Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος έχει αυτή τη μητρική. ( http://www.asrock.com/mb/intel/conroe1333-d667%20r1.0/ )

και του χάλασε η κάρτα γραφικών. 

Θέλει μια φτηνή. να πάρει καινούρια η μεταχειρισμένη. Αν μπορείτε προτείνετε κάποιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλος έχει αυτή τη μητρική. ( http://www.asrock.com/mb/intel/conroe1333-d667%20r1.0/ )

και του χάλασε η κάρτα γραφικών. 

Θέλει μια φτηνή. να πάρει καινούρια η μεταχειρισμένη. Αν μπορείτε προτείνετε κάποιες.

δεν λες μεχρι ποσα λεφτα διαθετει ,  τι τροφοδοτικο εχει, και cpu ??????  

 

  

MSI Radeon HD6670 2GB (Dual Slot) - €40

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/656332-msi-radeon-hd6670-2gb-dual-slot/

 

 

NVIDIA GeForce GT 640. - €60

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655890-nvidia-geforce-gt-640/

 

ASUS Radeon FULL HD 5670 1GDDR5 - €50

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/623847-asus-radeon-full-hd-5670-1gddr5/

 

ATi Radeon HD 7750 1GB GDDR5 - €40

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655459-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-ati-radeon-hd-7750-1gb-gddr5/

 

μια ποιο ακριβη 

Nvidia Gforce 760 2gb Windforce (στο κουτι της ) - €130

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655883-nvidia-gforce-760-2gb-windforce-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CF%82/

 

 

και οτι αλλο θες αφου πεις ποσα λεφτα , cpu ?  και τροφοδοτικο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τροφοδοτικό 500αρι έχει.

Επεξεργαστή Intel Core 2 Duo E8500 (3.16 GHz)

Για απλή χρήση το θέλει δεν έχει απαιτήσεις. μέχρι 50€ περίπου.

 

οκ σου εβαλα αρκετες απο πανω οποια και να παρει μια χαρα θα του ειναι .

 

 

και εδω 

asus gtx 650 ti - €60

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/654968-asus-gtx-650-ti/

 

 

XFX Radeon HD 6870 - €50

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655117-xfx-radeon-hd-6870/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις hbm πια είναι ή γνωμη σας? Αξίζει η αγορά τους ή ακόμα είναι νωρίς να βγάλουμε συμπέρασμα, βλέπω πως έχουν πολύ υψηλό memory bus, δηλαδή σε σχέση με την 390 nitro που λέγαμε πριν είναι καλύτερη η "XFX Radeon R9 Fury 4GB Triple Dissipation"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στα 350ε περνεις καλυτερη καρτα απο αυτη την μουφα !

Υπερβολή φίλε limenike.

Είναι 2-6 fps πάνω στα 1080 η 780ti(σε μερικά παιχνίδια όπως witcher που είδα είναι μάλιστα είναι 2-3 fps κάτω της 390)

Στα 1440 η 780τι είναι σε όλα τα παιχνίδια κάτω απο 390.

Οπότε θα διαφωνήσω κάθετα πως είναι μούφα η 390 και μάλιστα θα πω πως είναι καλύτερη επιλογή αν κοιτάξει το μέλλον και πιθανή αναβάθμυση μόνιτορ σε 1440.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λες μεχρι ποσα λεφτα διαθετει ,  τι τροφοδοτικο εχει, και cpu ??????  

 

  

MSI Radeon HD6670 2GB (Dual Slot) - €40

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/656332-msi-radeon-hd6670-2gb-dual-slot/

 

 

NVIDIA GeForce GT 640. - €60

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655890-nvidia-geforce-gt-640/

 

ASUS Radeon FULL HD 5670 1GDDR5 - €50

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/623847-asus-radeon-full-hd-5670-1gddr5/

 

ATi Radeon HD 7750 1GB GDDR5 - €40

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655459-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-ati-radeon-hd-7750-1gb-gddr5/

 

μια ποιο ακριβη 

Nvidia Gforce 760 2gb Windforce (στο κουτι της ) - €130

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/soundvideocards/655883-nvidia-gforce-760-2gb-windforce-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CF%82/

 

 

και οτι αλλο θες αφου πεις ποσα λεφτα , cpu ?  και τροφοδοτικο ? 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις φίλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολή φίλε limenike.

