Προς το περιεχόμενο

TitanFall [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο κουτάκι, πάω στοίχημα ότι ο p3tran το 'χει σαν εικόνα πάνω από το κρεβάτι του και κάθε βράδυ κάνει προσευχή στον θεό Τιτάνα :P

 

ο Πετραν ψωνιζει digital οταν εχει νοημα. το βιντεο θα το δω σε λιγο απο το pc γιατι τωρα εχουμε κι εμεις μαχες στο bone

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συνεντευξη του ζαμπελα στο ign για "τα τελευταια 4 χρονια"

 

 

http://www.ign.com/videos/2014/03/07/zampella-on-the-last-four-years-up-at-noons-titanfall-interview

 

πλακα εχουν μερικες ερωτησεις του ...δημοσιογραφου :D

 

(pro tip: και στο κλεισιμο επισης ενδεικτικo ειναι το χαμογελακι του ζαμπελα για τους παρατηρητικοι  )

 

Η αλλιώς "γιατί δεν φέρατε το Titanfall στο ps4 κύριε Ζαμπέλα"

 

8.9 το βαθμολόγησαν στο IGN. Μια χαρά τα πήγε κι εκεί αλλά να πω την αλήθεια περίμενα 9+ αν αναλογιστεί κανείς ότι βαθμολόγησαν με 8 το Killzone SF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλλιώς "γιατί δεν φέρατε το Titanfall στο ps4 κύριε Ζαμπέλα"

Εγω πιστευω περα απο το προφανες οτι η ms αγορασε το exclusive του titanfall δεν θα εβγαινε στο ps4 γιατι δεν ξερω ποσο καλο δικτυο εχει οποτε θα ηταν fail αν δεν επαιζε καλα εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω περα απο το προφανες οτι η ms αγορασε το exclusive του titanfall δεν θα εβγαινε στο ps4 γιατι δεν ξερω ποσο καλο δικτυο εχει οποτε θα ηταν fail αν δεν επαιζε καλα εκει

Το ακούσαμε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από μερικές ώρες παίζοντας TITANFALL μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από το game και η σύνδεση εξαιρετική, με ping κοντά στο 80, παρόλο που και οι server είναι αρκετά μακριά .Φαντάζομαι όταν βάλουν στην ανατολική Ευρώπη θα είναι εντελώς lag free το game.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακούσαμε και αυτό.

Φοβερο αυτο που ειπες και προφανως δεν μπορεις να το αναλυσεις ελπιζω να αντιλαμβανεσαι οτι το live εχει ποιο πολλους server και ποιο σταθερους και καλυτερη ποιοτητα. Επισης μιλησα θεωρητικα γιατι πρακτικα το παιχνιδι τωρα δοκιμαζεται στο live και τα παει περιφημα δεν ξερω αν θα γινοταν το ιδιο στο psn. Αντιλαμβανεσαι οτι σε αυτο το κομματι η sony δεν αναφερθηκε ποτε και επισης οτι βγαζει 2 τιτλους χωρις multi που αυτο σημαινει οτι ακομα το επεκτείνει το δικτυο της για το μονο που ειπε ειναι οτι θα χρεωνει. οποτε ενα game σαν το titanfall που εκανε τρελες πωλησεις και εχει απειρα ατομα συγχρονως το γονατιζουν το δικτυο αν αναλογιστεις οτι ταυτοχρονα μπορεις και να στριμαρεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από μερικές ώρες παίζοντας TITANFALL μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από το game και η σύνδεση εξαιρετική, με ping κοντά στο 80, παρόλο που και οι server είναι αρκετά μακριά .Φαντάζομαι όταν βάλουν στην ανατολική Ευρώπη θα είναι εντελώς lag free το game.  

Θα βάλουν server στην Ανατολική Ευρώπη ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο αυτο που ειπες και προφανως δεν μπορεις να το αναλυσεις ελπιζω να αντιλαμβανεσαι οτι το live εχει ποιο πολλους server και ποιο σταθερους και καλυτερη ποιοτητα. Επισης μιλησα θεωρητικα γιατι πρακτικα το παιχνιδι τωρα δοκιμαζεται στο live και τα παει περιφημα δεν ξερω αν θα γινοταν το ιδιο στο psn. Αντιλαμβανεσαι οτι σε αυτο το κομματι η sony δεν αναφερθηκε ποτε και επισης οτι βγαζει 2 τιτλους χωρις multi που αυτο σημαινει οτι ακομα το επεκτείνει το δικτυο της για το μονο που ειπε ειναι οτι θα χρεωνει. οποτε ενα game σαν το titanfall που εκανε τρελες πωλησεις και εχει απειρα ατομα συγχρονως το γονατιζουν το δικτυο αν αναλογιστεις οτι ταυτοχρονα μπορεις και να στριμαρεις..

