Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@matrix: Δεν στέλνει η wind πλέον κωδικούς. Τα modem συνδέονται πλέον όπως και σε άλλους ISP με ό,τι κι αν βάλει κανείς. Αφού συνδεθείς, αν μιλήσεις με τους τεχνικούς, ίσως σου δώσουν κάποιον κωδικό και username @tellas.gr ή κάτι συναφές που δεν θυμάμαι, αλλά δεν κρέμεται καμιά υπηρεσία από κει. Στον 1ο έντυπο λογαριασμό έχει πάνω τυπωμένο ένα password που το βάζεις μαζί με το ΑΦΜ ή το νούμερο τηλεφώνου (δεν θυμάμαι) και ενεργοποιείς υπηρεσίες, όπως email και το ebill/mywind. Η δική μου σύνδεση έχει γίνει με την παλιότερη προσφορά, κοντεύει χρόνος.

 

Σε μένα η online παρακολούθηση αίτησης ποτέ δεν δούλεψε μέχρι την ενεργοποίηση, ενημερώνουν μέσω SMS.

 

Και τέλος, μη γελιόμαστε, δεν είναι online η αίτηση, απλά έτσι το βαφτίζουν, συλλέγουν απλά τα στοιχεία και τα στέλνουν σε εξωτερική εταιρεία που αναλαμβάνει αιτήσεις, συμβόλαια, αποστολές router (για όποιον ζητήσει πλέον).

 

Η Wind μέχρι και πριν από 8 ημέρες έστελνε κανονικά κωδικούς ενεργοποίησης μέσω SMS. Αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί ενεργοποιήθηκε συγγενής μου (από φορητότητα). Μάλιστα επειδή είναι οι μόνοι ή από τους μόνους που δεν δίνουν πλέον δωρεάν εξοπλισμό, χρειάστηκε να του σετάρω εγώ το παλιό του router γιατί χωρίς τους κωδικούς δεν περνούσε με τίποτα το PPP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

@matrix: Δεν στέλνει η wind πλέον κωδικούς. Τα modem συνδέονται πλέον όπως και σε άλλους ISP με ό,τι κι αν βάλει κανείς.

 

 

Η Wind μέχρι και πριν από 8 ημέρες έστελνε κανονικά κωδικούς ενεργοποίησης μέσω SMS. Αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί ενεργοποιήθηκε συγγενής μου (από φορητότητα). Μάλιστα επειδή είναι οι μόνοι ή από τους μόνους που δεν δίνουν πλέον δωρεάν εξοπλισμό, χρειάστηκε να του σετάρω εγώ το παλιό του router γιατί χωρίς τους κωδικούς δεν περνούσε με τίποτα το PPP.

 

Ακριβως αυτό είναι το θεμα, ότι πρεπει να βαλεις δικο σου εξοπλισμο ο οποιος προφανως δεν είναι σεταρισμενος για την wind.

Ποτε του εστειλαν τους κωδικούς; Γνωρίζεις; Φανταζομαι ΠΡΙΝ την ενεργοποιηση/μεταφορα η οποια για μενα είναι για μεθαύριο αλλα ακομα δεν εχω κωδικούς/καμια ενημερωση. Βλεπω να μενω χωρις ιντερνετ! :mad: (θα γλυτωσετε!! :-D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως αυτό είναι το θεμα, ότι πρεπει να βαλεις δικο σου εξοπλισμο ο οποιος προφανως δεν είναι σεταρισμενος για την wind.

 

Ποτε του εστειλαν τους κωδικούς; Γνωρίζεις; Φανταζομαι ΠΡΙΝ την ενεργοποιηση/μεταφορα η οποια για μενα είναι για μεθαύριο αλλα ακομα δεν εχω κωδικούς/καμια ενημερωση. Βλεπω να μενω χωρις ιντερνετ! :mad: (θα γλυτωσετε!! :-D )

 

Τους κωδικούς τους πήρε ακριβώς μετά ή κατά τη μεταφορά. Μου είπε ο,τι εκείνη την ημέρα ή το βράδυ που του κόπηκε το internet από τον παλιό πάροχο είχε τους κωδικούς και το router είχε συγχρονίσει με Wind. Σε γενικές γραμμές τον είχαν ενημερώσει για την πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης και απ' ο,τι μου είπε ήταν απολύτως συνεπείς.

 

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι πως έκανε την αίτηση (online? τηλεφωνικά? σε κατάστημα?). Αλλά όπως και να έγινε δεν νομίζω να αλλάζει κάτι στην μετέπειτα διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τηλεφωνο ειναι μεσω POTS ή VOIP ?

 

γιατι αν ειναι VOIP, τοτε για μενα δεν αξιζει.

 

Από εποχής tellas ήταν POTS. Νομίζω πως μόνο η Tellas και ο ΟΤΕ ήταν έτσι. Δεν έχω διαβάσει να έχει αλλάξει κάτι από τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση που οποιοσδηποτε παροχος είναι χαλια το καταλαβαίνεις πριν περασουν οι 14 ημερες που εχεις δικαιωμα υπαναχώρησης. Οποτε δεν τους λούζεσαι ουτε ένα μηνα.