Είναι 2-6 fps πάνω στα 1080 η 780ti(σε μερικά παιχνίδια όπως witcher που είδα είναι μάλιστα είναι 2-3 fps κάτω της 390)

Στα 1440 η 780τι είναι σε όλα τα παιχνίδια κάτω απο 390.

Οπότε θα διαφωνήσω κάθετα πως είναι μούφα η 390 και μάλιστα θα πω πως είναι καλύτερη επιλογή αν κοιτάξει το μέλλον και πιθανή αναβάθμυση μόνιτορ σε 1440.

 

 

σιγα μην ειναι και ποιο κατω οπως λες καρτες  τον 750+ε  με την μουφα και καλα 8 gb   .. μαλλον την συγκρινης  με την 970 ..... εγω σε οσα εχω δει πισω ειναι σε 1080 μονιτορ μονο σε 2κ εχουν 3%  διαφορα με την 780τι την απλη , γιατι με classified  και με την kingpin ειναι 10% -15% προς nvidia  σε μονιτορ 2κ και 144hz. και 1080 . εδω ομως ο φιλος θα ειναι με μονιτορ 1080  ,  εσυ αυτο ειδες  http://www.guru3d.com/articles-pages/powercolor-radeon-r9-390-pcs-8gb-review,14.html        τα εχω δει αυτα στην πραξη ομως  γιαυτο λεω μουφα την εχει φιλος την 390 με τον 1100 της amd 6 core στο bf4 ολα τερμα πανω απο 70-80 fps δεν παει σε 27 μονιτορ με 1080  γιαυτο δεν κοιταω τα σαιτ και τα youtube  γιατι βαρανε πολυ μαρκετινγκ για να σπρωξουν μια και καλα *δυνατη* καρτα με 8 gb στα μισα λεφτα απ'οτι σε nvidia  το καταλαβαινεις η μια εχει 350ε και η αλλη 750ε+ τα διπλα λεφτα εσυ τι λες  μ@λακες ειναι αυτη που πανε σε 780τι η 980 η 980τι με τοσα λεφτα ,θα περναν με τα μισα λεφτα η την 390 η 390χ και θα ηταν σουπερ *και καλα*  , που την δειχνουν να ειναι κοντα στην 980τι. ενω μολις την παρεις την 390 και την τρως την βαζεις για πουλημα ποσες εχω δεις απο το γεναρη να της δινουν 250ε και 270ε εδω στο insomnia  για μενα μακρια καλυτερα σε nvidia μια που εχεις 6700κ και θελει για game .    εριξαν το τυρακι με τα 8gb και  ετρεξαν ολοι οτι θα παιξουν σε μονιτορ 144hz η σε 1080 με 120fps και καλα .... μακαρι να ηταν ετσι και με 400ε να καθαριζαμε απο καρτα γραφικων αλλα ............ αν δεν βαλεις το χερι στην τσεπη να σκασεις οπως τα εσκασα  εγω 950$ την 980τι kingpin η σε λιγο καιρο την πασχαλ τοσο θα εχει και αυτη 750ε+ την κοβω δεν παιζεις game ultra φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι και ποιο κατω οπως λες καρτες  τον 750+ε  με την μουφα και καλα 8 gb   .. μαλλον την συγκρινης  με την 970 ..... εγω σε οσα εχω δει πισω ειναι σε 1080 μονιτορ μονο σε 2κ εχουν 3%  διαφορα με την 780τι την απλη , γιατι με classified  και με την kingpin ειναι 10% -15% προς nvidia  σε μονιτορ 2κ και 144hz. και 1080 . εδω ομως ο φιλος θα ειναι με μονιτορ 1080  ,  εσυ αυτο ειδες  http://www.guru3d.com/articles-pages/powercolor-radeon-r9-390-pcs-8gb-review,14.html        τα εχω δει αυτα στην πραξη ομως  γιαυτο λεω μουφα την εχει φιλος την 390 με τον 1100 της amd 6 core στο bf4 ολα τερμα πανω απο 70-80 fps δεν παει σε 27 μονιτορ με 1080  γιαυτο δεν κοιταω τα σαιτ και τα youtube  γιατι βαρανε πολυ μαρκετινγκ για να σπρωξουν μια και καλα *δυνατη* καρτα με 8 gb στα μισα λεφτα απ'οτι σε nvidia  το καταλαβαινεις η μια εχει 350ε και η αλλη 750ε+ τα διπλα λεφτα εσυ τι λες  μ@λακες ειναι αυτη που πανε σε 780τι η 980 η 980τι με τοσα λεφτα ,θα περναν με τα μισα λεφτα η την 390 η 390χ και θα ηταν σουπερ *και καλα*  , που την δειχνουν να ειναι κοντα στην 980τι. ενω μολις την παρεις την 390 και την τρως την βαζεις για πουλημα ποσες εχω δεις απο το γεναρη να της δινουν 250ε και 270ε εδω στο insomnia  για μενα μακρια καλυτερα σε nvidia μια που εχεις 6700κ και θελει για game . 