Φίλε μου είμαι κάτοχος 360 και παίζω live από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Όπως είμαι κάτοχος ps3 και ps4. Το ότι το live είναι ανώτερο συμφωνούμε. Αλλά να μου λες ότι δε θα μπορεί το PSN να σηκώσει ένα παιχνίδι σαν το Titanfall που δεν έχει εγγυημένες πωλήσεις. Ενώ με άνεση έχει σηκώσει όλα τα cod που έχουν εκατομμύρια πωλήσεις το θεωρείς λογικό;

Για να μη μιλήσουμε για την Ελλάδα που τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία έχω καλύτερη σύνδεση από το live. Σε τέτοιο βαθμό που για παράδειγμα το modern warfare 2 ενώ το παίζαμε στο xbox όλα τα τσακάλια. Το γυρίσαμε στο playstation. Και Αντε εγώ το είχα. Οι άλλοι αναγκάστηκαν να πάρουν και τη κονσόλα. Και ναι το ping ήταν πολύ καλύτερο. Βέβαια ξανά γυρίσαμε στο 360 γιατί πολύ απλά δε μπορούσαμε να παίξουμε το dualshock 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Titanfall είναι με dedicated τότε πάω πάσο. Και πάλι βέβαια δε μπορώ να πιστέψω ότι δε θα το έβγαζαν στο playstation αν δεν έσκαγε τα λεφτά η Microsoft. Και καλά επειδή δεν έχει καλούς σερβερ.

Όπως και να έχει εγώ στο pc θα το πάρω αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να μας πεις ότι το Call of Duty είχε dedicated servers στο ps3 και όχι host...

ναι ρε, γιατι? :D  οπως και το killzone ps4, ειχε dedicated servers που ελεγε η sony, ετσι ακριβως ειχε και το cod :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική δουλειά και ένα από τα καλύτερα online fps ever για χαμό και πανικό.

 

Μόλις διεγράφη το GHOSTS από τον ΗΗD και σημειώστε ότι παίζει με 30-40 fps, Ω ΝΑΙ , ακόμη και στο laptop της γυναίκας μου με Intel 4000 HD, τα παιδιά έχουν κάνει τρομερή δουλειά!

 

Kudos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα, τι σκοτεινό είναι στο Xbox ; Δεν βλέπεις τίποτα στα σκοτεινά σημεία, στα textures δεν υπάρχουν διαφορές, πόση μνήμη έχει το Xbox στην GPU είπαμε ; Χμμμ, ναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαπα, τι σκοτεινό είναι στο Xbox ; Δεν βλέπεις τίποτα στα σκοτεινά σημεία, στα textures δεν υπάρχουν διαφορές, πόση μνήμη έχει το Xbox στην GPU είπαμε ; Χμμμ, ναι.

 

ελα ενταξει παρατραβηγμενο νομιζω..το θεμα φωτεινοτητας και σκοτεινα σημεια φτιαχνονται και απο τις ρυθμισεις του game ή στην χειροτερη απο τις ρυθμισεις της τηλεορασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μιλάμε για τις default ρυθμίσεις του παιχνιδιού όμως.Δεν είπα ότι δεν φτιάχνεται, αλλά στο Xbox το έκαναν επίτηδες για να μοιάζει πιο καλό, μόνο που όποιος ξέρει να βλέπει δεν είναι.Αυτό που κάνει μεγάλη εντύπωση ξαναλέω είναι τα textures όπου είναι ίδια ακριβώς.Αλλά θα μου πεις είναι συνηθισμένο φαινόμενο αυτό τελευταία.A, ξέχασα να αναφέρω ότι οι σκιές έχουν μεγάλη διαφορά στο PC(Στο 2:40 του παραπάνω βίντεο μπορεί να το δει κανείς εύκολα), η μόνη αξιοσημείωτη διαφορά και γενικά ο φωτισμός του One φαίνεται κομμένος σε σχέση με του PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...