Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Κανε λιγο υπομονη μηπως στη black friday παιξει καινουργιο σε τετοια τιμη.

δεν ειναι κ απιθανο. με το 5 ανακοινωμένο να βγει σε ενα χρόνο, σιγα σιγα θα αρχισουν προσφορες κ ξεστοκαρισματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Diamantis7 είπε

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω τηλεόραση 4κ αλλά σκέφτομαι να πάρω στο μέλλον. Έχω τώρα μια full hd. Μου δίνει ένας γνωστός ένα ps4 pro ελάχιστα χρησιμοποιημενο στα 250 ευρώ. Να το χτυπήσω; 

Περίμενε μέχρι το Black Friday. Σίγουρα θα βρεις στα ίδια χρήματα καμιά καλή προσφορά, με παιχνίδι κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2019 στις 3:54 ΜΜ, Diamantis7 είπε

Παιδιά καλησπέρα. Δεν έχω τηλεόραση 4κ αλλά σκέφτομαι να πάρω στο μέλλον. Έχω τώρα μια full hd. Μου δίνει ένας γνωστός ένα ps4 pro ελάχιστα χρησιμοποιημενο στα 250 ευρώ. Να το χτυπήσω; 

Για 250 ελάχιστα μεταχειρισμένο, να το πάρεις. Στα 350 είναι μεγάλη η διαφορά απο το slim. Πόσο μάλλον όταν περιμένουμε αρκετοί το slim στα 199€ στην BF. 

Σε κάθε περίπτωση να  ξέρεις ότι με το που βγει το PS5 θα χάσεις κάποια χρήματα. Οπότε όσα λιγότερα χάσεις, τόσο το καλύτερο.

Στις 16/10/2019 στις 8:55 ΠΜ, afragorn είπε

Περίμενε μέχρι το Black Friday. Σίγουρα θα βρεις στα ίδια χρήματα καμιά καλή προσφορά, με παιχνίδι κιόλας.

Αν βγει στα 250€ το pro, θα είναι όνειρο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγορα ps4

Καλημερα στα παιδια.

Σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα Sony PS4 1TB Call of Duty Modern Warfare Bundle. στα 249 ευρω .

Ειμαι πρωταρης στον χωρο και ηθελα να μου πειτε αν αξιζει.

Ευχαριστω πολυ!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos73 είπε

Αγορα ps4

Καλημερα στα παιδια.

Σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα Sony PS4 1TB Call of Duty Modern Warfare Bundle. στα 249 ευρω .

Ειμαι πρωταρης στον χωρο και ηθελα να μου πειτε αν αξιζει.

Ευχαριστω πολυ!

Εξαρτάται τι θες!

Αν έχεις 4Κ τηλεόραση, να πας στο ps4 pro που είναι σε φοβερή τιμή. 

Αν θες να παίζεις δικτυακά και οι γνωστοί σου έχουν Ps4, σωστά παίρνεις ps4.

Αν θες να αγοράζεις παιχνίδια καλά πας στο ps4. Αν θες με 10€/μήνα να έχεις κάμποσα παιχνίδια να παιζεις, πας σε xbox.

Αν θες exclusives πας σε ps4.

Πάνω κάτω έτσι παίζει η φάση.

*αν έχεις eurobank επιστροφή , ο Γερμανός για αγορές άνω των 299€ σου επιστρέφει σε πραγματικά λεφτά στην κάρτα σου, 15% για 3 μέρες ακόμα. Οπότε το ps4 pro, θα σου βγει 255€ τελική τιμή (απο 299€ της προσφοράς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Δεν εχω 4Κ τηλεοραση ουτε θελω να παιζω με αλλους. 

Θα αγοραζω παιχνιδακια και θα παιζω . 