980ti άλλα λεφτά, άλλες επιδόσεις.

780ti  είναι πλεον σε ίδιες επιδόσεις με την 970, και ας έδινες κάποτε 700+ για να την αποκτήσεις.H Nvidia παράτησε τον Kepler, μπορείς να ψάξεις και να δεις ότι δεν γίνεται σωστό Optimize για τους drivers των καρτών αυτής της αρχιτεκτονικής πλέον. Τώρα για την 390 με τον fx 6300 που λογικά εννοείς, υπάρχουν αναφορές για bottleneck σε αρκετές περιπτώσεις λόγω cpu overhead. όσο για το και καλά 390 /390Χ σε επιδόσεις 980τι, ισχύει μόνο σε DX 12, και αυτό λόγω async compute,  πράγμα που ο Maxwell υστερεί αρκετά σε επίπεδο hardware Και software

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια πολυ συγκεκριμενη ερωτηση περα απο τις διαφωνιες περι καλυτερης καρτας πρωτα απο ολα θελω να διευκρινισω πως πραγματικα δεν εχω της τεραστιες απαιτησεις ουτε θελω να τα παιζω ολα στα ''σουπερ ντουπερ φουλ'' μεχρι χθες ειχα ενα xbox360 και ενα pc 12+ χρονων φανταστειτε σε τι αναλυσεις ''εχει μαθει'' το ματι μου, ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με pc gaming και δεν εχω τις τεραστιες απαιτησεις ουτε εχω καμια διαθεση να σκασω 800 ευρω ουτε 15.000 ευρω για καρτα γραφικων πρωτον επειδη δεν θελω και δευτερον επειδη ξεκαθαρα δεν τα εχω και αν τα ειχα θα προτιμουσα να τα φαω στα μπουζουκια, επειτα θελω μια καρτα που να παιζω για καμποσα χρονακια τα games οχι απαραιτητα στα ultra αλλα τουλαχιστον θα μου αρεσε σε μια tv 1080p να εχω σχεδον τα ιδια γραφικα με ενα ps4 ή εστω και λιγο κατωτερα και νομιζω πως με τη 390 nitro θα μπορω να το πετυχω αυτο, δεν ειναι οτι αμφισβητω τον φιλο και τον ευχαριστω για τις προτασεις του απλα ειναι προσωπικο μου κολλημα πειτε το πως θελω να αγορασω τη πρωτη μου καρτα καινουρια απο καταστημα.

