Προς το περιεχόμενο

Ο Πούτιν ξεκινά τον πόλεμο στην Ουκρανία


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν νομίζω οτι μπορεί κανείς να συμπαθεί τον Πούτιν. Αλλά ότι ξέρει από πολιτική και από τακτική και οτι έχει @@ δεν νομίζω οτι μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς. Στην ιστορία δεν υπάρχουν αγιογραφίες, το έχω ξαναγράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχετε πολυ πλακα ολοι εσεις οι fan του ξανθου μοναρχη, βλεπεται πολυ Λιακοπουλο. 

In other news ελπιζω να υπερβαλλουν:

 

 

Link.png Site: NATO: Κριμαία, η «σοβαρότερη απειλή» για την Ευρώπη μετά το Ψυχρό Πόλεμο

Απλά lel.

Δεν ήταν οι Ρώσοι που βομβάρδισαν Ευρωπαϊκό έδαφος και έφτιαξαν ψευδοκράτος(Κόσσοβο) μέσα στην Ευρώπη,ούτε οι Ρώσοι κατέλυσαν στην γειτονιά της Ευρώπης σταθερά κράτη(Λιβύη-Συρία)για να φτιάξουν παραδείσους φονταμεταλιστών και τρομοκρατών. 

 

Όσο για το Λιακ και τον Πούτιν,εάν διαφωνείς σε κάτι γράψτο.

Ειδάλλως καλύτερα να περιορίζεσαι στο να σπαμμάρεις στα θέματα για τα apple.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δημοψήφισμα δεν έπρεπε να γίνει. Η νομιμοποίηση, από πλευράς Ρωσίας, της αλλαγής των συνόρων με αφορμή στημένα δημοψηφίσματα και πρόσχημα την αυτοδιάθεση, είναι εργαλεία που οι Αμερικάνοι δεν θα αφήσουν ανεκμετάλλευτα. Χρόνια τώρα προσπαθούν να νομιμοποιήσουν τέτοιου είδους πρακτικές και να τις εκμεταλλευτούν μέσω φυτευμένων μειονοτήτων.

 

Στην διπλωματία επιβάλλεται να υπολογίσεις και το πως θα αντιδράσει ο απέναντι σε μια ενδεχόμενη κίνησή σου. Εάν έχεις έστω και την παραμικρή υποψία ότι αυτό που θέλεις να κάνεις , ναι μεν θα σου δώσει κάποια πρόσκαιρα οφέλη, αλλά θα ωφελήσει και τον άλλο σε πολύ μεγάλο βαθμό καλό είναι  να κάτσεις στα αυγά σου και να περιμένεις την κατάλληλη ευκαιρία. Σάλτα, τυχοδιωκτισμοί & νοοτροπίες του τύπου «ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε?», αρμόζουν σε τριτοκοσμικούς δικτάτορες και όχι σε χώρες που θέλουν να παρουσιάζονται ως πρωταγωνιστές στον παγκόσμιο γεωπολιτικό χάρτη.

 

Μια χώρα σαν την Ρωσία οφείλει να βλέπει και πέρα από την μύτη της και να μην αρκείται στο «δος ημίν σήμερον».

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τον μέλλοντα, γιατί τον χρησιμοποιείς;

 

Λίγα έχουν γίνει ήδη με το Κόσσοβο; Την αυτοδιάθεση (και αυτοπροσδιορισμό) των κατοίκων στα Φόκλαντς δε χρησιμοποίησε η Βρετανία;

 

Δηλαδή, η εδαφική ακεραιότητα της Ουκρανίας είναι περισσότερο σημαντική από ό,τι της Σερβίας, ας πούμε;

 

Όσο για τα "σάλτα" κτλ., δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που συνελήφθησαν να σχολιάζουν ποιον "ηγέτη" της αντιπολίτευσης (μεταξύ των οποίων ήταν και ένας άλλοτε πρωταθλητής πυγμάχος βαρέων βαρών) προέκριναν για επόμενο ηγέτη της Ουκρανίας. Δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που απέσπασαν την ανοχή όλων των μελών του Συμβουλίου Ασφαλείας για να μετατρέψουν τη Λιβύη σε ρημαδιό (με αποτέλεσμα το προχθεσινό ρεσάλτο σε τάνκερ που μετέφερε πετρέλαιο από "αντάρτικο" λιμάνι στην ανατολική Λιβύη). Δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που ισχυρίζονταν ότι το Ιράκ διαθέτει πυρηνικά, με τα γνωστά αποτελέσματα.