Ερασιτεχνικη χρηση δηλαδη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δίλημμα σχετικά με αγορά PS4

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Επειδή ο μικρός ζητάει PS4 από τον Αι Βασίλη είμαι σε δίλημμα για το αν αξίζει τώρα η αγορά ενός καινούργιου PS4 με FIFA+2 χειριστήρια τα οποία κοστίζουν περίπου 290 euro  ( το pro είναι πιο ακριβό ) ή να περιμένουμε το PS5 του χρόνου και να την περάσει με το Wii.

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zaico είπε

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Επειδή ο μικρός ζητάει PS4 από τον Αι Βασίλη είμαι σε δίλημμα για το αν αξίζει τώρα η αγορά ενός καινούργιου PS4 με FIFA+2 χειριστήρια τα οποία κοστίζουν περίπου 290 euro  ( το pro είναι πιο ακριβό ) ή να περιμένουμε το PS5 του χρόνου και να την περάσει με το Wii. Σας ευχαριστώ.

Να παρεις το ps4 στις προσφορες που σιγουρα θα εχει τις επομενες ημερες.Απο το να περιμενει το παιδι το 5 που θα ειναι και ακριβο ,καλυτερα να δωσετε λιγα χρηματα τωρα να ευχαριστηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, zaico είπε

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Επειδή ο μικρός ζητάει PS4 από τον Αι Βασίλη είμαι σε δίλημμα για το αν αξίζει τώρα η αγορά ενός καινούργιου PS4 με FIFA+2 χειριστήρια τα οποία κοστίζουν περίπου 290 euro  ( το pro είναι πιο ακριβό ) ή να περιμένουμε το PS5 του χρόνου και να την περάσει με το Wii. Σας ευχαριστώ.

ps5 του χρόνου, βέβαια, μη περιμένεις να κοστίσει 290, προς τα 500€ εικάζουν πολλοί 

6 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Να παρεις το ps4 στις προσφορες που σιγουρα θα εχει τις επομενες ημερες.Απο το να περιμενει το παιδι το 5 που θα ειναι και ακριβο ,καλυτερα να δωσετε λιγα χρηματα τωρα να ευχαριστηθει.

Να ευχαριστηθεί το παιδί τώρα και να αρχίσει τη γκρίνια μετά απο 12 μήνες (το πολύ) επειδή θα έχει βγει το 5...
Ας κρατήσει ο άνθρωπος τα 300 και ας προσθέσει άλλα 200 του χρόνου, είναι απλό.
3 κατοστάρικα δεν τα λες και λίγα για κονσόλα 6ετίας, εκτός και αν τα βρίσκεις στο δρόμο...
Βάλε και το οτι το 5 θα έχει και συμβατότητα με τίτλους του 4 και...πραγματικά, αυτή τη στιγμή αξίζει απλά να περιμένεις καθώς δεν ισχύει πλέον το παλιό επιχείρημα "παλιότερη κονσόλα = φτηνότερα παιχνίδια"

Αυτη τη στιγμή, απ'όποια πλευρά και να το δείς, η απόκτηση κονσόλας είναι ασύμφορη απο τη στιγμή που σε - ούτε καν - 12 μήνες θα έχουν βγει οι επόμενες.

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μεταχειρισμένο PS4 τώρα να το χαρείς και όταν βγει το PS5 και όταν βγουν παιχνίδια που δεν μπορεί να παίξει το PS4 και αν είναι παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν τότε πούλα το PS4 και πάρε το PS5. Το πολύ να έχεις χασούρα σε 2-3 χρόνια κανένα 50άρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να πω το εξης.

Οταν ημουν πιτσιρικι, ηθελα πολυ το Master System. Το εψηνα 2 χρονια κ το ειχα ζητησει απο Αι Βασιλη, με τη σιγουρια οτι θα το εχω φετος.

10 μερες πριν, ειμαι στο κεντρο της Θεσσαλονικης με τον πατερα μου, και ετσι για χαβαλε μπαιναμε σε παιχνιδαδικα. Καπως ετσι μπηκαμε στο θρυλινο Aronis, το οποιο μολις ειχε φερει με παραεισαγωγή το Mega Drive. Παθαμε σοκ οταν το ειδαμε και δε ξερω πως, ο πατερας μου διελυσε τον προυπολογισμό του και πήραμε αυτό.

