Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίζω από σήμερα και εγώ να παίζω παιχνίδια μαζί τους... 

πραγματικά άχρηστη εταιρία. είμαι ήδη κάτοχος wind και μου λένε δε γίνεται κάτι και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να κατέβω από 40ευρα πάγιο στα 28 και όχι τα 20 της προσφοράς.

να αναφερω επίσης πως έχω 3 σταθερά και 2 κινητά στη wind ... τι να πω

θα ήθελα να αλλάξω τις τρέχουσες χρεώσεις τώρα είτε πηγαίνοντας αλλού είτε παραμένοντας αλλά έχω ζαλιστεί 

εμ γι αυτό δε σου κανουν κ αλλη προσφορα, αμαρτία!!! νομίζουν ότι σε κρατανε απο τα @@ με τόσα που εχεις στη wind. για παρτα ολα και φυγε να δεις που θα σου στείλουν και city tour στο σπίτι για να συνεχίσεις μαζί τους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρχίζω από σήμερα και εγώ να παίζω παιχνίδια μαζί τους... 

πραγματικά άχρηστη εταιρία. είμαι ήδη κάτοχος wind και μου λένε δε γίνεται κάτι και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να κατέβω από 40ευρα πάγιο στα 28 και όχι τα 20 της προσφοράς.

να αναφερω επίσης πως έχω 3 σταθερά και 2 κινητά στη wind ... τι να πω

θα ήθελα να αλλάξω τις τρέχουσες χρεώσεις τώρα είτε πηγαίνοντας αλλού είτε παραμένοντας αλλά έχω ζαλιστεί

Ανάλογη περίπτωση πέρυσι και εγώ, που δεν καταλάβαιναν τίποτε μέχρι που τους πήγε η αίτηση φορητότητας από άλλη εταιρία. Με έπαιρναν σχεδόν κάθε μέρα για μία εβδομάδα αλλά ... είχα μουλαρώσει τότε εγώ. Δεν το μετάνιωσα καθόλου.Και κερδισμένος βγήκα.

 

Άσχετα εάν τώρα επανέρχομαι στη Wind λόγω της συγκεκριμένης προσφοράς

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο στοκοι που οταν ειχα wind νταμπλ πλεη νομιζω 24 ευρω, τους παρακαλαγα με την ληξη του πρωτου χρονου, να παραμεινω στα 24 και να μην παω στην τιμη καταλογου που ηταν 34, οχι να παω σε καποιο νεο πακετο, νομιζω επαιζε και 20 εκεινη την περιοδο, απλα να κρατησω την τιμη μου... μα οχι δεν γινεται κτλ Εγω δεν ειχα καμμια καψουρα να μεινω αλλα βαριομουν την διαδικασια αλλαγης εταιριας... Ριχνω μια φορητοτητα σε φορθνετ, τσακ τηλεφωνο προσφορα 24 οσο πληρωνα, ευχαριστω γεια σας, σας το ζητουσα και μου λεγατε οτι δεν γινεται... Ευτηχως πηγα φορθνετ και βρηκα την υγεια μου αφου εχω πιο σταθερη συνδεση (προσωπικο αυτο μην το δενεται κομπο οτι ισχυει παντου) απο οτι ειχα με wind. Πετυχα και το το κριστμας 2012 (3πλεη σπορτ1 με 29,90) και μονο για κατι εξαιρετικο θα αλλαξω εταιρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο-σχετικο; Ειμαι στη wind small και πληρωνω 15 ευρω το μηνα και καλυπτομαι μια χαρα. Τωρα ομως μου τελειωνει ο χρονος οποτε δεν ξερω καν ποσο θα παει το συμβολαιο. Δυστηχως ο μονος ενναλκτικος παροχος ειναι ο οτε..... Αν κανω αιτηση φορητοτητας στον οτε θα με παρουν απο wind για αντιπροταση η θα πληρωνω τον οτε παπορισιο λογω του οτι ειναι οτε και δεν υπαρχει αλλη εναλακτικη παροχου;

 

Αποστολή από το Lenovo P770 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο-σχετικο; Ειμαι στη wind small και πληρωνω 15 ευρω το μηνα και καλυπτομαι μια χαρα. Τωρα ομως μου τελειωνει ο χρονος οποτε δεν ξερω καν ποσο θα παει το συμβολαιο. Δυστηχως ο μονος ενναλκτικος παροχος ειναι ο οτε..... Αν κανω αιτηση φορητοτητας στον οτε θα με παρουν απο wind για αντιπροταση η θα πληρωνω τον οτε παπορισιο λογω του οτι ειναι οτε και δεν υπαρχει αλλη εναλακτικη παροχου;

 

Αποστολή από το Lenovo P770 με τη χρήση Insomnia App

Είναι λίγο ρίσκο αφού είσαι χωρίς άλλο πάροχο ... Πάρε πρώτα και ζήτα από το τμήμα προσφορών της Wind μια πρόταση για ανανέωση , πίεσε τους και λίγο ευγενικά (λέγοντάς τους οτι αν δε σε ικανοποιεί θα φύγεις) και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι ασχετο-σχετικο; Ειμαι στη wind small και πληρωνω 15 ευρω το μηνα και καλυπτομαι μια χαρα. Τωρα ομως μου τελειωνει ο χρονος οποτε δεν ξερω καν ποσο θα παει το συμβολαιο. Δυστηχως ο μονος ενναλκτικος παροχος ειναι ο οτε..... Αν κανω αιτηση φορητοτητας στον οτε θα με παρουν απο wind για αντιπροταση η θα πληρωνω τον οτε παπορισιο λογω του οτι ειναι οτε και δεν υπαρχει αλλη εναλακτικη παροχου;