 

Τωρα οσο αφορα την ερωτηση μου ειναι ως εξης επειδη εχω ακουσει αρκετο καιρο που το ψαχνω σε διαφορα forums πως παιζει πολυ το φαινομενο bottleneck και γενικα αλλα και πως καποιοι προτεινουν gpu radeon μονο σε amd cpu και αντοιστιχα nvidia μονο σε intel cpu, πειτε μου καποιος που ξερει καλα με το συγκεκριμενο επειδη ειμαι αναμεσα σε 970 & R9 390 nitro υπαρχει περιπτωση με καποια απο τις δυο καρτες να εχω το φαινομενο bottleneck και να μη συνεργαζετε η gpu καλα ή με κατι απο τα παρακατω στην υπογραφη μου?

Και δευτερον θελω να μαθω αν και με τις δυο αυτες καρτες θα εχω καλη υποστηξριξη απο θεμα update drivers κτλπ

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μια πολυ συγκεκριμενη ερωτηση περα απο τη λογομαχια περι καλυτερης καρτας πρωτα απο ολα θελω να διευκρινισω πως πραγματικα δεν εχω της τεραστιες απαιτησεις ουτε θελω να τα παιζω ολα στα ''σουπερ ντουπερ φουλ'' μεχρι χθες ειχα ενα xbox360 και ενα pc 12+ χρονων φανταστειτε σε τι αναλυσεις ''εχει μαθει'' το ματι μου, ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με pc gaming και δεν εχω τις τεραστιες απαιτησεις ουτε εχω καμια διαθεση να σκασω 800 ευρω για καρτα γραφικων πρωτον επειδη δεν θελω και δευτερον επειδη ξεκαθαρα δεν τα εχω και αν τα ειχα θα προτιμουσα να τα φαω στα μπουζουκια, επειτα θελω μια καρτα που να παιζω για αρκετο καιρο τα games οχι απαραιτητα στα ultra αλλα τουλαχιστον θα μου αρεσε σε μια tv 1080p να παιρνω σχεδον τα ιδια γραφικα με ενα ps4 ή εστω και λιγο κατωτερα και νομιζω πως με τη 390 nitro θα μπορω να το πετυχω αυτο, δεν ειναι οτι αμφισβητω τον φιλο και τον ευχαριστω για τις προτασεις του απλα ειναι προσωπικο μου κολλημα πειτε το πως θελω να αγορασω τη πρωτη μου καρτα καινουρια απο καταστημα.

 

Τωρα οσο αφορα την ερωτηση μου ειναι ως εξης επειδη εχω ακουσει αρκετο καιρο που το ψαχνω σε διαφορα forums πως παιζει πολυ το φαινομενο bottleneck και γενικα αλλα και πως καποιοι προτεινουν gpu radeon μονο σε amd και αντοιστιχα nvidia μονο σε intel, πειτε μου καποιος που ξερει καλα με το συγκεκριμενο επειδη ειμαι αναμεσα σε 970 & R9 390 nitro υπαρχει περιπτωση με καποια απο τις δυο καρτες να εχω το φαινομενο bottleneck και να μη συνεργαζετε η gpu καλα ή με κατι απο τα παρακατω στην υπογραφη μου?

Και δευτερον θελω να μαθω αν και με τις δυο αυτες καρτες θα εχω καλη υποστηξριξη απο θεμα update drivers κτλπ

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Με τον 6700Κ μη το σκέφτεσαι καν το θέμα bottleneck ακόμα και με 2 Χ980τι. Πήγαινε για την 390 Νιτρο τώρα ή περίμενε 2μιση μήνες για τις νέες κάρτες. Και οι 2 εταιρείες πλέον προσφέρουν πολύ καλούς drivers. Ομως μη ξεχνάς ότι βρισκόμαστε στην εποχή των κακών console ports οπότε καταλαβαίνεις. Αλλού κερδίζει η μία αλλού η άλλη.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν περιμενω κανα δυμινο για τις νεες gpu υπαρχει πιθανοτητα να βγει κατι καλυτερο στη κατηγορια τιμης που θελω στη προκειμενη περιπτωση απο τη 390 nitro ή αδικος κοπος να περιμενω και οταν βγουν οι καινουριες καρτες να κοστιζουν αρκετα παραπανω απο το ποσο των 400 ευρω maximum που μπορω να διαθεσω, το μονο που με εμποδιζει και με τραβαει πισω για την αγορα της 390 ειναι μηπως την αγορασω και μετα βγει καμια πολυ καλυτερη στα ιδια λεφτα και φαω καμια φολα :/ 

