Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Heybro είπε

Τσιμπησες x72 ρε θηριο? Αψογα τα 5.6 δεν εχει οριο. Και cpu και ram χτυπησες λαχειο.

Βασικά δανικια από φιλαράκι με 8600k ήταν και την έβαλα πάνω για να βοηθήσει την κατάσταση στα ψηλά  .... Ήδη την ξεστισα και έβαλα την phanteks πάνω μιας και είμαι fan της αεροψυξης..... 

3 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Αυτά είναι, 5600 με 6/12 !!! :D & welcome to the club με τα πλοκάμια, μεγειές!

Thank bro... Αλλά όπως είπα παραπάνω τα πλοκάμια ήταν δανεικά  από φίλο, δεν αλλάζω εύκολα από αεροψυξη .... Η δοκιμή έγινε απλά για να δω αν θα γράψει καλύτερα το κοντέρ.... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ότι βοηθάει, βοηθάει, ειδικά με το delid... εγώ μέχρι 5.5 κατάφερα κι αυτό 2C/2T με πολλά ντράβαλα (βλ. ξήλωμα 2ης κάρτας για bios reset κτλ).

superpi_1M_v3.jpg.e1cf2296a4ba282a1ad65403f907dc93.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραίος babi σου κάτσε διαμάντι chip. έμενα μέχρι 5.3 πάει με 6 πύρινες, στα 5.4 δεν μπαίνει  στα win ούτε και με 1.52vc που είναι και το μέγιστο που δίνει η mobo μου.

και μονοπυρηνος μεχρι 5.5 με 1.46, άλλα οκ αυτά είναι έτσι για την πλάκα μας, το σημαντικο ειναι οτι μπορουμε να παιζουμε ανετα στα 5ghz  24/7B)

Επεξ/σία από FORIS78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, FORIS78 είπε

ωραίος babi σου κάτσε διαμάντι chip. έμενα μέχρι 5.3 πάει με 6 πύρινες, στα 5.4 δεν μπαίνει  στα win ούτε και με 1.52vc που είναι και το μέγιστο που δίνει η mobo μου.

και μονοπυρηνος μεχρι 5.5 με 1.46, άλλα οκ αυτά είναι έτσι για την πλάκα μας, το σημαντικο ειναι οτι μπορουμε να παιζουμε ανετα στα 5ghz  24/7B)

Εννοείται for fun και μόνο βλέπουμε τα όρια.... Εμένα μου αρκεί ότι είναι κομπλέ και rock stable daily στα 5.0ghz με καλό vcore. 

30 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

ξήλωμα 2ης κάρτας για bios reset κτλ).

Taichi  bro και ξερο ψωμί..... Κουμπί πίσω στην mobo και αυτόματα bios reset.... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FORIS78 είπε

και μονοπυρηνος μεχρι 5.5 με 1.46, άλλα οκ αυτά είναι έτσι για την πλάκα μας, το σημαντικο ειναι οτι μπορουμε να παιζουμε ανετα στα 5ghz  24/7B)

Καλά ρε συ, εννοείται ότι αυτά είναι για πλάκα και πολύ ελαφρά benches τύπου superPi, δεν είναι για πολλά-πολλά αυτές οι τάσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/5/2018 στις 8:42 ΜΜ, BabisTs είπε

Taichi  bro και ξερο ψωμί..... Κουμπί πίσω στην mobo και αυτόματα bios reset.... 

Χεχε βλέπω κόλλησες κάργα πλέον ε? :lol: Όρίστε και το ανάλογο κουμπί στην δικιά μου.

 

IMG_20180520_181716.jpg.1e0e16afadb4122a91a44fc7d47af71f.jpg

 

Η παλιά η 990FX Extreme 9 είχε μέσα μονάχα reset & power on..

ΣÏεÏική εικÏνα

Επεξ/σία από STORM1978
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, STORM1978 είπε

Χεχε βλέπω κόλλησες κάργα πλέον ε? :lol: Όρίστε και το ανάλογο κουμπί στην δικιά μου.

Δεν έχει κάτι να ζηλέψει από την sabertooth η taichi......τρομερό bios περιβάλλον όπως και στην asus άλλωστε και εννοείται πολύ στιβαρή κατασκευή.....Το μόνο που μου λείπει στην taichi είναι το κουμπάκι για bios update πάνω στην μητρική (που είχε η sabertooth) και έκανες bios update με κλειστό τον υπολογιστή γενικά.....αλλά αυτό είναι λεπτομέρειες.....μου πρόσφερε περισσότερα πράγματα από την αντίστοιχη asus (περισσότερα power phases για overclocking) με ίδια εγγύηση και με χαμηλότερη τιμή και έτσι με κέρδισε......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν έχει κάτι να ζηλέψει από την sabertooth η taichi......τρομερό bios περιβάλλον όπως και στην asus άλλωστε και εννοείται πολύ στιβαρή κατασκευή.....Το μόνο που μου λείπει στην taichi είναι το κουμπάκι για bios update πάνω στην μητρική (που είχε η sabertooth) και έκανες bios update με κλειστό τον υπολογιστή γενικά.....αλλά αυτό είναι λεπτομέρειες.....μου πρόσφερε περισσότερα πράγματα από την αντίστοιχη asus (περισσότερα power phases για overclocking) με ίδια εγγύηση και με χαμηλότερη τιμή και έτσι με κέρδισε......

Δηλαδή θες να πείς ότι δεν έβαλα και εγώ το χεράκι μου 5 χρόνια τώρα? :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Ρε παιδιά, άσχετο, τον Κώστα (alldaynews) τον χάσαμε; Τώρα με τις μητρικάρες, τις Saber, τα 5Ghz κτλ, τον θυμήθηκα πάλι...

Κάνει διακοπές το παλικάρι!:lol: Είναι μέχρι να κάνω κανα τρελό με τον 1700 και να εμφανιστεί για να μου την σπάσει με κανα 2700Χ στον θεό πάλι :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
4 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Να σας δω να κάνετε και αυτό στο τέλος.

Balls of steel.

χαχαχαχα ναι αυτος ο der8auer φταιει για ολα τα δεινα που τραβαει ενας overclocker σημερα !!!:P

 

errdr.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...