Προς το περιεχόμενο

Xbox: Games with Gold [Xbox 360][Xbox One]


Aris0912

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Xbox Live Gold - Games with Gold απορίες

 

Καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω συνδρομη xbox live gold εχω ομως μια απορια σχετικα με το games with gold, οταν μου τελιωσει η συνδρομη θα μπορω να πεξω και μετα κανονικα τα παιχνιδια που εχω κατεβασει  η θα πρεπει να εχω gold για να τα παιξω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ online τα παιζεις κανονικα,δικα σου είναι κ στο λογαριασμο σου,δεν στα παιρνει πισω όπως είναι στο PS+ δηλαδη.Απλα δεν θα μπορεις να παιξεις με αλλους αν δεν εχεις gold συνδρομη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox One: Games with Gold

Απο οτι φαινεται ξεκινησε πριν λιγα λεπτα το προγραμμα της microsoft στο xbox one.

 

οι κατοχοι gold μπορουν να κατεβασουν δωρεαν τα:

 

Halo Spartan Assault

 

image?url=8Oaj9Ryq1G1_p3lLnXlsaZgGzAie6Mnu24_PawYuDYIoH77pJ.X5Z.MqQPibUVTcNC1LAXIwOQWC7lUqZWm9rgmzDpxTmwLCrIjuxeoA1WkX3JSG2CkrfrHMOlCT6A0eImAhXkvTQbJ_kVBVaIBubxr21p9TW6kSDJDjQr5i9KBLIJlYdGLNHbUnTGqi6yvej4U0iwoNM_gyrtb0p5dzL86xjUI4tr66jke908rpgcM-&format=jpg&h=640&w=1138

 

https://store.xbox.com/en-US/Xbox-One/Games/Halo-Spartan-Assault/a3807603-9e22-48b2-8b75-c6bf36ddc511

 

 

και

 

Max: curse of brotherhood

 

image?url=8Oaj9Ryq1G1_p3lLnXlsaZgGzAie6Mnu24_PawYuDYIoH77pJ.X5Z.MqQPibUVTcuCdM_9H5KiyrE0ayy.XVLY1tvMz9vxVbj9GrAc0aaeeOwyztmRpk2O09pVFJOtHMKXdvufPHf_UswDMMDML33cjhhFkBDsWZvy3rEZZ_17_qjqS_F4.PoIqL1VZPKAg4xjKAGf0eIkonTFBwiI4TiMjdam3oeQjWqdjl_lTdj9s-&format=jpg&h=640&w=1138

 

https://store.xbox.com/en-US/Xbox-One/Games/Max-The-Curse-of-Brotherhood/1d6640d3-3441-42bd-bffd-953d7d09ff5c

 

O λογος που βαζω και τα links τους στο xbox store, ειναι οτι κατα πασα πιθανοτητα μπορειτε και απο εκει να τα "αγορασετε" εκτος απο μεσα απο το ιδιο το xbone.

Επισης,

 

50% Οff στο Crimson Dragon

 

 

 

 

το παιχνιδι -σαν shooter που ειναι- εχει αρκετο χαβα με το scoring του, καθως και αρκετα πραγματα σε upgrades, δρακους κλπ. επισης υποστηριζει και onine co-op.

 

το προτεινω* σε οσους γουσταρουν νοσταλγιες: japan old school shooter. πιο panzer dragoon/space harrier δεν εχει απο εδω.

futatsugi director και kobayashi στη μουσικη. 8)

 

http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/games/crimson-dragon/home

 

*το γεγονος οτι το βαζουν τωρα 50% εκπτωση, με κανει να πιστευω οτι δεν προκειται πχ να το δωσουν τον αλλο μηνα δωρεαν.

Πετραν,

 

αμεσες ερωτησεις. Ξερεις πως προκειται πολυ συντομα να το χτυπησω το χβοχ1, μπορω να καβατζωσω τα παιχνιδια τωρα χωρις να το εχω. Νταξει θα μου πεις δοκιμασε το λινκ αλλα αν ξερεις αν γινεται θα με βοηθουσε.

 

Το Σπαρταν Ασολτ το εχω στο 360 και εχω ανοιξει τα μισα τσιβοζ, οταν με το καλο το φορτωσω στο 1, θα ανοιξουν αυτοματα και εκει??Γιατι στο 360 ειναι 400ΓΣ ενω στο αλλο νομιζω 1000ΓΣ

 

Τελος το Κριμσον ποσο καλοειναι ρε μαν. Εσυ θα το παιζες κο-οπ ας πουμε??? Εχω καταλαβει πως διαφερει απο Πανζερ στο γεγονος πως το στοχαστρο ελεγχεται απο τον δευτερο αναλογικο και δεν ειναι "στημενο" οπως στα Πανζερ. Συνηθιζεται αυτο?? Ρωταω βασικα γιατι παλιοτερα ειχε βγει στο 360 στο αρκειντ, ενα παρομοιο σουτερ με μια πεταλουδα-δρακο κατι τετοιο τεσπα, και πρεπει να ειχε τον ελεγχο του Κριμσον, αριστερος αναλογικος κινηση και δεξιος αναλογικος στοχαστρο. Ε δεν την παλεψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

crimson

ναι, ειναι στη λογικη twin-stick-shooter, που φανταζομαι εχεις παιξει ηδη ενα σωρο shooters με τετοιο χειρισμο, απλα οχι με τετοια καμερα.

ο χειρισμος ειναι καλος και το ασυνηθιστο της καμερας (εαν το εχεις) γρηγορα συνηθιζεται.

 

chievos

τα achievements στο xbone ειναι 100% ανεξαρτητα απο το 360. δεν θα ανοιξει τιποτα επειδη το εχεις κανει στο 360, αλλα θα εχεις επιπλεον 1000 να μαζεψεις.

 

καβατζα

οσο για το θεμα της καβατζας, ο λογος που εβαλα και τα λινκς ειναι επειδη απο οτι διαβαζω δουλευει μεσω browser.

ομως προσωπικα δεν μπορεσα να το δοκιμασω μιας και ηδη τα εχω και τα δυο (και τα τρια) παιχνιδια.

οι ιδιοι που μου ειπανε οτι δουλευει η αγορα μεσω browser, οι ιδιοι μου ειπανε οτι δουλευει και η λογικη "καβατζα για το μελλον".

και αυτο, προσωπικα δεν μπορω να το δοκιμασω για να στο πω με σιγουρια σημερα. στη θεση σου θα το εκανα παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω γινεται, "κατεβασα" και τα δυο παιχνιδια παρολο που ακομη δεν εχω χ1. 

 

Το Crimson Dragon το λιβανιζω...κατι μου λεει πως μεχρι τα χμας θα εχει παει για games for gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petran εχω εχω ενα μηνα σνδρομη στο xbox live στο 360 αλλα δεν εχω Xbox one.Πιανομαι ως gold εγω?Δεν ειδα πουθενα να μου εχει παιχνιδια του one να κατεβασω ωστε να τα εχω καβαντζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οσο γνωριζω, πιανεσαι gkalas.

ετσι κι αλλιως, μια ειναι η συνδρομη gold για ολες τις συσκευες μαζι.

δεν ειδες πουθενανα σου'χει? κι εγω τα λινκς τι τα'βαλα? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...