήκα την μητρική σε προσφορά και ετσι την πήρα,το τροφοδοτικό επιλέχθηκε για μελλοντική αναβάθμιση και επειδή είναι modular μιας και το cougar αν και καλοφτιαγμένο είναι σχετικά μικρό.Τώρα όσα αναφορά την κάρτα γραφικών επέλεξα open box για να βγει όσο το δυνατόν φθηνότερα.... Θα δω μεγάλη διαφορά στην έκδοση των 2 γκιγκα σε σχέση με αυτή του ενός ?

edit ! λογικα θα παρω αυτη καινουργια.. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202081

η r7 260x ειναι καλυτερη απο την hd7790 ετσι? 

ευχαριστω πολυ παιδια και σρυ για την ασχετοσυνη μου, ειναι ο πρωτος υπολογιστης που στηνω μονος μου..... 

Επεξ/σία από mikemart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σύστημα φτιάχτηκε γιατί χρειαζόμασταν έναν υπολογιστή για ελαφριά παιχνίδια ,βρήκα την μητρική σε προσφορά και ετσι την πήρα,το τροφοδοτικό επιλέχθηκε για μελλοντική αναβάθμιση και επειδή είναι modular μιας και το cougar αν και καλοφτιαγμένο είναι σχετικά μικρό.Τώρα όσα αναφορά την κάρτα γραφικών επέλεξα open box για να βγει όσο το δυνατόν φθηνότερα.... Θα δω μεγάλη διαφορά στην έκδοση των 2 γκιγκα σε σχέση με αυτή του ενός ?

edit ! λογικα θα παρω αυτη καινουργια.. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202081

η r7 260x ειναι καλυτερη απο την hd7790 ετσι? 

ευχαριστω πολυ παιδια και σρυ για την ασχετοσυνη μου, ειναι ο πρωτος υπολογιστης που στηνω μονος μου..... 

h 260x είναι ελαφρώς καλύτερη απλά έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire & Asus είναι AMD 290 και η Gainward Nvidia GTX 780 . Προσωπικά θα έπαιρνα την Sapphire AMD 290 λόγο ομορφιάς  :P . Το υπόλοιπο σύστημα από τι αποτελείται ; Γιατί αν έχεις έναν Dual Core τότε μην πάρεις καμία από αυτές . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sapphire & Asus είναι AMD 290 και η Gainward Nvidia GTX 780 . Προσωπικά θα έπαιρνα την Sapphire AMD 290 λόγο ομορφιάς  :P . Το υπόλοιπο σύστημα από τι αποτελείται ; Γιατί αν έχεις έναν Dual Core τότε μην πάρεις καμία από αυτές . 

i7 4770k,16gb ram,asus maximus hero,250 evo 840,860w corsair psu,τωρα εχω 2Χ6950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι είπα παραπάνω αλλά σε τι δεν σε καλύπτουν οι 6950; Αν πάρεις μία 290 ή 780 δεν θα κερδίσεις τίποτα σε επιδόσεις μην πω ότι σε ορισμένα παιχνίδια θα χάσεις με αποτέλεσμα να μην χαρείς την αγορά σου γι'αυτό καλύτερα κάνε υπομονή μέχρι τα τέλη του έτους ίσως και νωρίτερα που θα κυκλοφορήσουν οι νέες κάρτες της nvidia . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι είπα παραπάνω αλλά σε τι δεν σε καλύπτουν οι 6950; Αν πάρεις μία 290 ή 780 δεν θα κερδίσεις τίποτα σε επιδόσεις μην πω ότι σε ορισμένα παιχνίδια θα χάσεις με αποτέλεσμα να μην χαρείς την αγορά σου γι'αυτό καλύτερα κάνε υπομονή μέχρι τα τέλη του έτους ίσως και νωρίτερα που θα κυκλοφορήσουν οι νέες κάρτες της nvidia . 

τον ιουνη,λήγει η εγγύηση τους :devil:  :devil:

Μήπως να χτυπήσω μια 290 και μια αργότερα ή 2Χ280Χ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...