 

Θέλω να πω ότι, αυτά για τα οποία -δικαίως, σε κάποια σημεία- μέμφεσαι τη Ρωσία, τα έχει κάνει ήδη η Δύση. Αν στο κείμενό σου βγάλεις τη Ρωσία και βάλεις ΗΠΑ/Βρετανία/Γαλλία, στέκει μια χαρά. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μέλλοντα, γιατί τον χρησιμοποιείς;

 

Λίγα έχουν γίνει ήδη με το Κόσσοβο; Την αυτοδιάθεση (και αυτοπροσδιορισμό) των κατοίκων στα Φόκλαντς δε χρησιμοποίησε η Βρετανία;

 

Δηλαδή, η εδαφική ακεραιότητα της Ουκρανίας είναι περισσότερο σημαντική από ό,τι της Σερβίας, ας πούμε;

 

Όσο για τα "σάλτα" κτλ., δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που συνελήφθησαν να σχολιάζουν ποιον "ηγέτη" της αντιπολίτευσης (μεταξύ των οποίων ήταν και ένας άλλοτε πρωταθλητής πυγμάχος βαρέων βαρών) προέκριναν για επόμενο ηγέτη της Ουκρανίας. Δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που απέσπασαν την ανοχή όλων των μελών του Συμβουλίου Ασφαλείας για να μετατρέψουν τη Λιβύη σε ρημαδιό (με αποτέλεσμα το προχθεσινό ρεσάλτο σε τάνκερ που μετέφερε πετρέλαιο από "αντάρτικο" λιμάνι στην ανατολική Λιβύη). Δεν ήταν Ρώσοι οι διπλωμάτες που ισχυρίζονταν ότι το Ιράκ διαθέτει πυρηνικά, με τα γνωστά αποτελέσματα.

 

Θέλω να πω ότι, αυτά για τα οποία -δικαίως, σε κάποια σημεία- μέμφεσαι τη Ρωσία, τα έχει κάνει ήδη η Δύση. Αν στο κείμενό σου βγάλεις τη Ρωσία και βάλεις ΗΠΑ/Βρετανία/Γαλλία, στέκει μια χαρά. 

 

Ενήργησαν, εντελώς απροκάλυπτα, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που κάνει τις δουλειές της η Αμερική, την οποία μέχρι τώρα κατηγορούσαν για αυτού του είδους πρακτικές. Τους έδωσαν το δικαίωμα να τους λένε μην μιλάτε κ’ εσείς τα ίδια κάνατε. Η Ρωσία αποκαθήλωσε τον εαυτό της, γι’ αυτό και χαρακτήρισα τον τρόπο άτσαλο.

 

Edit: Δεν ξέρω αν μια προσαρτημένη Κριμαία αξίζει ως αντάλλαγμα απέναντι σ’ ένα Κουρδιστάν Αμερικανικό προτεκτοράτο, στο Νότο. Την στιγμή που την Κριμαία μπορείς να την ελέγχεις και ως ανεξάρτητο κρατίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε πολυ πλακα ολοι εσεις οι fan του ξανθου μοναρχη, βλεπεται πολυ Λιακοπουλο

In other news ελπιζω να υπερβαλλουν:

 

 

Link.png Site: NATO: Κριμαία, η «σοβαρότερη απειλή» για την Ευρώπη μετά το Ψυχρό Πόλεμο