 

 

Αν δεν κανω λαθος, η υπαναχωρηση πρεπει να γινει 15 μερες απο την υπογραφη της συμβασης, οχι απο την ενεργοποιηση. Κοιταξε το καλου κακου, γιατι εγω το επικαλεστηκα σε προβλημα που προεκυψε κ "αναψαν τα αιματα" μολις το εμαθα.

 

Για την ποιοτητα του ιντερνετ που ειπε καποιος παραπανω παντως, εγω ειμαι κανα 5μηνο με vdsl απο καμπινα κ αν εξαιρεσεις την ενεργοποιηση (εφυγα απο αλλον παροχο αφοτου μου ειπαν οτι μπορουσαν να μου δωσουν vdsl, ενεργοποιηθηκα, δεν μπορεσαν, αλλα μετα απο τσακωμο κ εναν μηνα αναμονη τα καταφεραν), ολα ειναι αψογα. Εχω περασει απο αρκετους παροχους, κ αντικειμενικα δεν εχει καποιο ιδιαιτερο θεμα η wind (υποψιν, η on δεν εχει 24ωρο support, η cyta κλειδωνει routers κ ports).

Μια χαρα τιμια ειναι η προσφορα κατα την γνωμη μου, ισως τους χαλαει κ το καρτελ λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Wind μέχρι και πριν από 8 ημέρες έστελνε κανονικά κωδικούς ενεργοποίησης μέσω SMS. Αυτό το ξέρω από πρώτο χέρι γιατί ενεργοποιήθηκε συγγενής μου (από φορητότητα). Μάλιστα επειδή είναι οι μόνοι ή από τους μόνους που δεν δίνουν πλέον δωρεάν εξοπλισμό, χρειάστηκε να του σετάρω εγώ το παλιό του router γιατί χωρίς τους κωδικούς δεν περνούσε με τίποτα το PPP.

 

Αν είναι έτσι ενδέχεται να υπάρχει διαφοροποίηση ανά περιοχή. Εμένα το router της Wind συνδέεται με γενικό username [email protected] το οποίο και δεν πείραξα.

[spoiler][attachment=521589:wind.PNG][/spoiler]

post-51563-0-33674200-1395913841_thumb.png

Επεξ/σία από tomar26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλιθέα και εγώ μπαίνω κανονικά και με το pirrely της on, δε ζητάει ούτε κωδικούς ούτε τίποτα.

Πέρυσι που έκανα την αλλαγή από on σε wind ούτε καν κατάλαβα ποτέ έγινε...

Φέτος ζήτησα ανανέωση και από 20€ μου είπαν 28€...Ότι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και η προσφορα είναι για νέους συνδρομητές έκανα και γω μια αίτηση στη HOL να δω αν θα με πάρουν για αντιπροσφορά.

 

όταν τους πήρα και τους ρώτησα μου είπαν για 28e το μηνα και θα τους έδινα και 15e για αλλαγή πακέτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω router του οτε θα δουλεύει στη wind? Πρέπει να κάνω κάτι?

 

Αν δεν σου δώσουν κωδικούς μάλλον δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αν σου δώσουν πρέπει να τους περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον, φρεσκες ειδήσεις!

(@tony81 + all)
Σου δινουν κωδικούς με sms μολις είναι ετοιμη η γραμμη. Ειτε τους βαλεις ειτε όχι, το ιδιο και το αυτό, παιζει και με τους παλιους (του παλιου παροχου), παιζει με οτιδήποτε. Δοκιμασμενο σημερα. :)

Ερωτηση:
Υπαρχει τροπος να βλέπουμε το ιστορικο κλησεων στο σάιτ, ή εστω το υπολοιπο από τα 300 λεπτα προς κινητα που εχουμε κάθε μηνα στο σταθερο; Εψαξα και δεν βρηκα τιποτα - ουτε συνδεδεμένος στο mywind. :X

Χρεωνει τρίλεπτα ως ελαχιστο φανταζομαι και εδώ ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, φρεσκες ειδήσεις!

 

(@tony81 + all)

Σου δινουν κωδικούς με sms μολις είναι ετοιμη η γραμμη. Ειτε τους βαλεις ειτε όχι, το ιδιο και το αυτό, παιζει και με τους παλιους (του παλιου παροχου), παιζει με οτιδήποτε. Δοκιμασμενο σημερα. :)

 

Ερωτηση:

Υπαρχει τροπος να βλέπουμε το ιστορικο κλησεων στο σάιτ, ή εστω το υπολοιπο από τα 300 λεπτα προς κινητα που εχουμε κάθε μηνα στο σταθερο; Εψαξα και δεν βρηκα τιποτα - ουτε συνδεδεμένος στο mywind. :X

Χρεωνει τρίλεπτα ως ελαχιστο φανταζομαι και εδώ ε;

 

Στο Mywind φυσικά.

 

wind.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...