Προς το περιεχόμενο

Xbox: Games with Gold [Xbox 360][Xbox One]


Aris0912

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω το γυρισα σε uk και παλι δε δουλευει.Προφανως θα εχει καποιες προποθεσεις πο δε τις γνωριζουμε.Δε γινεται σε καποιους να δουλευει και σε καποιους αλλους οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας αφήνει να το κατεβάσετε ή όχι?

 

ρωτάω γιατί εμένα στο 99% έλεγε Installation Stop και έπρεπε να πάω να κάνω manually το update της κονσόλας όπου και δούλεψαν μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,γραφει οτι το xbox store δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μας.Αλλαξα σε uk και παλι το ιδιο.

billing.microsoft.com <-- δοκιμασε εκει να δεις σε τι χωρα σε εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είχε δύο επιλογές αλλά το bullet ήταν στο βρετανικό και έδειχνε ότι δεν έχω κάνει κάποια συναλλαγή, άλλαξα την επιλογή σε GR και μου έδειχνε σε ανασκόπηση όλες μου τις αγορές. Πιστεύω πως πρέπει να βρούμε μια λύση, βασικά είναι λόγος να προτιμήσω το one αντί του ps4 για παράδειγμα αν θα έχω έτοιμα 15-20 παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

qze5BhI.jpg

 

 

@lebron και ολοι οι αλλοι: το να γυρισεις σε αμερικανικο marketplace, ειναι και εφικτο και το εχουμε κανει παρα πολλοι. αλλοι ητανε πριν αγγλια, αλλοι ελλαδα, αλλοι ιρλανδια κλπ.

κανενα προβλημα, φτανει να κανεις τη διαδικασια σωστα.

και η κονσολα ειναι δηλωμενη εξ'αρχης απο τη microsoft REGION FREE.

 

οταν γυρισεις σε ενα καινουργιο marketplace, οι αγορες -αλλα και τα λεφτα που πιθανον να εχεις ταϊσμενα στον αλλο λογαριασμο σου- δεν ειναι ορατες. παραμενουν ομως, απλα στο προηγουμενο region.

αντιστοιχα, οτι αγορες κανεις στο αμερικανικο marketplace, παραμενουν ορατες εκει και μονο εκει. αν γυρισεις πισω στο αγγλικο, οτι εχεις παρει στο αμερικανικο ή αν εχεις πχ 100$ credit, δεν θα φανει στο αγγλικο κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για καποιον περιεργο λογο πλεον δε μου βγαζει το μηνυμα οτι το store δεν υποστηριζεται στη χωρα μου.Τα εβαλα στο λογαριασμο μου τα παιχνιδια οποτε προς Σεπτεμβρη που σκεφτομαι να παρω το one θα εχω κανα παιχνιδακι να παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...