Έκλαψα:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εκεί στο Ν.Α.Τ.Ο πρέπει να έχουν έλλειψη σε ανθρωπιστικούς Πάτριοτ  Τόμαχωκ κ.α Τους κρατάνε καβάτζα για καμιά Συρία κανένα Τουρκμενιστάν Αμπχαζία κ.α όπου οι στρατιωτικές δυνάμεις αυτών των χωρών περιορίζονται σε συμβατικά όπλα.Στον Πούτιν την πάπια.Αλήθεια ο Λιακόπουλος μπορεί να είναι η επιτομή της γραφικότητας και να πουλάει αρλούμπες αλλά το σλόγκαν στον Πούτιν πουτινιές δεν γίνονται το λέει εδώ και καμιά δεκαετία.Αν μη τι άλλο έχει την ικανότητα της ψυχολόγησης των πολιτικών ανδρών + το ότι είχε υπηρετήσει στο Ν.Α.Τ.Ο και σίγουρα ξέρει πράγματα για την πολιτική που ο απλός κόσμος δεν μπορεί να γνωρίζει.Τώρα για το ξανθό γένος Ελοχίμ και Νεφελίμ και ψεκασμούς πάλι του βγάζω το καπέλο γιατί ο άνθρωπος ξέρει ότι πουλάει αρλούμπες αλλά ξέρει και ότι θα βρει και αγοραστές αφού το μορφωτικό επίπεδο των Ελλήνων είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ το ότι είχε υπηρετήσει στο Ν.Α.Τ.Ο και σίγουρα ξέρει πράγματα για την πολιτική που ο απλός κόσμος δεν μπορεί να γνωρίζει.Τώρα για το ξανθό γένος Ελοχίμ και Νεφελίμ και ψεκασμούς πάλι του βγάζω το καπέλο γιατί ο άνθρωπος ξέρει ότι πουλάει αρλούμπες

 

Τι σε κάνει να πιστυεις ότι έχει "υπηρετήσει στο ΝΑΤΟ" δεν είναι μια ααπό αυτές τις αρλούμπες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε κάνει να πιστυεις ότι έχει "υπηρετήσει στο ΝΑΤΟ" δεν είναι μια ααπό αυτές τις αρλούμπες ?

Με την απλά λογική που δεν λέω ότι εγώ βοήθησα στην κατασκευή του διεθνούς διαστημικού σταθμού!Άλλο να πουλάς μυθιστορήματα και άλλο να λες ότι ήμουνα στο Ν.Α.Τ.Ο εργαζόμενος.Πολλοί φίλοι μου από Τύρναβο (καθότι είμαι Λαρισαίος) επιβεβαιώνουν την παρουσία του στο εκεί στρατηγείο.Τώρα τι άλλο να σου πω δεν έχω το βιογραφικό του στα χέρια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εκεί στο Ν.Α.Τ.Ο πρέπει να έχουν έλλειψη σε ανθρωπιστικούς Πάτριοτ  Τόμαχωκ κ.α Τους κρατάνε καβάτζα για καμιά Συρία κανένα Τουρκμενιστάν Αμπχαζία κ.α όπου οι στρατιωτικές δυνάμεις αυτών των χωρών περιορίζονται σε συμβατικά όπλα.Στον Πούτιν την πάπια.Αλήθεια ο Λιακόπουλος μπορεί να είναι η επιτομή της γραφικότητας και να πουλάει αρλούμπες αλλά το σλόγκαν στον Πούτιν πουτινιές δεν γίνονται το λέει εδώ και καμιά δεκαετία.Αν μη τι άλλο έχει την ικανότητα της ψυχολόγησης των πολιτικών ανδρών + το ότι είχε υπηρετήσει στο Ν.Α.Τ.Ο και σίγουρα ξέρει πράγματα για την πολιτική που ο απλός κόσμος δεν μπορεί να γνωρίζει.Τώρα για το ξανθό γένος Ελοχίμ και Νεφελίμ και ψεκασμούς πάλι του βγάζω το καπέλο γιατί ο άνθρωπος ξέρει ότι πουλάει αρλούμπες αλλά ξέρει και ότι θα βρει και αγοραστές αφού το μορφωτικό επίπεδο των Ελλήνων είναι τραγικό.

 

Για οποιον ξερει, ΝΑΤΟ στην ελλαδα +σαλονικιος μαλλον σημαινει 3 Σωμα Στρατου ή κατι αντιστοιχο, δηλαδη οι μεγαλυτερες βυσματομοναδες για φανταρους αφου παντα οι Νατοικες βασεις ηταν σε μεγαλες πολεις και η ζωη πενα. Σε λιγο θα μας βγει και κρυφοκαγκεμπιτης ο Λιακο, σειρουλα με τον Πουτιν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτο ισχυει ειναι σοβαρο .

 

 

Edit :ισχυει μολις το διαβασα και στην Καθημερινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...