 

Αποστολή από το Lenovo P770 με τη χρήση Insomnia App

Αν ζητήσεις θα σου δώσουν έκπτωση στα ~20 από 23,67 που είναι τιμή τιμοκαταλόγου. Όσο ευγενικά ή αγενέστατα και να τους μιλήσεις δεν θα σου δώσουν τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζητήσεις θα σου δώσουν έκπτωση στα ~20 από 23,67 που είναι τιμή τιμοκαταλόγου. Όσο ευγενικά ή αγενέστατα και να τους μιλήσεις δεν θα σου δώσουν τίποτα παραπάνω.

'Εχεις προσωπική εμπειρία ή απλά πιστεύεις οτι θα συμβεί αυτό;

Σε σταθερό φίλου πριν ένα μήνα περίπου που είχε μόνο ιντερνετ και πλήρωνε ~18,50 ευρώ, μετά από επικοινωνία (και λίγο ευγενική πίεση με την απειλή αλλαγης σε forth ) του το έκαναν 17 ευρώ με δώρο 120' προς σταθερά & 120' στο F2go καρτοκινητό του ( του ζητήσαν βεβαια και 15 ευρώ για την αλλαγή του προγράμματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχεις προσωπική εμπειρία ή απλά πιστεύεις οτι θα συμβεί αυτό;

Σε σταθερό φίλου πριν ένα μήνα περίπου που είχε μόνο ιντερνετ και πλήρωνε ~18,50 ευρώ, μετά από επικοινωνία (και λίγο ευγενική πίεση με την απειλή αλλαγης σε forth ) του το έκαναν 17 ευρώ με δώρο 120' προς σταθερά & 120' στο F2go καρτοκινητό του ( του ζητήσαν βεβαια και 15 ευρώ για την αλλαγή του προγράμματος)

Έχω προσωπική εμπειρία, σε πελάτες του 1+ χρόνου κάνουν μέγιστη έκπτωση 20% στις τιμές τιμοκαταλόγου. Ο φίλος σου προφανώς ήταν σε διαφορετική κατηγορία και μέσα στο συμβόλαιό του για να κάνει την αλλαγή που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσωπική εμπειρία, σε πελάτες του 1+ χρόνου κάνουν μέγιστη έκπτωση 20% στις τιμές τιμοκαταλόγου. Ο φίλος σου προφανώς ήταν σε διαφορετική κατηγορία και μέσα στο συμβόλαιό του για να κάνει την αλλαγή που αναφέρεις.

 

Οχι δεν ήταν μεσα στο συμβόλαιο του , είχε λήξει και πήρε τηλέφωνο για να του δωσουν το DB με τα 20 ευρώ & 25 το 2ο χρόνο. Δεν του το δίναν(είπαν οτι είναι μόνο για νέους συνδρομητές) και αντιπρότειναν αυτό που προανέφερα. Εν πάσει περιπτώσει νομίζω οτι μπορείς πιέζοντας λίγο να καταφέρεις κάτι καλύτερο από αυτό που έχεις ή να το διατηρήσεις, δεν χάνει κανείς κατι με το να το προσπαθήσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα με πήρε μία κυρία και μου πρότεινε την προσφορά της wind. δέχτηκα γιατί έτσι και αλλιώς ήθελα να φύγω από τη forthnet. αυτό το οποίο δεν μου άρεσε είναι ότι δεν θα έχω τα 120 λεπτά δώρο προς όλα τα δίκτυα σε ένα υπάρχον f2g αλλά σε ένα καινούργιο νούμερο που θα μου δώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσφορά άλλα γμτ έχω 5 μήνες ακόμα δέσμευση με ΟΤΕ :(
Μάλιστα με σύγχυσαν κιόλας γιατί ενώ πληρώνω 37€ για απεριόριστο τηλ + ιντερνετ(24) αυτό έχει πέσει κάτω από 6 και όταν  πηρα να πω να το κατεβάσω στα 4(να αλλάξω πακέτο δηλαδή με νέα 12μηνη δέσμευση) και να μην πληρώνω άδικα απεριόριστο μου είπαν ότι δεν μπορώ γιατί έχω 12μηνη δέσμευση.
Τι να κάνω θα κάνω υπομονή 5 μήνες ακόμα και μετά θα τους χαιρετήσω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεμενε για να σου το δώσουν στο υφιστάμενο αλλιώς δεν πας και δε θα πουν όχι!!!

το θέμα είναι ότι το δέχτηκα και μου είπαν ότι θα μου δώσουν και ένα δίκαρτο τηλέφωνο δώρο επειδή γκρίνιαξα λίγο.

θα την πάρω τηλέφωνο τη δευτέρα να επιμείνω μπας και το καταφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...