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ EVER. Το Master system μεσα στα επόμενα χρόνια εξαφανίστηκε, ολοι οι γνωστοι ειχαν snes ή mega drive και θα ειχε χαθεί εντελώς.

Για εμένα λοιπόν, ΑΝ ειναι να πάρεις κατι φέτος, πάρε ενα μεταχειρισμένο απλο PS4. Καινουργιο το βρισκεις 200, μεταχειρισμενο δε θα το βρεις 140-150 με 2 controllers να παιζουν και οι δυο; Και του χρόνου, το σπρώχνεις και αλλαζεις αν θελεις. Εγω θα έκανα υπομονη αλλα ξερω οτι τα παιδια δεν ειναι ευκολα και επισης αλλο να δωσεις 200 και αλλο 400-500.

Οποτε δες με τα οικονομικά σου και το πως σε βολεύει, αλλα για εμενα να δωσω full price τωρα για PS4 δεν ειναι κατι που θα εκανα. Ειναι και μικρα τα παιδια οποτε καλυτερο ενα εξοδο που θα φτουρησει 7-8 χρονια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη κοιταω και εγω τιμες κατα περιοδους μηπως αγορασω, το να παρει καποιος τωρα playstation 4 δεν το θεωρω και πολυ κακη κινηση. Μεχρι να βγει το 5 και να αποκτησει και μεγαλο μεριδιο στην αγορα,  θα περασει μια διετια. Και η τιμη θα ειναι υψηλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας. Αυτό που μου φαίνεται ως χρυσή τομή είναι η αγορά μεταχειρισμένου  PS4 εκτός και αν παίξει κάποια καλή προσφορά τώρα στις γιορτές εδώ ή από amazon. Από την άλλη στις αγγελίες που έριξα μια ματιά δεν τα πουλάνε και τόσο φθηνά αν λάβουμε υπόψη ότι καινούργιο κοστίζει 200 ευρώ με ένα χειριστήριο. Υπάρχουν βέβαια και αγγελίες με 250 ευρώ αλλά αφορούν σε hacked τα οποία θα τα έχουν λιώσει στο παίξιμο ..

Θα συνεχίσω το ψάξιμο και από κανένα γνωστό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους τυπους που ειχαν το ιδιο δίλημμα, αλλα για τον εαυτο τους, οχι για το παιδι τους.

 

Εγω λοιπον, θα μεινω με το ps3 προς το παρον, αντι να επενδυσω 4 κατοσταρικα (μαζι με games και χειριστηρια) σε μια κονσολα που σε λιγοτερο απο χρονο θα ειναι προηγουενης γενιας και θα αγορασω το ps5 "400 ευρω νωριτερα". Σιγουρα οχι day one, αλλα με την πρωτη προσφορα.

 

Οταν ομως το θες για το παιδι σου, που εξαρταται και την ηλικια του βεβαια, ειναι αλλιως. Ο ενας χρονος που θα παιζει ο πιτσιρικας θα του ειναι τεραστιο δωρο και φυσικα θα μπορει να παιξει ακομα τρια χρονια σε αυτη την κονσολα. Και μικροτερος που ημουν, παντα επαιζα αρκετα χρονια σε κονσολες προηγουμενης γενιας, χωρις να εχω κανενα προβλημα.

 

Το μεταχειρισμενο ειναι μια λυση, αλλα αν δεν ειναι απο γνωστο υπαρχει ρισκο. Δεν βρισκεις και καμια τρελη προσφορα. Δεν νομιζω πως για ενα πενηνταρικο αξιζει το ρισκο να παρεις μεταχειρισμενο και να σου μεινει στον τοπο. Και παιχνιδια μπορεις να βρεις πλεον πολυ φθηνα, ειτε καινουργια ειτε μεταχειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...