Προς το περιεχόμενο

Sony PlayStation 4 [PS4] και απορίες για τηλεόραση


mixalis1989

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, UnbrokenCastle είπε

Η μια ειναι sony bravia 32 ιντσων(νομιζω), και η αλλη LG μοντελου 43LF5100, αλλα δεν νομιζω να εχουν προβλημα οι τηλεορασεις, διοτι πριν ενα μηνα συνδεοταν μια χαρα και στις δυο και επαιζα χωρις καποιο συγκεκριμένο προβλημα. Και εχω το PS4 slim. Το καλωδιο HDMI ειναι αυτο που ειχε μαζι με το PS, δεν το εχω αλλαξει απο τοτε που πηρα το PS (1μιση χρονο περιπου).

OK φίλε ;) 

Eχεις μαύρη εικόνα δλδ - ήχο έχεις ? Αν ναι : boot-αρε το PS4 σε safe mode (power button πατημένο για μερικά δευτερόλεπτα).Μεσα στο μενού που θα εμφανιστεί, πατα στο "set HDCP mode" και επέλεξε HDCP 1.4 (αντι 2.0).
Μπορείς να δοκιμάσεις επίσης την επιλογή "change resolution" (βάλε 720p/1080p) πάλι απο το safe mode.

Aν δεν...μάλλον έχει θέμα η HDMI θύρα στη κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 μήνες μετά...

Συμβατότητα Playstation 4 Slim ή Pro με Sony Bravia τηλεόραση

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω playstation4 το slim ή το pro για την κόρη μου αλλά δεν ξέρω αν θα είναι αν θα είναι συμβατό με την οθόνη που έχω.

Η τηλεόραση μου είναι Sony bravia KDL-40X3500 μοντέλο του 2008. Και ανάλυση FULL HD 1080.

Πιο πρέπει να πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιο και πάρεις είναι συμβατό.  Από τη στιγμή που η τηλεόραση διαθέτει hdmi ακόμα και το ps5 παίζει. Το θέμα είναι τi χρειάζεσαι. Λίγο καλύτερο και ίσως με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής = ps4-pro. Κάτι πιο οικονομικό για να ξεκινήσεις στο χώρο του gaming ίσως και ps4 slim. Αν και θεωρητικά οι 2 κονσόλες παίζουν σε ανάλυση full hd το pro θα έχει καλύτερη απόδοση σε γραφικά αλλά και σε fps (frame/sec) που σημαίνει πιο ομαλή μετάδοση εικόνας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...