 

Απο την αλλη βιαζομε για αγορα και δεν ξερω ρε παιδια τι να κανω εχω προβληματιστει με αυτο παλι, πιστευετε θα ηταν καλυτερο να περιμενω και να μη προχωρησω σε αγορα μηπως μεχρι το καλοκαιρι βγει κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα και το μετανιωσω? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν περιμενω κανα δυμινο για τις νεες gpu υπαρχει πιθανοτητα να βγει κατι καλυτερο στη κατηγορια τιμης που θελω στη προκειμενη περιπτωση απο τη 390 nitro ή αδικος κοπος να περιμενω και οταν βγουν οι καινουριες καρτες να κοστιζουν αρκετα παραπανω απο το ποσο των 400 ευρω maximum που μπορω να διαθεσω, το μονο που με εμποδιζει και με τραβαει πισω για την αγορα της 390 ειναι μηπως την αγορασω και μετα βγει καμια πολυ καλυτερη στα ιδια λεφτα και φαω καμια φολα :/ 

 

Απο την αλλη βιαζομε για αγορα και δεν ξερω ρε παιδια τι να κανω εχω προβληματιστει με αυτο παλι, πιστευετε θα ηταν καλυτερο να περιμενω και να μη προχωρησω σε αγορα μηπως μεχρι το καλοκαιρι βγει κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα και το μετανιωσω? :/

κοιτα, οτι θα βγεί, θα βγει. Αλλά εδώ αποφασίζεις εσύ, Ιουνιο βγάζει η Nvidia , ιούλιο AMD. Aν δέχεσαι να μην έχεις κάρτα μέχρι τότε, καλως. Η 390 έχει καλή υποστιριξη και θα έχει, αν κρίνουμε και από τις πιο παλίες ( 290-390) (7970-280Χ-380Χ) που ακόμα τις υποστιρίζουν, σε αντίθεση με nvidia, που τις ψιλοπαρατάνε (βλεπε kepler)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι και ποιο κατω οπως λες καρτες  τον 750+ε  με την μουφα και καλα 8 gb   .. μαλλον την συγκρινης  με την 970 ..... εγω σε οσα εχω δει πισω ειναι σε 1080 μονιτορ μονο σε 2κ εχουν 3%  διαφορα με την 780τι την απλη , γιατι με classified  και με την kingpin ειναι 10% -15% προς nvidia  σε μονιτορ 2κ και 144hz. και 1080 . εδω ομως ο φιλος θα ειναι με μονιτορ 1080  ,  εσυ αυτο ειδες  http://www.guru3d.com/articles-pages/powercolor-radeon-r9-390-pcs-8gb-review,14.html        τα εχω δει αυτα στην πραξη ομως  γιαυτο λεω μουφα την εχει φιλος την 390 με τον 1100 της amd 6 core στο bf4 ολα τερμα πανω απο 70-80 fps δεν παει σε 27 μονιτορ με 1080  γιαυτο δεν κοιταω τα σαιτ και τα youtube  γιατι βαρανε πολυ μαρκετινγκ για να σπρωξουν μια και καλα *δυνατη* καρτα με 8 gb στα μισα λεφτα απ'οτι σε nvidia  το καταλαβαινεις η μια εχει 350ε και η αλλη 750ε+ τα διπλα λεφτα εσυ τι λες  μ@λακες ειναι αυτη που πανε σε 780τι η 980 η 980τι με τοσα λεφτα ,θα περναν με τα μισα λεφτα η την 390 η 390χ και θα ηταν σουπερ *και καλα*  , που την δειχνουν να ειναι κοντα στην 980τι. ενω μολις την παρεις την 390 και την τρως την βαζεις για πουλημα ποσες εχω δεις απο το γεναρη να της δινουν 250ε και 270ε εδω στο insomnia  για μενα μακρια καλυτερα σε nvidia μια που εχεις 6700κ και θελει για game .    εριξαν το τυρακι με τα 8gb και  ετρεξαν ολοι οτι θα παιξουν σε μονιτορ 144hz η σε 1080 με 120fps και καλα .... μακαρι να ηταν ετσι και με 400ε να καθαριζαμε απο καρτα γραφικων αλλα ............ αν δεν βαλεις το χερι στην τσεπη να σκασεις οπως τα εσκασα  εγω 950$ την 980τι kingpin η σε λιγο καιρο την πασχαλ τοσο θα εχει και αυτη 750ε+ την κοβω δεν παιζεις game ultra φιλε μου.

