Προς το περιεχόμενο

Sony PlayStation 4 [PS4] και απορίες για τηλεόραση


mixalis1989

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sony w905a παιδιά best tv για ps4 και Xbox one το εχει πει και η Sony οτι ο συγκεκριμένη tv τα δίνει όλα !! 100% οπος πρέπει να δεις ενα game!

Eίναι του 2013 μοντέλο και κυκλοφορούν καλύτερες Bravia αυτήν την στιγμή και με android εγκατεστημένο, ασχέτως αν θα το χρησιμοποιήσεις.

 

Αλλά ναι, είναι πολλές καλές tv, αν και λίγο ακριβές, και ότι πρέπει για ps4/xbone ή σύνδεση με το pc.

 

Εγώ προσωπικά φέτος πήρα την 809C 50αρα της Sony και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Wall mount, ps4, pc και δεν την χορταίνω. Είναι άλλη φάση από 40 ίντσες και πάνω στα games. 

 

*Υπάρχουν εξίσου καλές τηλεοράσεις στην αγορά με τα μισά χρήματα και πάνω κάτω στα ίδια χαρακτηριστικά με την δική μου. Samsung και LG βγάζουν πολύ καλά μοντέλα επίσης, απλά εγώ λόγω και της προηγούμενης μου εμπειρίας με Bravia, μένω πιστός εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ποια τηλεοραση να παρω για ps4 σε δωματιο? μαλλον πανω απο 40 ιντσες διοτι με τις 32 δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.

Να ειναι 1080p οχι 4k και μπουρδες, να διχνει ομορφα και να κανει καλο up scaling.

 

Budget ~500

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τηλεοραση να παρω για ps4 σε δωματιο? μαλλον πανω απο 40 ιντσες διοτι με τις 32 δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.

Να ειναι 1080p οχι 4k και μπουρδες, να διχνει ομορφα και να κανει καλο up scaling.

 

Budget ~500

 

Ευχαριστώ

https://www.skroutz.gr/s/4639689/Samsung-UE40H6400.html

 

εχω την ιδια σε 48" και κοινως γαμει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδια μολις επεσε το ματι μου σε αυτη τη συζητηση κι με βαλατε σε απορια.Εγω εχω αυτη http://www.public.gr/product/sound-and-vision/tv/tileoraseis/tileorasi-panasonic-p50ut50e-50-smart-3d-plasma-full-hd/prod2590010pp/ κανει για gaming ps3/ps4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που χρειαζεται να ξερεις ειναι το 1188.....   :P  ε οτι στις πρωτες πλασμα δεν εβαζες πλειστατιον γιατι με το χρονο εκανε burn in . Φανταζομαι οι επομενες δεν εχουν πλεον τετοιο προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Ναι κι εγω που μιλησα με την panasonic αυτο που ειπαν.Οτι αυτο το προβλημα ηταν στις πρωτες plasma κι οτι τωρα το εχουν διορθωσει!Τωρα θα πρεπει να κανω τις αναλογες ρυθμισεις γιατι στο ps3 με lcd led που ειχα ειναι αλλη εικονα-χρωματα μου φαινεται.Ευχαριστω παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, 

Θελω να αγορασω για PS4 μια :

                                       - Full HD,

                                       - με ρυθμο ανανέωσης 100-120 hz  

                                       - Input lag χαμηλό.

Κοντα στα 400 ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Επισκέπτης

PS4 Pro + 4k HDR TV

 

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα απλό PS4 (2015 μοντέλο νομίζω) και μια Sony 50άρα FULL HD (2015 επίσης).

 

Σκέφτομαι να τα σκάσω χοντρά (!!) για να πάρω TV και PS4 Pro. Η TV που θέλω να πάρω είναι αυτή: http://www.trustedreviews.com/reviews/lg-c7 (OLED 4K HDR) διάβασα ότι είναι καλή για gaming, και έχει πέσει η τιμή της καμιά 800αρια ευρώ από την αρχική.

 

Επειδή είναι αρκετά τα χρήματα, ήθελα να ρωτήσω την άποψή σας για το αν αξίζει μια τέτοια αναβάθμιση, απευθυνόμενος κυρίως σε αυτούς που έχουν ήδη κάνει κάποια παρόμοια κίνηση. Εκτός από gaming παρακολουθώ αρκετά αθλητικές μεταδόσεις και βλέπω σειρές, οπότε ελπίζω σε γενική βελτίωση και όχι μόνο στο gaming.

 

Ποια είναι η άποψή σας, αξίζει μια τέτοια κίνηση? Θα δω jaw-dropping αποτελέσματα? Με το τωρινό set up που έχω δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο (αν εξαιρέσουμε κάποιες περιπτώσεις που το frame-rate στο PS4 πέφτει στο πάτωμα). Και η TV είναι αρκετά καλή (http://www.trustedreviews.com/reviews/sony-kdl-50w829)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...