Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για  την  δίκη  μου  περίπτωση    καταλιγουμαι  σε μια  ρ 7 370     πιστεύεται  πως  θα  παίζει προ  με  sweet fx  στα  hight ??

για high δε ξερω ... με low πιθανον παλευεται αλλα και παλι οχι με τρελα φπς ... και η συγκεκριμενη που φανταζομαι εχεις βρει στα 100ε περιπου δεν ειναι και οτι καλυτερο απο θερμοκρασιες πιθανον θα βραζει ο τοπος και θορυβος...γενικως αμα θες να κανεις δουλεια θες κανα 200αρι τουλαχιστον να παρεις καμια 380 για να πεις οτι πεζεις σε 4κ και με καποια φπς και settings αξιολογα...

τωρα απο εκει και περα τι να σου πω...με 100ε μη περιμενεις θαυματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 250 παίζει 720p LOL , ANETA.

εγώ πάντως θα έδινα 50ευρώ μόνο αν είχε "χειροπιαστή" εγγυηση πάνω από 1 χρόνο

αν είναι από μακρυνό ιντερεντομαγαζο ή εξωτερικό θα έδινα ΜΑΧ 40ευρώ και θα τα πλήρωνα μετά από 1 εβδομάδα δοκιμής σε παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για  το  προ    σχετικά απλό  game ?

κοιτα το εψαξα λιγο στο utube κλπ απο οτι φενεται σε 4κ δεν πεζει καν το παιχνιδι η θελει καποια εξτρα για να δουλεψει κατι τετοιο...

σε 2.5κ και ultra settings το βρηκα μονο με κατι 970 κλπ ... οποτε τι να σου πω...ψαχτο καλυτερα παντως το θεμα πριν παρεις κατι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το εψαξα λιγο στο utube κλπ απο οτι φενεται σε 4κ δεν πεζει καν το παιχνιδι η θελει καποια εξτρα για να δουλεψει κατι τετοιο...

σε 2.5κ και ultra settings το βρηκα μονο με κατι 970 κλπ ... οποτε τι να σου πω...ψαχτο καλυτερα παντως το θεμα πριν παρεις κατι.....

ευχαριστώ πολύ  για την  βοήθεια  κάτι  είχα ακουση  και εγώ  για  ένα  tool  για  παραπάνω  αναλύσεις  στο  pro   ξερεται αν  η  6870 που  έχω  μπορεί   να  σηκώσει  2κ  βίντεο  για την  ώρα  μέχρι  να μπορέσω να πάω  σε  καλύτερη  και  στην  χειρότερη  γυρνάω  στην  full hd  το προ   επίσης  διάβασα  ότι  θέλω  καλώδια  hdmi  που να  αναφερη  στην  περιγραφή 4κ  αναλύσεις  αυτό  λέτε  να  είναι εντάξει  http://www.e-shop.gr/cablexpert-cc-hdmi4-6-high-speed-hdmi-cable-with-ethernet-18m-p-PER.584022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ  για την  βοήθεια  κάτι  είχα ακουση  και εγώ  για  ένα  tool  για  παραπάνω  αναλύσεις  στο  pro   ξερεται αν  η  6870 που  έχω  μπορεί   να  σηκώσει  2κ  βίντεο  για την  ώρα  μέχρι  να μπορέσω να πάω  σε  καλύτερη  και  στην  χειρότερη  γυρνάω  στην  full hd  το προ   επίσης  διάβασα  ότι  θέλω  καλώδια  hdmi  που να  αναφερη  στην  περιγραφή 4κ  αναλύσεις  αυτό  λέτε  να  είναι εντάξει  http://www.e-shop.gr/cablexpert-cc-hdmi4-6-high-speed-hdmi-cable-with-ethernet-18m-p-PER.584022

ναι μια χαρα φενεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2κ  βίντεο λογικά  θα  παίζει  η κάρτα  μου ?

Ναι παιζει.Το 2k νομιζω πως ειναι  2048x1440p αν και δεν ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα στη παρεα, θελω τη πολυτιμη βοηθεια σας, εχω το παρακατω συστημα και θελω να μου πειτε με πια καρτα γραφικων να το ταιριαξω, το συστημα μου: intel i7 6700k, ram hyperx 16GB 2400 ΜHz, μητρικη Z170-A, τροφοδοτικο corsair platinum HX 750i & το συγκεκριμενο case, το pc προοριζετε για gaming χρηση κυριως αλλα δυστηχως το budget μου ειναι περιορισμενο για καρτα γραφικων οποτε ξεκιναω τις ερωτησεις μου ως εξης.


 


1) Πια απο τις παρακατω καρτες θα μου προτεινατε και αν ειναι καλυτερο να βαλω 2 τετοιες αντι να παρω μια 980 ti? Επισης αν εχετε να προσθεσετε κατι καλυτερο σε αυτη τη κατηγορια τιμης ευπροσδεκτη καθε γνωμη


 


2) Σε μεγαλυτερη κατηγορια τιμης αξιζουν τα λεφτα τους μια απο αυτες τις δυο της παρακατω λιστας και αν ναι πια αξιζει πιο πολυ απο τις δυο και γιατι να προτιμησω καποια απο τις δυο σε σχεση με τις παραπανω? 


Επισης αν εχετε να προσθεσετε κατι ισαξιο με μια 980ti αλλα οχι σε τοσο εξωφρενικη τιμη αλλα εστω εως 400-500 ευρω επισης ευπροσδεκτη καθε γνωμη.


 


3) Αξιζει να διαλεξω μια HBM 500 ευρω+ σε σχεση με ολες τις παραπανω που ανεφερα και αν ναι γιατι?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...