750 έχει η 980Ti.Το αν κάποτε η 780Ti έκανε τόσα δεν σημαίνει πως  οποιαδήποτε σημερινή καρτα κάτω απο 750 δεν είναι αντάξια της.Βίντεο υπάρχουν youtube με συγκρίσεις.Τώρα αν θεωρείς πως ο καθημερινός user είναι πληρομένος και μάλιστα απο amd και βγάζει ψευδή benchmarks θα σου έλεγα να το ψάξεις καλύτερα.

Λογικό ο φίλος σου με αυτό το cpu να έχει θέμα με τα fps.

Επίσης αν υπάρχει θέμα μάρκετινγ αυτό συμβένει κατά 90% υπέρ της nVidia..

Για άλλη μια φορά θα πω πως η 780ti δεν έχει ΣΗΜΕΡΑ 750.Τόσο έχει η 980ti.Εκτός αν λές πως οι 2 αυτές κάρτες δεν έχουν διαφορά μεταξύ τους και πως η αντικειμενική τιμή της 780ti είναι ΄οση της 980ti.

Δεν καταλαβαίνω καν γιατί συγκρίνεις 390 με 980-980ti που λές κάπου στην μέση.Ποιος είπε πως έχουν ίδιες επιδώσεις 390 με 980 κάνε το παράθεση ακριβώς που υπώθηκε..!

Τυράκι με τα 8gb....Περισσότερο τυράκι απο τα 3,5 της 970 nVidia δεν έχει ξαναυπάρξει.

Εμμμ οι περισσότεροι απο μας με 400 ευρώ καθαρίζουμε απο κάρτα γραφικών και θεωρούμε πως βάλαμε καλά το χέρι στην τσέπη,τώρα εσυ θες να περάσεις πως μόνο με 980 και πάνω κάνεις ultra gaming,όπως θές δεν θα κάτσω να κάνω ανιτπαράθεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) κανένας δεν εγγυάται ότι σε 2 μήνες θα υπάρχουν διαθέσιμες στην αγορά νέας γενιάς κάρτες , πιθανολογήται ή αλλιώς βράσε ρύζι

2) αν βγουν κάρτες νέας γενιάς , ναι η ιστορία λέει ότι με τα ίδια λεφτά θα παίρνεις καλύτερες κάρτες! (πόσο καλύτερες , πιθανολογούμε βάση των φημών αρκετά καλύτερες)

 

Η αλήθεια είναι ότι 2 μήνες πριν την ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΟΥΜΕΝΗ κυκλοφορία της νέας γενιάς είναι λίγο δίλημμα να αγοράσεις ακριβή κάρτα. Εσύ έχεις τα γένια (λεφτά) εσύ και χτένια (ευθύνη) κανένας δεν μπορεί να σου δώσει "σωστή" συμβουλή σε κάτι τόσο υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...